Bydlení s nejlepšími přáteli

25.10.2016 | PR článek | Rubrika - Tipy a rady

Už Marilyn Monroe pokládala diamanty za nejlepší přátele ženy. Jaký je však život s těmito a dalšími drahými kameny? Nádherný, zářivý, blyštivý, pohádkový, elegantní, oslňující, ale také náročný. Drahocenné šperky si totiž žádají údržbu.

Bydlení s nejlepšími přáteli
Reklama

Ne všechny máme doma komornou, která by veškerou péči obstarala, a proto musíme na své klenoty myslet samy a věnovat jim dostatek pozornosti. Kdo však má v dnešní době čas uvažovat nad tím, co dělat s oblíbenými náušnicemi, když jdeme do sprchy? Která z nás se hlouběji zajímá, jestli z prstu stáhnout prsten, než ponoříme ruce do horké vody na nádobí nebo popadneme motyčku a vyrazíme bojovat se zhoubným plevelem? Sundáte si třeba řetízek s přívěskem, když si vyrazíte zaběhat?

Teorie vs. praxe

Všechny víme, že bychom ozdobu měly odložit a pečlivě uschovat. Ale ruku na srdce, děláme to? Zpravidla ne. Prostě a jednoduše šperk odložíme na první místo, které nám přijde pod ruku, pokud vůbec. V danou chvíli nepřemýšlíme, že pot stříbrnému přívěsku zrovna dvakrát neprospívá, že hlína se z okolí zasazeného kamínku v prstýnku dost špatně dostává a že může přispět k jeho vyviklání, že horká voda a saponáty a mýdla nejsou to pravé ořechové, pokud přijde na náramky a náušnice.

A co teprve, když dojde na kosmetiku a parfémy! Myslíte si, že brože nic z výše vyjmenovaných zel nemůže potkat? Ano, ale pokud umně zpracovaný šperk z drahého kovu odložíte do misky k ostatním blyštivým kouskům, nebo ho necháte jen tak bezprizorně ležet na nočním stolku, popřípadě v šatně či koupelně, prokazujete mu medvědí službu.

Šperkovnice, to je volba!

Chcete-li uchovat krásu svých šperků, prodloužit jejich životnost a zabránit jejich poškrábání a poškození, naučte se je před fyzickými aktivitami a domácími pracemi odkládat – a to ne jen tak někam. Uchovávejte je v původních krabičkách nebo originálních sametových váčcích, protože jen tak je uchráníte před nepříznivými vlivy okolí. Jestli se obáváte toho, že za chvíli budete mít všechny své metry čtvereční zanesené pouzdérky a sáčky, porozhlédněte se po šperkovnici, která by odpovídala vašim přáním a estetickému cítění.

Nezapomeňte, že v dřevěné schránce na klenoty by neměly scházet jednotlivé dělicí přihrádky, protože pokud budou řetízky propletené se snubním i zásnubním prstýnkem s drahocenným diamantem a zlatými náramky s decentním drahokamem, ozdoby se do sebe zamotají a půjde velice špatně v ranním spěchu vylovit tu správnou; navíc tření kovu o kov vede k nenávratným škodám. A těch se přece chcete vyvarovat, že?

Každý prstýnek se zeleným olivínem nebo zlatavým jantarem, každý náhrdelník se zlatým či stříbrným přívěskem v půvabném tvaru, každý náramek vykládaný turmalíny a citríny, každý pár visacích či puzetových náušnic ozvláštněných opály či topazy, každá brož s jasnými kočičími oky… Vlastně jakýkoliv šperk, který vám jen vytane na mysli, si zaslouží své místo pod sluncem, své vlastní bydlení, kde se nemusí tísnit s dalším klenotem.

Reklama
Reklama

Související články

2 jednoduché kroky k bezproblémově zvládnuté revizi kotle

24.09.2020 | Tipy a rady

To, že je alespoň jednou ročně nutné nechat si zkontrolovat funkčnost a bezpečnost vašeho plynového kotle, asi víte. Pokud revizi kotle neprovedete,… Celý článek

Co dělat, když vám pitná voda přijde závadná?

08.09.2020 | Tipy a rady

Závadná pitná voda může být malou komplikací na oblastní údržbu rozvodů, nebo dokonce i rozsáhlým a zdravotně nebezpečným problémem. Jak můžete… Celý článek

Moderní střechy se vším všudy aneb pusťte se do rekonstrukce

06.09.2020 | Tipy a rady

Je pěkné opravit fasádu, dát nová okna a pořídit lepší garážová vrata. Velký vliv na celkový vzhled domu má ovšem i střecha. S její rekonstrukcí… Celý článek

5 tipů jak na úspory vody v kuchyni

26.08.2020 | Tipy a rady

Právě v kuchyni umíme být, pokud jde o vodu, hodně rozmařilými. Kapající baterie, odpouštění teplé či studené vody nazdařbůh, ruční mytí nádobí – to… Celý článek

Reklama
Reklama