Reklama

6 rad, jak udělat strop vyšší

24.11.2018 | StanislavaV | Rubrika - Tipy a rady

Ne každý má velké a prostorné bydlení. To stejné platí i u stropů. Nízký strop se může stát vadou na kráse vašeho bydlení, a to i pokud máte zbytek interiéru sebekrásnější. Vždy s tím jde ale něco dělat. K tomu, abyste své bydlení zdokonalili i bez přestavby, lze použít nejrůznější způsoby, jak si strop alespoň opticky zvýšit.

6 rad, jak udělat strop vyšší
Reklama

Rada č. 1: Dejte pozor na osvětlení

Do prostorů s nízkým stropem volte splývající světla, která budou co nejblíže stropu. Další možností jsou nástěnná světla, která umístěte o něco výš než normálně. Naopak u lustrů a visacích světel na nízký strop jen upozorníte.

Čtěte také: “Jak vybrat správné LED osvětlení do místností v celém bytě?

Rada č. 2: Odhalte kostru stropu

Zkuste omítku u stropu otesat až do úplných základů. Nejenže bude mít vaše místnost vyšší strop, ale zároveň získáte bydlení se stylovým industriálním design. Zvláště, pokud budete mít odhalené elektroinstalace i trubky.

vysoké stropy v interiéru

Rada č. 3: Vyberte bílou barvu a jemné odstíny

Bílá barva opticky zvětšuje prostor, proto je vhodná i na každý nízký strop. Pokud se vám však představa čistě bílé barvy nezdá, můžete vybírat i z jiných barev, kdy budete volit jemnější, nejlépe pastelové tóny.

Rada č. 4: Lesk je žádaný

Lesklé a třpytící se předměty umí odrážet světlo a tím pádem dokonale opticky zvětšit i prozářit místnost s nižším stropem. Zkuste na strop použít barvy se třpytivým efektem nebo malými částicemi třpytek.

Víte jakou vybrat správnou barvu do interiéru? Poradíme vám v našem článku.

vysoké stropy interiér

Rada č. 5: Pohrajte si s pruhy

U prostorů s nízkým stropem se vyhýbejte vodorovným pruhům. Ty by vaši místnost opticky snížily. Pravého opaku dosáhnete při použití svislých pruhů, které prostor opticky zvýší.

Rada č. 6: Záclony co nejvýše

Garnýž zavěste hned pod strop, ne až nad okno. Díky tomu budete mít pocit, že jde o normálně vysokou místnost.

Zdroj fotografií: pixabay.com

 

Reklama
Reklama

Související články

Co dokáže sůl v domácnosti?

27.07.2020 | Tipy a rady

Ačkoliv je velké množství soli v naší potravě nežádoucí, jsou i situace, kdy se může sůl stát naším cenným pomocníkem. A to například i při úklidu… Celý článek

Škodí 5G síť? Nebo je to výmysl dezinformačních webů?

29.06.2020 | Tipy a rady

V souvislosti s koronavirovou pandemií jsme se ve světě setkali i s tím, že lidé ve strachu o své zdraví zapalovali a ničili vysílače 5G sítě. Celý článek

Jak si udělat doma perfektní pánský salónek

15.06.2020 | Tipy a rady

Pánský salónek, „man cave“ nebo zašívárna, útočiště, studovna, náhradní ložnice, předělaná garáž, podkroví kůlna nebo suterén…téhle části domu se… Celý článek

Koberce jako jeden z nejlepších dekorativních prvků interiéru

05.06.2020 | Tipy a rady

Koukáte na vzhled vašeho interiéru a pořád vám v něm něco schází? Něco, co by ho dovedlo k dokonalosti? Někdy stačí opravdu jen vyladit detaily a… Celý článek

Reklama
Reklama