Reklama

5 triků pro malý byt, aneb jak na to!

19.10.2018 | StanislavaV | Rubrika - Tipy a rady

Říká se, že co je malé to je milé a roztomilé. Nemusí to však platit o malém bytě. Máte už po krk neustálé hledání volného místa, řešení uložení sezónních věcí či vměstnání všeho nábytku do vašeho malého bytečku? Čtěte dnešní článek.

5 triků pro malý byt, aneb jak na to!
Reklama

I garosonka, či byt 1+1 se dá krásně rozdělit na více koutů. Vytvořte si svůj odpočinkový, spací či čtecí nebo pracovní kout. Inspirovat se můžete na obrázku.

Rafinovaný nábytek

Využijte dostatek místa pod postelí, pod schodištěm, u stropu nebo ve výklenku na stěně. Hodí se jako skladiště nepotřebných věcí, které je vám však líto vyhodit nebo sezonního oblečení. Spoustu místa také ušetříte, když jeden kus nábytku zastane více funkcí, jako je třeba křeslo rozložitelné na postel.

 

Podívejte se také, jak proměnit obývací pokoj za pár korun.

 

Úložny_prostor

Využijte vysokých stropů

Má váš byt hodně vysoké stropy? Využijte toho a udělejte si z horního patra vaši ložnici nebo třeba pracovnu. Záleží na vaší šikovnosti a také dispozicích vašeho bytu.

Zapomeňte na konferenční stůl

Velký konferenční stůl je zbytečný. Zabere hodně místa a stejně k vám tak často nechodí velké kupy návštěv, které snědí co armáda. Sáhněte raději po dvou až třech menších stolcích, které můžete použít také jako stoličky nebo odkládací místo pro vaše oblečení.

 

Využijte kuchyně na míru, ušetříte tak hodně místa.

 

Vysoké stropy

Využijte stěny na maximum

Chybí vám místo na podlaze a stále potřebujete uložit své věci? Využijte stěny, na kterých je dost místa. Rozmístěte na ně poličky, rohové police či závěsné organizační systémy, které vám chytře vyplní prázdné místo a nabídnou dostatek úložného místa.
 

Zdroj fotografií: decoomo.com, pixabay.com, ikea.com, curbed.com

 

Reklama
Reklama

Související články

Než koupíte nový ojetý vůz, zjistěte si vše o jeho historii

26.10.2020 | Tipy a rady

Při nákupu automobilu se snažíme, tak jako je to u všeho, ušetřit co nejvíce peněz. Proto se mnozí z nás bez váhání rozhodují nikoli pro koupi vozu… Celý článek

Dřevěné brikety jsou vhodnou alternativou klasických paliv

15.10.2020 | Tipy a rady

Teplo je součástí domova. Bez něj si už těžko umíme svůj život představit. Uhlí nebo palivové dřevo doma či na chalupě používají v Česku statisíce… Celý článek

Jak na koupi nemovitosti

13.10.2020 | Tipy a rady

Vlastní bydlení zní jako lákavá vidina budoucnosti, kterou si přeje v dnešní době snad už každý. Pokud už vás omrzelo placení nájmu bytu nebo domu,… Celý článek

Údržba střešní krytiny na podzim je důležitá pro poklidné zimní období

07.10.2020 | Tipy a rady

Jednou z činností, kterou by měl na podzim před příchodem zimy stihnout každý majitel nemovitosti, je kontrola střešní krytiny. Toto byste měli… Celý článek

Reklama
Reklama