Reklama

7 tipů na hravé bydlení, aneb moderní a trendy bydlení

30.10.2016 | StanislavaV | Rubrika - Tipy a rady

Hledáte inspirace, jak si zařídit, zrekonstruovat nebo jen vyšperkovat své bydlení? Pak jste tady správně. Tento článek přichází s tipy, které jsou moderní a trendy. Co teď frčí? Vyberte si, co se vám bude líbit nejvíce a nápad zrealizujte – za zkoušku určitě nic nedáte.

7 tipů na hravé bydlení, aneb moderní a trendy bydlení
Reklama

1. Tapety se vrací do módy

moderní tapety

Že tapety byly trendem pouze v minulosti? Opět se vrací na scénu a není divu. Existuje tolik možností, vzorů a barev, které můžete sladit s interiérem vašeho bytu. Děti ocení velmi hravé a barevné, do ložnice se naopak hodí něco jemnější a decentního. Nemusíte samozřejmě otapetovat celý pokoj, postačí jedna stěna nebo jen část za postelí.

2. Obrazce po stěnách

obrazce na stěnách

Nebojte se vzít do rukou štětec a šablony (případně si to dopředu tužkou načrtnout) a vylepšit tak zdi vašeho bydlení. Troufnete si na strom? Kytičky? Srdíčka nebo na nějaký nápis? Nechte děti, ať si sami vymyslí své zdi pokojíčku.

A pokud se přece jen bojíte malovat vlastní rukou, zakoupit si můžete samolepky na zeď. Jejich aplikace je jednoduchá a vypadá to efektně.

3. Světýlka nejen na Vánoce

dekorace do interiéru

Velkým hitem posledních pár let jsou malá světýlka, která sice připomínají ty vánoční, ale dají se do pokoje zakomponovat tak, že budou vypadat báječně po celý rok. Dejte si řetěz koulí, které svítí, za postel a vykouzlete si tak romantiku.

Porozhlédnout se můžete také po podsvícení například ke kuchyňské lince nebo kamkoliv jinam, kam vás napadne. Jsou to jakoby „barevné pásy“, které můžete prostřednictvím ovladače řídit. Zesilujte a zeslabujte intenzitu, měňte barvy podle nálady…

4. Extravagantní dekorace

extravagantní lustr

Jste spíše na minimalismus a váš obývací pokoj vypadá velmi jednoduše a prostě? Oživte jej zajímavým doplňkem. Konkrétně mám na mysli extravagantní lustr! Rozhodně se toho nebojte. V prodejnách či na internetu mají velký výběr různých velikostí a tvarů. Uvidíte, že takový zajímavý kousek každého vašeho návštěvníka ihned zaujme a bude mít úspěch.

Samozřejmě extravagantní dekorací nemusí být pouze lustr. Porozhlédnout se můžete i po dalších zajímavých kouscích. Velmi moderně vypadají asymetrické tvary, například poličky různě křivě poskládané.

Dekoraci si i sami můžete vyrobit. Jedná se o tipy na různá DIY. Většinou k tomuto kutilství nepotřebujete mnoho, je to levné, jednoduché a vypadá to kouzelně. Navíc to bude originální kousek, který nikdo jiný nemá!

5. Sedací pytle se vždycky hodí

sedací pytle

Nejenže jsou sedací pytle velmi zajímavým a skladným kouskem, navíc jsou také praktické. Pokud se u vás sejde více lidí naráz, oceníte další místo, kam si návštěva nebo vy můžete sednout. Je to designový kousek, který bude ladit s puberťácky zařízeným pokojíčkem, ale nebojte se toho ani do obývacího pokoje.

6. Vintage styl

vintage styl

Vintage můžeme do češtiny přeložit jako „zastaralý“. Je to styl, kdy hledáte krásné starší kousky, které vhodně zakomponujete do stylu interiéru. Neznamená to však, že by nábytek měl být starý, ošuntělý a poškrábaný. Většinou se jedná o velmi roztomilé a zdrobené kousky. Dávejte si však pozor, abyste nepřekombinovali! Kontrasty, kdy jeden kousek nábytku by byl ryze moderní a další vintage, by nemusely vypadat dobře. Tímto stylem se nebojte inspirovat na internetu, třeba se vám zalíbí a bude to přesně něco pro vás.

7. Inspirujte se Amerikou

inspirace amerika

Většina mladých lidí hledá svou inspiraci v amerických pokojích teenagerek. Na internetu najdeš videa, kde se mladé dívky chlubí tím, jak krásně si uměly zařídit svůj pokojíček. Většinou to jsou pokoje s bílým nábytkem… velmi jednoduché, čisté, prostorné. Ovšem dekorace jsou na druhou stranu velmi barevné (pastelové barvy), živé a hravé.

Zdroj fotografií: https://www.pinterest.com/ 

Reklama
Reklama

Související články

2 jednoduché kroky k bezproblémově zvládnuté revizi kotle

24.09.2020 | Tipy a rady

To, že je alespoň jednou ročně nutné nechat si zkontrolovat funkčnost a bezpečnost vašeho plynového kotle, asi víte. Pokud revizi kotle neprovedete,… Celý článek

Co dělat, když vám pitná voda přijde závadná?

08.09.2020 | Tipy a rady

Závadná pitná voda může být malou komplikací na oblastní údržbu rozvodů, nebo dokonce i rozsáhlým a zdravotně nebezpečným problémem. Jak můžete… Celý článek

Moderní střechy se vším všudy aneb pusťte se do rekonstrukce

06.09.2020 | Tipy a rady

Je pěkné opravit fasádu, dát nová okna a pořídit lepší garážová vrata. Velký vliv na celkový vzhled domu má ovšem i střecha. S její rekonstrukcí… Celý článek

5 tipů jak na úspory vody v kuchyni

26.08.2020 | Tipy a rady

Právě v kuchyni umíme být, pokud jde o vodu, hodně rozmařilými. Kapající baterie, odpouštění teplé či studené vody nazdařbůh, ruční mytí nádobí – to… Celý článek

Reklama
Reklama