affiliate-modra-nejlevnejsi-1000x200-1553770942.jpg

7 tipů, jak oživit interiér

03.11.2018 | StanislavaV | Rubrika - Tipy a rady

Občas cítíme, že je čas na změnu. A nezáleží na tom, zda má jít o změnu pracovní, změnu našeho vzhledu nebo změnu v interiéru. Někdy jsou totiž chvíle, kdy nejsme spokojeni se současným stavem věcí – a někdy je tomu tak i v našem domově. Proto přinášíme 7 tipů, jak oživit interiér.

7 tipů, jak oživit interiér
Reklama

Přemístěte nábytek

Chcete změnu, ale nechcete kupovat nový nábytek? V tom případě si pohrajte s umístěním toho stávajícího. Vyměňte sedací soustavu za obývací stěnu, na pohovku dejte nový přehoz, přesuňte skříně jinam než předtím.

Oživte interiér královskými akcenty.

Zkuste zrcadla

Zrcadla jsou nejen stylovou záležitostí, navíc se v nich odráží i světlo. Nemluvě o tom, že se vám prostor opticky zvětší. Některá zrcadla můžete i přetřít do svého vkusu – myslíme tím například rámy u starších zrcadel.

jak oživit interiér

Použijte rámečky

Citáty, fotografie, ale i malůvky vašich dětí. Nejen tyto kousky mohou viset na vaší stěně. Rámečky na stěně se mohou stát i vkusným doplňkem, jen je musíte umět umístit a hlavně správně „naplnit“. Pak vám může vzniknout i celá stěna pokrytá tímto způsobem – to uděláte tak, že na stěnu naskládáte rámečky různých velikostí.

Využijte starší věci novým způsobem

Vintage bydlení je velmi oblíbené. Máte na půdě starý nábytek po babičce? Ne? Tak zajděte do nejbližšího starožitnictví či bazaru a vintage kousek, který interiér krásně oživí, si udělejte sami doma! Nábytek stačí natřít na vámi vybranou barvu a je hotovo.

jak oživit interiér

Nebojte se hry s barvami

Nikoho dlouhodobě nebaví strohý a bílý interiér bez špetky života a energie. Barvy umí na lidskou psychiku působit velkým způsobem. Proto se jich nebojte – na stěnách, dekoracích či textiliích.

Zamyslete se nad doplňky

Každý interiér vypadá příjemněji s doplňky. Proto si kupte nějaké koberce, lampy, květiny, přehozy či polštáře a o krásný interiér už nebude nouze.

Čtěte také: “Nábytek z nevyužitých věcí, aneb zkrášlete si váš interiér

I okna můžete změnit

Nemusíte hned kupovat nová, avšak novým závěsem nic nezkazíte. Nebo se vám líbí dekorativní folie na sklo, které vám navíc poskytnou více soukromí? Vybírat můžete z lesklých, ale i matných variant.

Zdroj fotografií: pixabay.com

Reklama
Reklama

Související články

Jaké chyby děláme při zařizování obýváku a jak se jim vyhnout

25.04.2019 | Tipy a rady

Češi jsou odjakživa různorodé osobnosti. A to platí i o našem vkusu při zařizování svých domovů. Někteří z nás vědí, jak vše sladit tak, aby nám… Celý článek

Dobijte si energii s barvami. Co třeba se žlutou a oranžovou

25.04.2019 | Tipy a rady

Západ slunce, letní večery, slunečnice, ale také pomeranče či citrony. Co tyto vjemy spojuje? Pozitivita, která tyto dvě barvy, žlutou a oranžovou,… Celý článek

Správně řešená dispozice domu je nutnost. A my vám poradíme, jak na ni

25.04.2019 | Tipy a rady

Velké prostory nikdy nebudou zárukou, že bude vaše bydlení komfortní, pokud jej správně dispozičně nenaplánujete. Víte, na co musíte při dispozičním… Celý článek

Kamenná dýha

23.04.2019 | Tipy a rady

Dekorativní kamenná dýha je jedinečná a svým způsobem nenahraditelná. Kámen má neopakovatelnou kresbu, odstíny a strukturu. Celý článek

Reklama
Reklama