Reklama

9 jednoduchých vánočních dekorací, při jejichž výrobě vám mohou asistovat děti

08.12.2016 | StanislavaV | Rubrika - Tipy a rady

Vánoce jsou časem klidu a lásky. Děti se snaží svým rodičům pomáhat při vyzdobování bytu a jeho okolí. Chtějí asistovat při pečení vánočního cukroví a být součástí celých příprav na Vánoce. Nechtěje ať s vaší pomocí vyrobí krásné a jednoduché dekorace, kterými můžete vyzdobit dětský pokojík, vánoční stromeček nebo okna. Inspirací je mnoho a výroba takových dekorací je velmi snadná, takže i ti nejmenší ji hravě zvládnou.

9 jednoduchých vánočních dekorací, při jejichž výrobě vám mohou asistovat děti
Reklama

Vánoční stromeček z novin

vánoční dekorace, které zvládnou děti

Na výrobu budete potřebovat jeden malý květináč, kousek aranžovací hmoty, mech, tlustější špejli a staré noviny nebo noty. Do květináčku, který si můžete ještě přetřít libovolnou barvou umístěte kousek aranžovací hmoty tak, aby vyplnila celý květináč. Navrch dejte tenkou vrstvu mechu, aby překryla aranžovací hmotu a doprostřed zapíchněte špejli. Toto všechno zvládnou děti samy, vy zatím můžete nastříhat noviny na čtverečky, od největšího po nejmenší. Pokud i u toho chtějí děti pomáhat, dejte jim nůžky vhodné pro děti s tupou špičkou a nebo je nechejte ať čtverečky natrhají, stačí jim jenom ukázat, jak na to. Čtverečky z novin pak od největšího po nejmenší společně navlečte na špejli a tu ozdobte na vrcholu hvězdičkou. Hvězdičku můžete použít kupovanou nebo ji vyrobit třeba z alobalu či papíru.

Květiny k zavěšení

vánoční dekorace, které zvládnou děti

Velmi jednoduchá dekorace, která se hodí i do předsíně nebo obývacího pokoje. Připravte si vázu, do které umístíte obarvené větvičky, které jste si nasbírali na procházce. Dětem připravte hedvábný papír. Položte tři papíry na sebe a nechte dítko, ať jej začne skládat do harmoniky. Neděste se, že to nebude perfektní, i tak to bude nádherná dekorace, na kterou bude vaše dítko velmi pyšné. Harmoniku pak v půli svažte provázkem a konce zastřihněte do špičky.  Harmoniku rozevřete a květinu zavěste na větvičky.

Nové vánoční baňky

vánoční dekorace, které zvládnou děti

Máte doma jednobarevné starší baňky? Pokud ano, připravte dětem temperové barvy a nechte je, ať si v nich namočí prstíky, těmi pak vytvoří hlavičky pro soba. Společně přilepte z malých bambulek nosíky a fixou dokreslete očička a růžky. Dětem se bude velmi líbit, když uvidí svoje baňky na vánočním stromečku.

Vánoční stromeček do předsíně

vánoční dekorace, které zvládnou děti

Potřebujete lepidlo, vlnu a tvrdý karton. Do starší misky nalijte dostatečné množství lepidla a odmotejte velký kus barevné vlny. Je jedno jakou použijete jestli zelenou, bílou, hnědou nebo červenou. Nechte děti, ať v lepidle namočí vlnu a vy zatím z tvrdého kartonu vyrobte kornout. Konce scvakněte sešívačkou, aby se vám při tvoření nerozpadl. Pak nechte dítko, ať z lepidla vytáhne vlnu a začne omotávat připravený kornout. Nezapomeňte si dát na stůl starý ubrus nebo noviny, abyste neměli všechno od lepidla. Stromeček pak nechte přes noc uschnout. Druhý den vytáhněte karton a stromeček můžete ještě ozdobit světýlky, nebo třeba papírovými dekoracemi.

Stromečky z brček

vánoční dekorace, které zvládnou děti

Na výrobu krásných dekorací na vánoční stromeček nebo jen tak pro zavěšení do okna potřebujete pouze barevná brčka a nůžky. Jedno brčko rozdělte na půl, to bude základ stromečku. Brčka k sobě podélně přilepte tavnou pistolí. To však dělejte vy, aby se dítko nepopálilo. Další dvě až tři brčka nastříhejte na různě dlouhé proužky, od největšího po nejmenší. Ideální je jedno brčko rozdělit na další dvě půlky, další na tři dílky a další na šest dílků. Brčka pak přilepte tavnou pistolí k základu stromečku a dekoraci ozdobte hvězdičkou. Přidejte provázek, abyste mohly stromeček zavěsit a vánoční dekorace je na světě.

