Reklama

7 tipů, jak oživit interiér

03.11.2018 | StanislavaV | Rubrika - Tipy a rady

Občas cítíme, že je čas na změnu. A nezáleží na tom, zda má jít o změnu pracovní, změnu našeho vzhledu nebo změnu v interiéru. Někdy jsou totiž chvíle, kdy nejsme spokojeni se současným stavem věcí – a někdy je tomu tak i v našem domově. Proto přinášíme 7 tipů, jak oživit interiér.

7 tipů, jak oživit interiér
Reklama

Přemístěte nábytek

Chcete změnu, ale nechcete kupovat nový nábytek? V tom případě si pohrajte s umístěním toho stávajícího. Vyměňte sedací soustavu za obývací stěnu, na pohovku dejte nový přehoz, přesuňte skříně jinam než předtím.

Oživte interiér královskými akcenty.

Zkuste zrcadla

Zrcadla jsou nejen stylovou záležitostí, navíc se v nich odráží i světlo. Nemluvě o tom, že se vám prostor opticky zvětší. Některá zrcadla můžete i přetřít do svého vkusu – myslíme tím například rámy u starších zrcadel.

jak oživit interiér

Použijte rámečky

Citáty, fotografie, ale i malůvky vašich dětí. Nejen tyto kousky mohou viset na vaší stěně. Rámečky na stěně se mohou stát i vkusným doplňkem, jen je musíte umět umístit a hlavně správně „naplnit“. Pak vám může vzniknout i celá stěna pokrytá tímto způsobem – to uděláte tak, že na stěnu naskládáte rámečky různých velikostí.

Využijte starší věci novým způsobem

Vintage bydlení je velmi oblíbené. Máte na půdě starý nábytek po babičce? Ne? Tak zajděte do nejbližšího starožitnictví či bazaru a vintage kousek, který interiér krásně oživí, si udělejte sami doma! Nábytek stačí natřít na vámi vybranou barvu a je hotovo.

jak oživit interiér

Nebojte se hry s barvami

Nikoho dlouhodobě nebaví strohý a bílý interiér bez špetky života a energie. Barvy umí na lidskou psychiku působit velkým způsobem. Proto se jich nebojte – na stěnách, dekoracích či textiliích.

Zamyslete se nad doplňky

Každý interiér vypadá příjemněji s doplňky. Proto si kupte nějaké koberce, lampy, květiny, přehozy či polštáře a o krásný interiér už nebude nouze.

Čtěte také: “Nábytek z nevyužitých věcí, aneb zkrášlete si váš interiér

I okna můžete změnit

Nemusíte hned kupovat nová, avšak novým závěsem nic nezkazíte. Nebo se vám líbí dekorativní folie na sklo, které vám navíc poskytnou více soukromí? Vybírat můžete z lesklých, ale i matných variant.

Zdroj fotografií: pixabay.com

Reklama
Reklama

Související články

Dřevěné brikety jsou vhodnou alternativou klasických paliv

15.10.2020 | Tipy a rady

Teplo je součástí domova. Bez něj si už těžko umíme svůj život představit. Uhlí nebo palivové dřevo doma či na chalupě používají v Česku statisíce… Celý článek

Jak na koupi nemovitosti

13.10.2020 | Tipy a rady

Vlastní bydlení zní jako lákavá vidina budoucnosti, kterou si přeje v dnešní době snad už každý. Pokud už vás omrzelo placení nájmu bytu nebo domu,… Celý článek

Údržba střešní krytiny na podzim je důležitá pro poklidné zimní období

07.10.2020 | Tipy a rady

Jednou z činností, kterou by měl na podzim před příchodem zimy stihnout každý majitel nemovitosti, je kontrola střešní krytiny. Toto byste měli… Celý článek

Koupit auto na leasing, úvěr, nebo za hotové?

30.09.2020 | Tipy a rady

Nákup automobilu často patří k nejdražším věcem, které za život kupujeme. A u drahých věcí buď nemáme jinou možnost a musíme je koupit na leasing,… Celý článek

Reklama
Reklama