5 alternativ moderních půjček na bydlení

7.10.2018 | PR článek | Rubrika - Tipy a rady

Chcete bydlet v novém, případně zrekonstruovat stávající bydlení? Pokud ano, jako první se budete poohlížet po finančních prostředcích. Tedy alespoň v případě, nemáte-li naspořenou hotovost. Spousta lidí tyto peníze nemá, a tak řeší různé druhy úvěrů. Těch nejznámějších je na trhu opravdu dostatek. My se v následujících řádcích zaměříme na celkem 5 typů úvěrů, jež se berou před realizací jakéhokoli stavebního záměru nejčastěji. Každý z nich je specifický a hodí se člověku nacházejícímu se v určité konkrétní situaci.

5 alternativ moderních půjček na bydlení

Bankovní hypotéka jako nejčastěji realizovaný úvěr

Většina lidí, kteří se chystají řešit stavební práce, sáhne po hypotečním úvěru od některého z bankovních domů. Nelze se tomu divit, protože banky se doslova předhánějí v tom, která nabídne výhodnější úrokovou sazbu. Nyní se tato sazba pohybuje na hranici 2 %. V některých případech se lze dostat i pod tuto hranici, nicméně spíše počítejte s poněkud vyšší. Hypotéky jdou postupně nahoru, ale nejedná se o nějakou skokovou záležitost. Ještě několik let je možné počítat s tímto pozvolným nárůstem. Pokud si ovšem hodláte vzít hypotéku ve velmi blízké době, určitě je vhodné fixovat si úrokovou sazbu na poněkud delší dobu.

Klasický či překlenovací úvěr ze stavebního spoření

Jestliže si půjčujete nižší hotovost pod 1 milion korun, vyplatí se spíše úvěr ze stavebního spoření. Máte-li naspořenou vyšší sumu, určitě do toho běžte. Můžete se dostat na solidní úročení, které bude po celou dobu splácení půjčky stejné. Na rozdíl od hypotečních úvěrů se vůbec nemění. Nemáte-li naspořenou vůbec žádnou hotovost, nesmutněte. K dispozici je totiž také překlenovací úvěr. Peníze můžete získat ihned, nicméně počítejte se splácením úroků a s poněkud vyšším celkovým přeplatkem.  

Americká hypotéka

Už jste slyšeli o hypotečním úvěru, který můžete využít nejen na stavbu a rekonstrukci? Pokud ano, jednalo se o americkou hypotéku. Jejím poskytovatelem je z drtivé většiny nebankovní společnost. Americká hypotéka je v podstatě nebankovní půjčka na splátky dlouhodobého charakteru. RPSN i poplatky jsou u ní pochopitelně vyšší.   

Bankovní půjčky

Krátkodobé bankovní úvěry jsou žádané většinou na nějaké drobnější rekonstrukce, případně nákup interiérového vybavení objektu. Z dlouhodobého hlediska se nejedná o optimální řešení. Na rozsáhlejší stavební práce se stoprocentně tento typ úvěrů nevyplatí. 

Nebankovní krátkodobé úvěry

U těchto půjček platí fakticky stejná informace jako u těch bankovních. Jen je zapotřebí konstatovat, že úroková sazba je vyšší. Nebankovní společnosti dokážou často půjčit i lidem, kteří nedisponují vysokou bonitou. A konkrétní úvěr, který lze doporučit? Výbornou volbou je například rychlá půjčka od Ferratum.   

 

Zahájit diskuzi Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

Tři bezva tipy, jak doma rychle uklidit

Tři bezva tipy, jak doma rychle uklidit

11.10.2018 | StanislavaV | Tipy a rady

Zavolala vám neohlášená návštěva, že vás brzy navštíví? Odjíždíte na delší dobu pryč a nestíháte si uklidit byt? S našimi tipy už nebudete muset trávi... Celý článek

Zařizujete šatnu? Poradíme vám jak na to!

Zařizujete šatnu? Poradíme vám jak na to!

10.10.2018 | StanislavaV | Tipy a rady

Neexistuje snad člověk, který by měl jen jednu sadu oblečení a nepotřeboval proto šatní skříň či šatnu. Naopak, v dnešní době začíná být znovu módou v... Celý článek

Jak vybrat interiérové dveře

Jak vybrat interiérové dveře

29.9.2018 | StanislavaV | Tipy a rady

Zařizujete či rekonstruujete si byt, pak jistě vybíráte nové interiérové dveře. A že je to pořádná fuška! Jak vybrat ty nejlepší, abyste za pár let ne... Celý článek

Užijte si sázení plnými doušky a využijte výhody bonusového kódu

Užijte si sázení plnými doušky a využijte výhody bonusového kódu

27.9.2018 | PR článek | Tipy a rady

Pokud ještě nepatříte k těm, kteří pravidelně sází, rozhodně čtěte dál. Sázení je dnes oblíbenou činností, na kterou nedá dopustit mnoho lidí. Chcete-... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii