Brněnská firma vdechuje život starým nemovitostem

07.03.2018 | PR článek | Rubrika - Tipy a rady

Trend v bydlení pro mladé lidi je v dnešní době naprosto jasný. Developeři lákají rodiny i jednotlivce především na byty a domy na okrajích velkoměst. Slibují bydlení v přírodě, zároveň dobrou dostupnost centra a domy vybavené nejmodernějšími technologiemi. To všechno je jistě moc pěkné, ale skutečně potřebujeme stavět stále další a další nemovitosti, když domy v blízkosti centra zůstávají nevyužité?

Brněnská firma vdechuje život starým nemovitostem
Reklama

Víte, kolik je v Praze, Brně i dalších městech překrásných domů, o něž už není zájem, protože vypadají staře? Jejich renovace přitom vyjde daleko levněji než výstavba nového domu. Zda bude nemovitost po rekonstrukci vypadat spíš moderně, nebo si zachová historický vzhled, je otázkou. Možné jsou obě varianty a upřímně řečeno mnohé rekonstruované domy zachovávající původní styl jsou daleko hezčí než novostavby.

Mysleme trochu do budoucna

Starých domů, které působí spíš zchátralým dojmem, je ve velkých městech nespočet. V některých se ještě bydlí, další stojí ladem bez využití. Jejich majitelé nemají na rozsáhlou rekonstrukci finance, nervy nebo prostě jen čas. To všechno je ale obrovská škoda. Nepřipadá vám zbytečné zabírat pole, louky a stavět na nich nové nemovitosti, když přímo ve městech stojí nevyužité domy?

Přemýšlejme trochu do budoucna. Kde budou bydlet děti našich dětí? Není možné, aby si každá generace postavila vlastní dům a ten starý nechala jen tak stát. Ubývalo by tím půdy, na níž může růst zeleň a která se dá využít k pěstování plodin. Samozřejmě je možné staré a nevyužívané domy bourat, nicméně demolice je poměrně nákladnou záležitostí. Oprava vyjde rozhodně levněji.

Ne každý dokáže dům proměnit

Spousta majitelů starších domů si tohle všechno uvědomuje, nicméně nemají chuť či finance na rekonstrukci. V takovém případě bude nejlepší svěřit ji do rukou odborníků. Dům je možné prodat, firma jej odkoupí, opraví a pak znovu odprodá nebo bude pronajímat. Společností nabízejících tyto služby v ČR existuje mnoho, a to především ve větších městech. V Brně se můžete obrátit například na firmu Endeka.

Endeka už 9 let investuje do starších nemovitostí a vdechuje jim nový život. Každoročně přetvoří zhruba 50 nemovitostí. Možná to není moc, ale v tom právě spočívá hlavní výhoda. S každým domem si pečlivě vyhrají a dodají mu osobitý styl. Vědí, že lidé si v životě nekupují desítky bytů, a proto se snaží především o kvalitu.

Lokalita hraje prim

Hezké bydlení blízko centra – co víc by si člověk mohl přát? Právě proto se Endeka zaměřuje na domy ve vybraných lokalitách. Vytipuje si stavbu s dobrým umístěním, tu odkoupí, přetvoří a byty následně prodává. Chátrající a nefunkční nemovitosti mění v moderní a přínosné domy, které zaujmou už na první pohled. Nejde o žádnou realitní kancelář či stavební firmu, prostě jen investují do nemovitostí a snaží se přetvořit Brno v hezčí město.

Domy však nejsou hezčí pouze na pohled. Fasáda samozřejmě udělá první dojem, nicméně v případě, že se chcete nastěhovat, vám půjde zejména o vnitřní vybavení. V domech bývají rekonstruovány společné prostory, rozvody vody, elektřiny a odpadů, položí se nové plovoucí podlahy, namontují interiérové dveře i okna. Výsledkem je pak byt, který si v ničem nezadá s novostavbami.

I vy se můžete podílet na přeměně Brna

Zdá se vám to celé jako dobrý nápad? Přispějte k projektu vdechnutí nového života starým domům. Na webu www.endeka.cz si můžete prohlédnout revitalizované domy. Třeba se do nějakého jednoho dne nastěhujete. A pokud stojíte na opačné straně barikády, tj. vlastníte starší dům, zvažte jeho prodej. Mohl by posloužit jako domov mnoha dalším generacím. Nenechte ho zchátrat.

 

 

Reklama
Reklama

Související články

Dřevěné brikety jsou vhodnou alternativou klasických paliv

15.10.2020 | Tipy a rady

Teplo je součástí domova. Bez něj si už těžko umíme svůj život představit. Uhlí nebo palivové dřevo doma či na chalupě používají v Česku statisíce… Celý článek

Jak na koupi nemovitosti

13.10.2020 | Tipy a rady

Vlastní bydlení zní jako lákavá vidina budoucnosti, kterou si přeje v dnešní době snad už každý. Pokud už vás omrzelo placení nájmu bytu nebo domu,… Celý článek

Údržba střešní krytiny na podzim je důležitá pro poklidné zimní období

07.10.2020 | Tipy a rady

Jednou z činností, kterou by měl na podzim před příchodem zimy stihnout každý majitel nemovitosti, je kontrola střešní krytiny. Toto byste měli… Celý článek

Koupit auto na leasing, úvěr, nebo za hotové?

30.09.2020 | Tipy a rady

Nákup automobilu často patří k nejdražším věcem, které za život kupujeme. A u drahých věcí buď nemáme jinou možnost a musíme je koupit na leasing,… Celý článek

Reklama
Reklama