Reklama

5 užitečných tipů od zkušených návrhářů

21.07.2017 | StanislavaV | Rubrika - Tipy a rady

Vytvoření krásného a pohodlného prostředí pro život je velice složitý proces, ovšem velmi zajímavý a dokonce i vzrušující. Proto můžeme plně porozumět těm, kteří se rozhodli jít do toho vlastními silami a zútulnit si své bydlení na vlastní pěst. Dnes nebude řeč o číslech ani o pravidlech. Povíme si pět jednoduchých a užitečných tipů od předních designerů, jak na opravdu stylové bydlení.

5 užitečných tipů od zkušených návrhářů
Reklama

1. tip: Promyšlené osvětlení

Návrháři zjišťují, že dokonce i nejtypičtější interiér může vypadat nudně a levně bez slušného osvětlené. Osvětlení dodá interiéru vzdušnost a nový rozměr. Vsaďte proto jako odborníci na výrazné osvětlení. Zavěšené lustry od stropu až téměř nad stůl, stojaté lampy nebo drobné lampičky oživí každé bydlení.

 

tipy od návrhářů

2. tip: Požádejte o pomoc přírodu

Nevíte, jak vytvořit dokonalou harmonii barevného schématu v interiéru? Nevíte, zda správně kombinujete odstíny barev? Vyhledejte pomoc přírody! Jasně nám ukazuje, které barvy společně vypadají dobře. Od stromů přes vodu, oblohu, barvu zvířat až po všechen život na Zemi. Příroda nám dává své rady a inspiraci na každém koutu. Prohlédněte si ji dobře, až příště budete přemýšlet nad tou správnou kombinací barev.

tipy od návrhářů

Stejné je to i u výběru textur. Dřevo, písek, kožešina, len. To vše můžete správně využít a zakomponovat do svého útulného bydlení. Stačí být více vnímavý.

3. tip: Nezapomeňte na umění

Nic neoživí váš interiér tak, jako krásný, originální obraz. Jedná se o jedinečný kousek v designu, který je schopen poskytnout prostoru tu správnou atmosféru. Navíc správně vybraný obraz a jeho umístění v interiéru může posloužit jako jasný akcent a silný bod zaostření, který je z hlediska designu velice důležitý. Samozřejmě ne příliš.

 

tipy od návrhářů

4. tip: Nešetřete na obývacím pokoji

To samozřejmě neznamená, že by měl každý kousek obývacího pokoje volat do světa, kolik stál. Znamená to, že levný nábytek příliš rychle ztratí svůj vzhled. Je lepší ušetřit na množství nábytku, než na jeho kvalitě. Minimalismus je velice moderní. Nakonec je to obývací pokoj, který je srdcem a “tváří” vašeho domova. Podle něj může každý posoudit váš vkus dokonce i charakter.

tipy od návrhářů

Mimochodem, odborníci doporučují vsadit na křesla - je to opravdu stylové řešení.

5. tip: Neodsuzujte tapety

Neodsuzujte tapety jelikož ty moderní, to je úplně jiné sousto. Jejich design je velice rozmanitý, originální a tak zajímavý, že vás překvapí a uchvátí. A co je nejdůležitější, je to skvělá příležitost, jak vytvořit jedinečný interiér.

tipy od návrhářů

Zdroj fotografií: unsplash.com, essentialhome.eu

 

Reklama
Reklama

Související články

2 jednoduché kroky k bezproblémově zvládnuté revizi kotle

24.09.2020 | Tipy a rady

To, že je alespoň jednou ročně nutné nechat si zkontrolovat funkčnost a bezpečnost vašeho plynového kotle, asi víte. Pokud revizi kotle neprovedete,… Celý článek

Co dělat, když vám pitná voda přijde závadná?

08.09.2020 | Tipy a rady

Závadná pitná voda může být malou komplikací na oblastní údržbu rozvodů, nebo dokonce i rozsáhlým a zdravotně nebezpečným problémem. Jak můžete… Celý článek

Moderní střechy se vším všudy aneb pusťte se do rekonstrukce

06.09.2020 | Tipy a rady

Je pěkné opravit fasádu, dát nová okna a pořídit lepší garážová vrata. Velký vliv na celkový vzhled domu má ovšem i střecha. S její rekonstrukcí… Celý článek

5 tipů jak na úspory vody v kuchyni

26.08.2020 | Tipy a rady

Právě v kuchyni umíme být, pokud jde o vodu, hodně rozmařilými. Kapající baterie, odpouštění teplé či studené vody nazdařbůh, ruční mytí nádobí – to… Celý článek

Reklama
Reklama