Reklama

6 rad, jak udělat strop vyšší

24.11.2018 | StanislavaV | Rubrika - Tipy a rady

Ne každý má velké a prostorné bydlení. To stejné platí i u stropů. Nízký strop se může stát vadou na kráse vašeho bydlení, a to i pokud máte zbytek interiéru sebekrásnější. Vždy s tím jde ale něco dělat. K tomu, abyste své bydlení zdokonalili i bez přestavby, lze použít nejrůznější způsoby, jak si strop alespoň opticky zvýšit.

6 rad, jak udělat strop vyšší
Reklama

Rada č. 1: Dejte pozor na osvětlení

Do prostorů s nízkým stropem volte splývající světla, která budou co nejblíže stropu. Další možností jsou nástěnná světla, která umístěte o něco výš než normálně. Naopak u lustrů a visacích světel na nízký strop jen upozorníte.

Čtěte také: “Jak vybrat správné LED osvětlení do místností v celém bytě?

Rada č. 2: Odhalte kostru stropu

Zkuste omítku u stropu otesat až do úplných základů. Nejenže bude mít vaše místnost vyšší strop, ale zároveň získáte bydlení se stylovým industriálním design. Zvláště, pokud budete mít odhalené elektroinstalace i trubky.

vysoké stropy v interiéru

Rada č. 3: Vyberte bílou barvu a jemné odstíny

Bílá barva opticky zvětšuje prostor, proto je vhodná i na každý nízký strop. Pokud se vám však představa čistě bílé barvy nezdá, můžete vybírat i z jiných barev, kdy budete volit jemnější, nejlépe pastelové tóny.

Rada č. 4: Lesk je žádaný

Lesklé a třpytící se předměty umí odrážet světlo a tím pádem dokonale opticky zvětšit i prozářit místnost s nižším stropem. Zkuste na strop použít barvy se třpytivým efektem nebo malými částicemi třpytek.

Víte jakou vybrat správnou barvu do interiéru? Poradíme vám v našem článku.

vysoké stropy interiér

Rada č. 5: Pohrajte si s pruhy

U prostorů s nízkým stropem se vyhýbejte vodorovným pruhům. Ty by vaši místnost opticky snížily. Pravého opaku dosáhnete při použití svislých pruhů, které prostor opticky zvýší.

Rada č. 6: Záclony co nejvýše

Garnýž zavěste hned pod strop, ne až nad okno. Díky tomu budete mít pocit, že jde o normálně vysokou místnost.

Zdroj fotografií: pixabay.com

 

Reklama
Reklama

Související články

Než koupíte nový ojetý vůz, zjistěte si vše o jeho historii

26.10.2020 | Tipy a rady

Při nákupu automobilu se snažíme, tak jako je to u všeho, ušetřit co nejvíce peněz. Proto se mnozí z nás bez váhání rozhodují nikoli pro koupi vozu… Celý článek

Dřevěné brikety jsou vhodnou alternativou klasických paliv

15.10.2020 | Tipy a rady

Teplo je součástí domova. Bez něj si už těžko umíme svůj život představit. Uhlí nebo palivové dřevo doma či na chalupě používají v Česku statisíce… Celý článek

Jak na koupi nemovitosti

13.10.2020 | Tipy a rady

Vlastní bydlení zní jako lákavá vidina budoucnosti, kterou si přeje v dnešní době snad už každý. Pokud už vás omrzelo placení nájmu bytu nebo domu,… Celý článek

Údržba střešní krytiny na podzim je důležitá pro poklidné zimní období

07.10.2020 | Tipy a rady

Jednou z činností, kterou by měl na podzim před příchodem zimy stihnout každý majitel nemovitosti, je kontrola střešní krytiny. Toto byste měli… Celý článek

Reklama
Reklama