Reklama

9 tipů jak na retro bydlení

26.12.2016 | StanislavaV | Rubrika - Tipy a rady

Retro styl se je dnes velmi oblíbený. Jeho kouzlo je nepřekonatelné. Retro doplňky, plakáty na stěnách, odvážné barvy nábytku, elegantní tapety to všechno je součástí retro stylu. Abyste dosáhly požadovaného vzhledu, nemusíte nutně vyměňovat a kupovat nový nábytek. Postačí pár drobných úprav a trocha fantazie.

9 tipů jak na retro bydlení
Reklama

Využijte nábytek po babičce

retro bydlení

Určitě najdete na půdě nebo někde ve sklepě komodu, či skříň po babičce. Zkuste ji vytáhnout a vdechnout jí nový život. Taková stará komoda v původním stavu může oživit celý prostor. Pokud chcete, aby více ladila s interiérem, můžete ji přetřít novým nátěrem. Nebojte se barev. K retro stylu patří také barevné kousky nábytku jako je modrá, olivově zelená, oranžová, šedá nebo krémově růžová.

Květiny v novém kabátě

retro bydlení

Drobnosti jako jsou retro květináče, dodají ten správný vzhled v každém pokoji. Pokud nenarazíte v obchodě na ty správné vzory, zkuste zabrouzdat na internetu. Najdete mnoho krásných inspirací, které můžete vytvořit také sami doma. Obyčejný keramický květináč tak jednoduše pomocí barev přetvoříte na dokonalý retro kousek.

Tapety jako z retro filmu

retro bydlení

Oživit pokoj můžete pomocí retro tapet, které seženete v každém obchodě s tapetami. Naleznete zde mnoho vzorů, ze kterých si můžete vybírat a dotvořit tak správný vzhled interiéru.

Retro spotřebiče

retro bydlení

Dnes už seženete mnoho retro spotřebičů, které odpovídají těm nejmodernějším. Mají stejné funkce a také jsou stejně kvalitní. Liší se pouze svým vzhledem. Takové elektrospotřebiče mohou proměnit obyčejný prostor ve stylovou retro kuchyni.

Plakáty na stěnách

retro bydlení

Vyměňte moderní umění na stěnách za retro plakáty, obrazy s filmovými hvězdami, dobovými auty nebo zarámované obaly gramofonových desek.

Pohovka z bazaru

retro bydlení

Krásnou retro pohovku můžete levně sehnat v různých bazarech nebo aukcích na internetu. Pěkné kousky do vašeho bytu tak seženete velmi levně. Pak už jenom postačí je správně doplnit o polštářky v retro barvách, kožežinový koberec pod malý konferenční stolek a pohodlný koutek pro přátele vypadá prostě dokonale.

Retro doplňky

retro bydlení

Starý psací stroj, rádio, gramogonové desky, budíky, kufry, lustry vše co naleznete na půdě po babičce nebo v bazarech může oživit váš interiér v retro duchu. Drobné doplňky dokáží doladit celý vzhled a vytvoří krásnou nostalgickou atmosféru.

Ložnice v retro stylu

retro bydlení

Vyměňte nové lampičky za ty v s retronádechem, povlečení s potiskem za jednobarevné a pokud vaše postel nemá čelo, zkuste si jej podle návodu na internetu vyrobit třeba v krásné červené barvě. Stěnu za postelí můžete potapetovat a na podlahu umístit pěkný jednobarevný koberec. Nezapomeňte také na barevné polštářky nebo vzorované závěsy na okna.

Pracovní koutek

retro bydlení

Starý stůl z bazaru může posloužit jako příjemné pracovní místo pro vaši domácí kancelář. Doplněný o pěkné křeslo v moderním retro stylu může vypadat váš pracovní kout velmi originálně a útulně.

Zdroj fotografií: https://cz.pinterest.com

Reklama
Reklama

Související články

Dřevěné brikety jsou vhodnou alternativou klasických paliv

15.10.2020 | Tipy a rady

Teplo je součástí domova. Bez něj si už těžko umíme svůj život představit. Uhlí nebo palivové dřevo doma či na chalupě používají v Česku statisíce… Celý článek

Jak na koupi nemovitosti

13.10.2020 | Tipy a rady

Vlastní bydlení zní jako lákavá vidina budoucnosti, kterou si přeje v dnešní době snad už každý. Pokud už vás omrzelo placení nájmu bytu nebo domu,… Celý článek

Údržba střešní krytiny na podzim je důležitá pro poklidné zimní období

07.10.2020 | Tipy a rady

Jednou z činností, kterou by měl na podzim před příchodem zimy stihnout každý majitel nemovitosti, je kontrola střešní krytiny. Toto byste měli… Celý článek

Koupit auto na leasing, úvěr, nebo za hotové?

30.09.2020 | Tipy a rady

Nákup automobilu často patří k nejdražším věcem, které za život kupujeme. A u drahých věcí buď nemáme jinou možnost a musíme je koupit na leasing,… Celý článek

Reklama
Reklama