Miniaturní stromečky

vánoční dekorace, které zvládnou děti

Připravte si šišky a květináčky o průměru spodní části šišky. Dále si připravte barvy a trochu lepidla nebo tavnou pistoli. Nechte děti, ať si šišky obarví podle fantazie a až zaschnou připevněte je ke květináčkům malou vrstvou lepidla. Na špičku šišky přidejte hvězdičku a maličký stromeček můžete postavit třeba na parapet u dětí v pokojíčku. Budou mít radost a třeba tam pak na štědrý den najdou nějaký malý balíček od Ježíška.

Barevný stromeček

vánoční dekorace, které zvládnou děti

Potřebujete jeden kužel z polystyrenu, ruličku od toaletního papíru, lepidlo a barevné bambulky, které seženete v každých výtvarných potřebách. Kužel potřete na malé části lepidlem (je to z toho důvodu, aby vám hned všechno lepidlo nezaschlo, než dítě nalepí všechny bambulky) a nechte dítě ať začne přilepovat bambulky. Potom natřete další část lepidlem a pokračujte s lepením bambulek, dokud nebude celý kužel pokrytý bambulkami. Pak vezměte ruličku od toaletního papíru, v půlce ji rozstříhněte a podejte dítěti barevné fixy, kterými si půlku ruličky pokreslí. Tu pak lepidlem nebo tavnou pistolí připevněte zespoda kuželu. Na špičku stromečku můžete přidat ještě hvězdu.

Vánoční přáníčka

vánoční dekorace, které zvládnou děti

I ty můžete vyrobit za asistence vašich nejmenších. Připravte si tvrdý papír, který přehnete na půl. Děti pak nechte, ať si přední stranu přáníčka vyzdobí podle sebe. Může to být nakreslený obrázek, vystřižené a nalepené obrázky, otisk jeho ruky no prostě cokoliv, co ho napadne nebo vás. Dovnitř přáníčka pak napište vánoční blahopřání a všichni se ještě můžete podepsat. Nezapomeňte ani na tatínka!

Dárek na poslední chvilku

vánoční dekorace, které zvládnou děti

Zapomněli jste ještě na nějakého člena vaší rodiny s vánočním dárkem? Nevadí. Pokud máte barvy na porcelán nebo bydlíte kousek od obchůdku s výtvarnými potřebami, připravte si barvy a obyčejný jednobarevný talíř. Dítěti potřete ručku barvou na porcelán a nechte jej, ať doprostřed talíře udělá otisk své ručky. Vy pak talíř můžete ozdobit ještě milým textem, který napíšete fixem na porcelán, který je také v dostání ve výtvarných potřebách. Pěkný a originální dárek potěší každého vašeho příbuzného.

 

Zdroj fotografií: https://cz.pinterest.com/

 

Reklama
Reklama

Související články

2 jednoduché kroky k bezproblémově zvládnuté revizi kotle

24.09.2020 | Tipy a rady

To, že je alespoň jednou ročně nutné nechat si zkontrolovat funkčnost a bezpečnost vašeho plynového kotle, asi víte. Pokud revizi kotle neprovedete,… Celý článek

Co dělat, když vám pitná voda přijde závadná?

08.09.2020 | Tipy a rady

Závadná pitná voda může být malou komplikací na oblastní údržbu rozvodů, nebo dokonce i rozsáhlým a zdravotně nebezpečným problémem. Jak můžete… Celý článek

Moderní střechy se vším všudy aneb pusťte se do rekonstrukce

06.09.2020 | Tipy a rady

Je pěkné opravit fasádu, dát nová okna a pořídit lepší garážová vrata. Velký vliv na celkový vzhled domu má ovšem i střecha. S její rekonstrukcí… Celý článek

5 tipů jak na úspory vody v kuchyni

26.08.2020 | Tipy a rady

Právě v kuchyni umíme být, pokud jde o vodu, hodně rozmařilými. Kapající baterie, odpouštění teplé či studené vody nazdařbůh, ruční mytí nádobí – to… Celý článek

Reklama
Reklama