Reklama

5 triků pro malý byt, aneb jak na to!

19.10.2018 | StanislavaV | Rubrika - Tipy a rady

Říká se, že co je malé to je milé a roztomilé. Nemusí to však platit o malém bytě. Máte už po krk neustálé hledání volného místa, řešení uložení sezónních věcí či vměstnání všeho nábytku do vašeho malého bytečku? Čtěte dnešní článek.

5 triků pro malý byt, aneb jak na to!
Reklama

I garosonka, či byt 1+1 se dá krásně rozdělit na více koutů. Vytvořte si svůj odpočinkový, spací či čtecí nebo pracovní kout. Inspirovat se můžete na obrázku.

Rafinovaný nábytek

Využijte dostatek místa pod postelí, pod schodištěm, u stropu nebo ve výklenku na stěně. Hodí se jako skladiště nepotřebných věcí, které je vám však líto vyhodit nebo sezonního oblečení. Spoustu místa také ušetříte, když jeden kus nábytku zastane více funkcí, jako je třeba křeslo rozložitelné na postel.

 

Podívejte se také, jak proměnit obývací pokoj za pár korun.

 

Úložny_prostor

Využijte vysokých stropů

Má váš byt hodně vysoké stropy? Využijte toho a udělejte si z horního patra vaši ložnici nebo třeba pracovnu. Záleží na vaší šikovnosti a také dispozicích vašeho bytu.

Zapomeňte na konferenční stůl

Velký konferenční stůl je zbytečný. Zabere hodně místa a stejně k vám tak často nechodí velké kupy návštěv, které snědí co armáda. Sáhněte raději po dvou až třech menších stolcích, které můžete použít také jako stoličky nebo odkládací místo pro vaše oblečení.

 

Využijte kuchyně na míru, ušetříte tak hodně místa.

 

Vysoké stropy

Využijte stěny na maximum

Chybí vám místo na podlaze a stále potřebujete uložit své věci? Využijte stěny, na kterých je dost místa. Rozmístěte na ně poličky, rohové police či závěsné organizační systémy, které vám chytře vyplní prázdné místo a nabídnou dostatek úložného místa.
 

Zdroj fotografií: decoomo.com, pixabay.com, ikea.com, curbed.com

 

Reklama
Reklama

Související články

Co dokáže sůl v domácnosti?

27.07.2020 | Tipy a rady

Ačkoliv je velké množství soli v naší potravě nežádoucí, jsou i situace, kdy se může sůl stát naším cenným pomocníkem. A to například i při úklidu… Celý článek

Škodí 5G síť? Nebo je to výmysl dezinformačních webů?

29.06.2020 | Tipy a rady

V souvislosti s koronavirovou pandemií jsme se ve světě setkali i s tím, že lidé ve strachu o své zdraví zapalovali a ničili vysílače 5G sítě. Celý článek

Jak si udělat doma perfektní pánský salónek

15.06.2020 | Tipy a rady

Pánský salónek, „man cave“ nebo zašívárna, útočiště, studovna, náhradní ložnice, předělaná garáž, podkroví kůlna nebo suterén…téhle části domu se… Celý článek

Koberce jako jeden z nejlepších dekorativních prvků interiéru

05.06.2020 | Tipy a rady

Koukáte na vzhled vašeho interiéru a pořád vám v něm něco schází? Něco, co by ho dovedlo k dokonalosti? Někdy stačí opravdu jen vyladit detaily a… Celý článek

Reklama
Reklama