Reklama

7 tipů, jak oživit interiér

3.11.2018 | StanislavaV | Rubrika - Tipy a rady

Občas cítíme, že je čas na změnu. A nezáleží na tom, zda má jít o změnu pracovní, změnu našeho vzhledu nebo změnu v interiéru. Někdy jsou totiž chvíle, kdy nejsme spokojeni se současným stavem věcí – a někdy je tomu tak i v našem domově. Proto přinášíme 7 tipů, jak oživit interiér.

7 tipů, jak oživit interiér

Přemístěte nábytek

Chcete změnu, ale nechcete kupovat nový nábytek? V tom případě si pohrajte s umístěním toho stávajícího. Vyměňte sedací soustavu za obývací stěnu, na pohovku dejte nový přehoz, přesuňte skříně jinam než předtím.

Oživte interiér královskými akcenty.

Zkuste zrcadla

Zrcadla jsou nejen stylovou záležitostí, navíc se v nich odráží i světlo. Nemluvě o tom, že se vám prostor opticky zvětší. Některá zrcadla můžete i přetřít do svého vkusu – myslíme tím například rámy u starších zrcadel.

jak oživit interiér

Použijte rámečky

Citáty, fotografie, ale i malůvky vašich dětí. Nejen tyto kousky mohou viset na vaší stěně. Rámečky na stěně se mohou stát i vkusným doplňkem, jen je musíte umět umístit a hlavně správně „naplnit“. Pak vám může vzniknout i celá stěna pokrytá tímto způsobem – to uděláte tak, že na stěnu naskládáte rámečky různých velikostí.

Využijte starší věci novým způsobem

Vintage bydlení je velmi oblíbené. Máte na půdě starý nábytek po babičce? Ne? Tak zajděte do nejbližšího starožitnictví či bazaru a vintage kousek, který interiér krásně oživí, si udělejte sami doma! Nábytek stačí natřít na vámi vybranou barvu a je hotovo.

jak oživit interiér

Nebojte se hry s barvami

Nikoho dlouhodobě nebaví strohý a bílý interiér bez špetky života a energie. Barvy umí na lidskou psychiku působit velkým způsobem. Proto se jich nebojte – na stěnách, dekoracích či textiliích.

Zamyslete se nad doplňky

Každý interiér vypadá příjemněji s doplňky. Proto si kupte nějaké koberce, lampy, květiny, přehozy či polštáře a o krásný interiér už nebude nouze.

Čtěte také: “Nábytek z nevyužitých věcí, aneb zkrášlete si váš interiér

I okna můžete změnit

Nemusíte hned kupovat nová, avšak novým závěsem nic nezkazíte. Nebo se vám líbí dekorativní folie na sklo, které vám navíc poskytnou více soukromí? Vybírat můžete z lesklých, ale i matných variant.

Zdroj fotografií: pixabay.com

Související články

11 tipů pro hygge bydlení

11 tipů pro hygge bydlení

8.11.2018 | StanislavaV | Tipy a rady

Pojem hygge je v poslední době velmi skloňovaný. Hygge je životní styl pocházející z chladného Dánska, kde jsou lidé i přesto jedněmi z nejšťastnějšíc... Celý článek

10 nápadů pro útulné bydlení + bonus v podobě DIY

10 nápadů pro útulné bydlení + bonus v podobě DIY

6.11.2018 | StanislavaV | Tipy a rady

Doplňky jsou důležité. Právě takové nepatrné detaily dělají domov domovem. Nebojte se být kreativní a zkuste si tento DIY nápad, jak zútulnit Vaše byd... Celý článek

Operativní leasing? Nejlepší cesta k novému automobilu

Operativní leasing? Nejlepší cesta k novému automobilu

24.10.2018 | PR článek | Tipy a rady

Je vaším snem rok co rok se těšit z nového auta? Splňte si ho operativním leasingem. Třeba každý rok. Nebo častěji. Vůz si můžeme pořídit několika zp... Celý článek

Jak proměnit obývací pokoj za pár korun

Jak proměnit obývací pokoj za pár korun

19.10.2018 | StanislavaV | Tipy a rady

Přemýšlíte o proměně obývacího pokoje, ale zjišťujete, že nemáte dostatek financí na její realizaci? Omyl! Internet je plný skvělých nápadů na proměny... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii