5 alternativ moderních půjček na bydlení

07.10.2018 | PR článek | Rubrika - Tipy a rady

Chcete bydlet v novém, případně zrekonstruovat stávající bydlení? Pokud ano, jako první se budete poohlížet po finančních prostředcích. Tedy alespoň v případě, nemáte-li naspořenou hotovost. Spousta lidí tyto peníze nemá, a tak řeší různé druhy úvěrů. Těch nejznámějších je na trhu opravdu dostatek. My se v následujících řádcích zaměříme na celkem 5 typů úvěrů, jež se berou před realizací jakéhokoli stavebního záměru nejčastěji. Každý z nich je specifický a hodí se člověku nacházejícímu se v určité konkrétní situaci.

5 alternativ moderních půjček na bydlení
Reklama

Bankovní hypotéka jako nejčastěji realizovaný úvěr

Většina lidí, kteří se chystají řešit stavební práce, sáhne po hypotečním úvěru od některého z bankovních domů. Nelze se tomu divit, protože banky se doslova předhánějí v tom, která nabídne výhodnější úrokovou sazbu. Nyní se tato sazba pohybuje na hranici 2 %. V některých případech se lze dostat i pod tuto hranici, nicméně spíše počítejte s poněkud vyšší. Hypotéky jdou postupně nahoru, ale nejedná se o nějakou skokovou záležitost. Ještě několik let je možné počítat s tímto pozvolným nárůstem. Pokud si ovšem hodláte vzít hypotéku ve velmi blízké době, určitě je vhodné fixovat si úrokovou sazbu na poněkud delší dobu.

Klasický či překlenovací úvěr ze stavebního spoření

Jestliže si půjčujete nižší hotovost pod 1 milion korun, vyplatí se spíše úvěr ze stavebního spoření. Máte-li naspořenou vyšší sumu, určitě do toho běžte. Můžete se dostat na solidní úročení, které bude po celou dobu splácení půjčky stejné. Na rozdíl od hypotečních úvěrů se vůbec nemění. Nemáte-li naspořenou vůbec žádnou hotovost, nesmutněte. K dispozici je totiž také překlenovací úvěr. Peníze můžete získat ihned, nicméně počítejte se splácením úroků a s poněkud vyšším celkovým přeplatkem.  

Americká hypotéka

Už jste slyšeli o hypotečním úvěru, který můžete využít nejen na stavbu a rekonstrukci? Pokud ano, jednalo se o americkou hypotéku. Jejím poskytovatelem je z drtivé většiny nebankovní společnost. Americká hypotéka je v podstatě nebankovní půjčka na splátky dlouhodobého charakteru. RPSN i poplatky jsou u ní pochopitelně vyšší.   

Bankovní půjčky

Krátkodobé bankovní úvěry jsou žádané většinou na nějaké drobnější rekonstrukce, případně nákup interiérového vybavení objektu. Z dlouhodobého hlediska se nejedná o optimální řešení. Na rozsáhlejší stavební práce se stoprocentně tento typ úvěrů nevyplatí. 

Nebankovní krátkodobé úvěry

U těchto půjček platí fakticky stejná informace jako u těch bankovních. Jen je zapotřebí konstatovat, že úroková sazba je vyšší. Nebankovní společnosti dokážou často půjčit i lidem, kteří nedisponují vysokou bonitou. A konkrétní úvěr, který lze doporučit? Výbornou volbou je například rychlá půjčka od Ferratum.   

 

Reklama
Reklama

Související články

Co dělat, když vám pitná voda přijde závadná?

08.09.2020 | Tipy a rady

Závadná pitná voda může být malou komplikací na oblastní údržbu rozvodů, nebo dokonce i rozsáhlým a zdravotně nebezpečným problémem. Jak můžete… Celý článek

Moderní střechy se vším všudy aneb pusťte se do rekonstrukce

06.09.2020 | Tipy a rady

Je pěkné opravit fasádu, dát nová okna a pořídit lepší garážová vrata. Velký vliv na celkový vzhled domu má ovšem i střecha. S její rekonstrukcí… Celý článek

5 tipů jak na úspory vody v kuchyni

26.08.2020 | Tipy a rady

Právě v kuchyni umíme být, pokud jde o vodu, hodně rozmařilými. Kapající baterie, odpouštění teplé či studené vody nazdařbůh, ruční mytí nádobí – to… Celý článek

Fotovoltaika slibuje nižší účet za elektřinu

18.08.2020 | Tipy a rady

Solárních kolektorů na střechách rodinných domů v posledních letech přibylo jako hub po dešti. Není se čemu divit, fotovoltaické systémy jsou mnohem… Celý článek

Reklama
Reklama