Čerpadla, která najdou uplatnění v moderních domácnostech

04.11.2021 | PR článek | Rubrika - Tipy a rady

V rámci efektivního a ekonomického provozu rodinného domu byste si měli všímat moderních technologií a zařízení, která mohou vést k mnohdy poměrně značným úsporám energií. Typickou ukázkou jsou čerpadla, jichž lze rozpoznat hned několik druhů.

Čerpadla, která najdou uplatnění v moderních domácnostech
Reklama

Oběhové čerpadlo

V okamžiku, kdy doma využíváte systém podlahového vytápění, případně radiátory, do nichž proudí teplá voda z kotle, je na místě využívat účinné oběhové čerpadlo. To vám zajistí rozvod vody, respektive jeho oběh mezi kotlem a otopným tělesem, aniž by docházelo k přílišným energetickým ztrátám. Oběhové čerpadlo se dá rovněž použít pro klimatizace.

Cirkulační čerpadlo

Neméně důležitým prvkem se stává cirkulační čerpadlo. To zajišťuje zejména možnost odtáčet teplou užitkovou vodu, aniž byste museli dlouho čekat, než odteče studená. Díky cirkulačnímu čerpadlu se tudíž výrazně snižuje spotřeba vody, což se v posledních letech ukazuje jako velmi zásadní záležitost, neboť minulé roky naznačily, že vody bude zřejmě brzy velký nedostatek a je nutné s ní rozumně šetřit.

Tepelné čerpadlo

V moderních domácnostech se dnes stále častěji používá také tepelné čerpadlo. Skrz něj se získává energie pro vytápění a ohřev vody ze vzduchu, vody či země. Jde o vysoce ekologické zařízení, u něhož nevznikají žádné emise. Jeho využíváním snížíte energetickou závislost na centrálních dodávkách energií. Tepelné čerpadlo dokáže fungovat s vysokou účinností.

Čerpadlo, ať už zvolíte jakýkoliv z výše uvedených druhů, přispěje k vyššímu komfortu v rámci bydlení. A rozhodně vám sníží náklady na provoz domácnosti. Vzhledem k vývoji cen elektřiny, plynu a vody jde zcela nepochybně o dobré řešení.

U každého typu čerpadla musíte počítat s poměrně značnou investicí. Je ale třeba si uvědomit, že se vložené finanční prostředky během několika let navrátí. Poté už si budete moci jen mnout ruce, jakou jste udělali výhodnou investici.

Reklama
Reklama

Související články

Jak připravit interiér na přicházející advent

15.12.2021 | Tipy a rady

Vánoce jsou již za dveřmi a všude se jen hemží vánoční výzdobou. Vneste trochu té vánoční atmosféry i do vašeho interiéru. My přicházíme s tipy a… Celý článek

Vánoční inspirace pro celou rodinu

15.12.2021 | Tipy a rady

Než se nadějeme, máme tady opět Vánoce. To znamená, že je právě nejvyšší čas začít nakupovat dárky pod stromeček. Pokud ještě vůbec netušíte, co komu… Celý článek

Jak si zajistit klidný domov?

07.12.2021 | Tipy a rady

Žijeme v „době hlučné“. Hlukové znečištění je rostoucím problémem, který je nejenže nepříjemný a obtěžující, ale také negativně působí na naše zdraví… Celý článek

Snížení spotřeby vody s chytrými pomocníky

07.12.2021 | Tipy a rady

Myslíte si, že jediným způsobem, jak snížit spotřebu vody je omezit délku sprchování? Určitě ne! Nemusíte dělat kompromisy a nemusíte se vzdávat… Celý článek

Reklama
Reklama