affiliate-modra-nejlevnejsi-1000x200-1553770942.jpg

5 alternativ moderních půjček na bydlení

07.10.2018 | PR článek | Rubrika - Tipy a rady

Chcete bydlet v novém, případně zrekonstruovat stávající bydlení? Pokud ano, jako první se budete poohlížet po finančních prostředcích. Tedy alespoň v případě, nemáte-li naspořenou hotovost. Spousta lidí tyto peníze nemá, a tak řeší různé druhy úvěrů. Těch nejznámějších je na trhu opravdu dostatek. My se v následujících řádcích zaměříme na celkem 5 typů úvěrů, jež se berou před realizací jakéhokoli stavebního záměru nejčastěji. Každý z nich je specifický a hodí se člověku nacházejícímu se v určité konkrétní situaci.

5 alternativ moderních půjček na bydlení
Reklama

Bankovní hypotéka jako nejčastěji realizovaný úvěr

Většina lidí, kteří se chystají řešit stavební práce, sáhne po hypotečním úvěru od některého z bankovních domů. Nelze se tomu divit, protože banky se doslova předhánějí v tom, která nabídne výhodnější úrokovou sazbu. Nyní se tato sazba pohybuje na hranici 2 %. V některých případech se lze dostat i pod tuto hranici, nicméně spíše počítejte s poněkud vyšší. Hypotéky jdou postupně nahoru, ale nejedná se o nějakou skokovou záležitost. Ještě několik let je možné počítat s tímto pozvolným nárůstem. Pokud si ovšem hodláte vzít hypotéku ve velmi blízké době, určitě je vhodné fixovat si úrokovou sazbu na poněkud delší dobu.

Klasický či překlenovací úvěr ze stavebního spoření

Jestliže si půjčujete nižší hotovost pod 1 milion korun, vyplatí se spíše úvěr ze stavebního spoření. Máte-li naspořenou vyšší sumu, určitě do toho běžte. Můžete se dostat na solidní úročení, které bude po celou dobu splácení půjčky stejné. Na rozdíl od hypotečních úvěrů se vůbec nemění. Nemáte-li naspořenou vůbec žádnou hotovost, nesmutněte. K dispozici je totiž také překlenovací úvěr. Peníze můžete získat ihned, nicméně počítejte se splácením úroků a s poněkud vyšším celkovým přeplatkem.  

Americká hypotéka

Už jste slyšeli o hypotečním úvěru, který můžete využít nejen na stavbu a rekonstrukci? Pokud ano, jednalo se o americkou hypotéku. Jejím poskytovatelem je z drtivé většiny nebankovní společnost. Americká hypotéka je v podstatě nebankovní půjčka na splátky dlouhodobého charakteru. RPSN i poplatky jsou u ní pochopitelně vyšší.   

Bankovní půjčky

Krátkodobé bankovní úvěry jsou žádané většinou na nějaké drobnější rekonstrukce, případně nákup interiérového vybavení objektu. Z dlouhodobého hlediska se nejedná o optimální řešení. Na rozsáhlejší stavební práce se stoprocentně tento typ úvěrů nevyplatí. 

Nebankovní krátkodobé úvěry

U těchto půjček platí fakticky stejná informace jako u těch bankovních. Jen je zapotřebí konstatovat, že úroková sazba je vyšší. Nebankovní společnosti dokážou často půjčit i lidem, kteří nedisponují vysokou bonitou. A konkrétní úvěr, který lze doporučit? Výbornou volbou je například rychlá půjčka od Ferratum.   

 

Reklama
Reklama

Související články

Jaké chyby děláme při zařizování obýváku a jak se jim vyhnout

25.04.2019 | Tipy a rady

Češi jsou odjakživa různorodé osobnosti. A to platí i o našem vkusu při zařizování svých domovů. Někteří z nás vědí, jak vše sladit tak, aby nám… Celý článek

Dobijte si energii s barvami. Co třeba se žlutou a oranžovou

25.04.2019 | Tipy a rady

Západ slunce, letní večery, slunečnice, ale také pomeranče či citrony. Co tyto vjemy spojuje? Pozitivita, která tyto dvě barvy, žlutou a oranžovou,… Celý článek

Správně řešená dispozice domu je nutnost. A my vám poradíme, jak na ni

25.04.2019 | Tipy a rady

Velké prostory nikdy nebudou zárukou, že bude vaše bydlení komfortní, pokud jej správně dispozičně nenaplánujete. Víte, na co musíte při dispozičním… Celý článek

Kamenná dýha

23.04.2019 | Tipy a rady

Dekorativní kamenná dýha je jedinečná a svým způsobem nenahraditelná. Kámen má neopakovatelnou kresbu, odstíny a strukturu. Celý článek

Reklama
Reklama