Reklama

7 tipů, jak vpustit barvy podzimu do svého bytu

03.11.2020 | StanislavaV | Rubrika - Tipy a rady

Na dveře nám zaklepal podzim, který je charakteristický svými barvami. Jsou to barvy teplého podtónu a rozhodně byste se jich neměli bát. Vpusťte podzim do svého bytu! Venku stromy hrají všemi barvami, tak ať to máte i doma trochu oživené.

7 tipů, jak vpustit barvy podzimu do svého bytu
Reklama

1. Vytvořte si podzimní nástěnku

nástěnka

Taková nástěnka je velmi praktická věc. Můžete si na ni psát své postřehy, poznámky a TO-DO listy, budete to mít stále na očích a na nic nezapomenete. Děti si tam pověsí svůj rozvrh hodin do školy a výtvory z výtvarné výchovy. Kromě těchto praktických záležitostí ozdobte nástěnku tematicky. Na Vánoce vám tam přibydou zvonečky, obrázky stromečku a dárečků. Na Valentýna samá srdíčka. A teď na podzim vystřihněte (z časopisů, popřípadě vytisknete na internetu…) obrázky barevných stromů a listí. Ve fantazii se meze nekladou.

2. Změňte obrazy v rámech

obrazy

Podobně jako na nástěnku můžete dát i do vašich rámečků po stěnách podzimně laděné fotky. Nebo postačí, pokud rámeček vaší rodinné fotografie dozdobíte listy (ať už umělými nebo si je posbíráte venku).

3. Listy, listy, listy všude

podzimní inspirace

Již v předchozím bodě jsme nakousli, že listy jsou báječný druh dekorace. V obchodě zakoupíte všelijaké umělé nebo si můžete jít nasbírat ven (a usušit si je mezi stránkami v knize). S listy se dá užít spousta zábavy! Polepte je, kam jen můžete. Poházejte je po poličce, vytvořte z nich dekorační řetěz… zkrátka co vás napadne.

4. Hrajte si 

hrajte si

Obzvlášť pokud máte děti, tak si s nimi můžete vyrábět. Posbírejte venku popadané kaštany a poté z nich za pomocí špejlí nebo párátek vytvořte zvířátka, která vám ozdobí pokoje. Děti to na chvíli zabaví a navíc to vypadá efektně a hravě!

V duchu Halloweenu můžete s dětmi také kreativně vyřezávat dýně. Je to makačka, ale výsledek stojí za to!

Na internetu najdete spoustu jiných tipů na DIY, která můžete zkusit. Nebude vás to stát příliš peněz, bude to vaše originální dekorace a budete na to mimořádně pyšní!

Náš tip: Chcete nad sedací soupravou originální dekoraci? Namalujte si vlastní obraz. Nemáte-li dost uměleckého talentu, pořiďte si sadu na malování podle předlohy. Díky mí i vy budete malovat skvěle.

5. Využijte dary přírody

dary přírody

Stejně tak jako kaštany a listí, použijte větvičky k dekoraci vašeho bytu. Větvičky s různými červenými bobulemi mohou být i umělé, ale není nad ty levné, které vám poskytne kdejaký keř nebo strom v okolí. Dejte větvičky do vázy, přilepte k nim listy nebo jakkoliv jinak ozdobte a je to. Můžete větvičku také pouze položit na polici nebo ji pozdobit světýlky či ji použít jako věšáček, když ji někam připevníte. Větvičky, kaštany a listí ještě dozdobí šišky, s kterými se dá udělat taktéž pěkná dekorace a užít si zábavy.

6. Použijte dekorace z obchodů

podzim

Kromě chození po venku a hledání můžete zajít pro dekorace do obchodu. Podzim je spojován s Halloweenem, takže určitě naleznete všelijaké dýně a strašidýlka. Ty oživí váš byt a navíc je můžete poté schovat a použít opět příští rok.

7. Udělejte si tu pravou podzimní pohodičku

relax

Zhasněte světa a nechte svítit pouze malá světýlka v podobě dekorace nebo vonnou svíčku. Svíčky můžete pořídit s podzimní vůní (např.: jablka, dýně…) a provonět tak celý byt. Ihned se vás zmocní podzimní nálada, jelikož právě svíčky k tomuto období patří. 

Zdroj fotografií: https://cz.pinterest.com

Reklama
Reklama

Související články

Pánské zimní prošívané bundy ve výrazných barvách – jak je stylizovat?

26.01.2022 | Tipy a rady

Co je absolutní must-have v repertoáru zimních bund? Prošívaná bunda. Stala se hitem a je nepostradatelným kouskem v šatníku snad každého Čecha. Lze… Celý článek

Terasa se stane chloubou vaší zahrady

17.01.2022 | Tipy a rady

Dřevěná terasa se stane atraktivním a současně i funkčním prvkem zahrady. Samozřejmě nesmí na ní chybět posezení a zahradní prvky či další nábytek.… Celý článek

Správné pracovní oblečení Vám může zachránit život

14.01.2022 | Tipy a rady

Bezpečnostní oděv je na pracovišti důležitý, protože chrání uživatele před jakýmikoli zdravotními a bezpečnostními riziky při práci. Toto oblečení… Celý článek

Švédská tepelná čerpadla IVT od Veskomu

09.01.2022 | Tipy a rady

Technologie vytápění pomocí tepelného čerpadla jsou v dnešní době velmi oblíbené zejména kvůli nízkým provozním nákladům a optimálním… Celý článek

Reklama
Reklama