Reklama

4 tipy pro vaši ložnici, aneb spěte jako v pohádce

26.07.2018 | StanislavaV | Rubrika - Tipy a rady

Zařizujete nebo rekonstruujete vaši ložnici a hledáte různé tipy a rady, jak na to? Nechte se inspirovat tímto článkem, který vám zajisté poradí a dodá představu, kterou byste se rádi ubírali.

4 tipy pro vaši ložnici, aneb spěte jako v pohádce
Reklama

1. Výmalujte si ložnici do útulných barev

ložnice - inspirace

To, jakou barvou bude pokoj vymalovaný, je důležitější, než si myslíte. Jelikož v pokoji budete usínat, měla by to být uklidňující a příjemná barva. Nikoliv nějaká výrazná a divoká, která by se vám časem okoukala a lezla vám na nervy.

Velmi uklidňujícím dojmem působí světle zelená, růžovoučká, světle oranžová, kávová, levandulová nebo vanilková. Pokud přece jen toužíte po něčem výraznějším, sáhněte po žluté, která vám pokoj rozzáří a dodá mu trochu světla.

Zdi můžete ozvláštnit navíc tapetou, která nebude po všech čtyřech stěnách, ale například pouze za postelí. Pokud v posteli často sedíte a opíráte se hlavou o zeď, pak by vlasy mohly zeď zmastit, tapeta vám pomůže od tohoto problému a navíc to vypadá stylově! Zvolte nějakou jednoduchou a decentní. Pokud hledáte další oživení zdí, pak jsou dobrou volbou samolepky na zeď. Vyberte si motiv (v ložnicích jsou velmi populární kytičky, případně motivační nápisy) a jednoduše nalepte.

2. Co praktického by nemělo v ložnici chybět

tipy pro vaši ložnici

Lustr můžete volit tlumenější, jelikož v ložnici povětšinou nepotřebujete ostré světlo. Pokud si rádi čtete, pak by vám na nočním stolku neměla chybět stylová lampička. Dnes je tolik možností! Existují lampičky, na které stačí pouze někam sáhnout a samy se zapnou. Dá se také nastavovat intenzita svícení.

Pokud máte plovoucí podlahu, určitě si pořiďte chlupatý a jemný kobereček před postel. Zaručeně to oceníte, když vás po ránu nebudou zebat nohy. Navíc je to krásný detail, který můžete sladit s interiérem.

Také záclony jsou stylovým detailem! Zvolte nějaké jednobarevné v odstínu, který vám bude ladit se zbytkem pokoje. Pouhé záclony dokáží pokoj zútulnit a dodat ložnici styl! Dávejte si pozor na červené záclony, které by způsobovaly červené světlo a z vaší ložnice by se stal dům neřesti.

3. Zútulněte si vaši ložnici

tipy pro ložnici

Je to místo, kde byste se měli cítit dobře a v bezpečí. Zařiďte si ji podle vašich představ a dejte světu vědět, komu tato ložnice patří. Tím myslím zařadit tam dekorace v podobě vašich rodinných fotografií. Vyblbněte se nad výběrem rámečků, ozdobte své zdi… určitě to bude vypadat více zabydleně.

Pokud neradi vystavujete na obdiv své tváře, pak si pořiďte alespoň obrazy. Dodají zdím šmrnc a pokoji útulnost. Uklidňujícím dojmem působí například obraz s motivem západu slunce.

Že kytky dýchají v noci kyslík a mohou vás udusit, pokud je budete mít v ložnici? To je starý mýtus, který už rozhodně neplatí. I kdybyste měli v pokoji 30 rostlin, nic by se vám nestalo. Naopak zelené kytičky vypadají velmi krásně a dodají místnosti trochu života. Ovšem dejte si pozor na kvetoucí rostliny, které by mohly tolik vonět, že by vás bolela hlava!

4. Pár rad z oblasti feng-shui

4 tipy pro vaši ložnici

Ložnice by měla být vzdušná a prostorná, abyste se necítili stísněně.

Feng-shui miluje a usiluje o pořádek! V místnosti, kde spíte, by se měl pořádek udržovat o to více! Měňte často povlečení, luxujte, utírejte prach – bude se vám lépe dýchat a usínat.

Postel by měla být čelem u zdi a z obou stran být přístupná. Naopak by neměla být v přímé linii s dveřmi a naproti postele by nemělo být zrcadlo!

Pod postelí by také neměl být úložný prostor plný nepořádků a nepotřebných věcí, nechte raději energii volně proudit a nevytvářejte mrtvá místa.

Dávejte si také pozor, aby přímo nad postelí nebyl zavěšen lustr. To není zrovna příjemné, když vám nad hlavou visí něco tak těžkého a velkého. 

Zdroj fotografií: https://cz.pinterest.com

Reklama
Reklama

Související články

2 jednoduché kroky k bezproblémově zvládnuté revizi kotle

24.09.2020 | Tipy a rady

To, že je alespoň jednou ročně nutné nechat si zkontrolovat funkčnost a bezpečnost vašeho plynového kotle, asi víte. Pokud revizi kotle neprovedete,… Celý článek

Co dělat, když vám pitná voda přijde závadná?

08.09.2020 | Tipy a rady

Závadná pitná voda může být malou komplikací na oblastní údržbu rozvodů, nebo dokonce i rozsáhlým a zdravotně nebezpečným problémem. Jak můžete… Celý článek

Moderní střechy se vším všudy aneb pusťte se do rekonstrukce

06.09.2020 | Tipy a rady

Je pěkné opravit fasádu, dát nová okna a pořídit lepší garážová vrata. Velký vliv na celkový vzhled domu má ovšem i střecha. S její rekonstrukcí… Celý článek

5 tipů jak na úspory vody v kuchyni

26.08.2020 | Tipy a rady

Právě v kuchyni umíme být, pokud jde o vodu, hodně rozmařilými. Kapající baterie, odpouštění teplé či studené vody nazdařbůh, ruční mytí nádobí – to… Celý článek

Reklama
Reklama