Reklama

Chodba je ozdobou bytu nezapomínejte na ni!

16.10.2018 | StanislavaV | Rubrika - Tipy a rady

Každý chceme mít svůj domov co nejkrásnější. A proto investujeme peníze do kvalitního nábytku, či výzdoby na stěny. Ovšem zapomínáme na tu nejdůležitější část celého bytu a tou je chodba. I tato místnost potřebuje pozornost. Přesvědčte se sami, že není chodba jako chodba. Vytvořte si z ní prostor, který bude nádherně propojovat všechny místnosti v bytě a ještě bude útulný a krásný.

Chodba je ozdobou bytu nezapomínejte na ni!
Reklama

Malá či velká chodba?

chodba

Ať už máte malou či velkou chodbu je to jedno. I tak je stále součástí vašeho domova a je třeba jí věnovat péči a také ji sladit s nejnovějšími trendy jako jsou barvy, osvětlení či dekorace a nábytek.

 

chodba

 

Pokud máte menší chodbu vybírejte spíše světlejší barvy na stěny i na nábytek. Místnost se tak opticky zvětší a vy si nebudete připadat jako ve škatulce. Použít můžete také velké zrcadla, které prostor opticky zvětší.

 

chodba

 

Naopak pokud máte na chodbě více prostoru zkuste sáhnout po moderní šedé barvě nebo vzorových tapetách, i když s nimi opatrně, ať to nepůsobí moc bláznivě. Bohatě postačí jedna menší stěna, kterou potapetujete, ideální je stěna na které máte umístěné věšáky či botníkovou sestavu.

Správné osvětlení pro chodbu

chodba

Nezapomeňte také na správném osvětlení. Při výběru dbejte na to, aby světlo nebylo úplně bílé, ale ani moc žluté, místnost by pak mohla vypadat dost pochmurně. Vybírat můžete jak stropní osvětlení, tak i stolní lampy, které prostor zajímavě oživí. Volte pěkné designové kousky, které mohou sloužit zároveň jako zajímavé dekorace chodby.

Ten správný nábytek

chodba

V každé chodbě, ať je velká nebo malá, nesmí chybět botník, do kterého můžete schovat všechny vaše boty. Botník vybírejte s ohledem na místnost. Pokud máte větší zvolit můžete pěkný velký botník. Do menších místností volte menší botníky, které sice moc bot neuschovají, ale nebudou opticky zmenšovat místnost. Pěkně vypadají také botníky zavěšené na stěně.

 

chodba

 

Dobrou volbou je botníková sestava, kdy máte jak prostor pro boty, tak i prostor pro kabáty či deštníky. Většina jich má také zrcadlo, což je velice praktické, zvláště pro ženy, které neodejdou do práce, aniž by se nezkontrolovaly v zrcadle. Nemusíte nutně kupovat nový botník či skříňky, postačí i dřevěné bedýnky, je však třeba je dobře sladit s ostatním vybavením a dekoracemi v chodbě.

Výzdoba a doplňky v chodbě

chodba

Dozdobit si svůj vstupní prostor můžete pomocí různých doplňků. Pěkné jsou přehozy na pohovce, či malém křesílku umístěném někde v rohu. Vázy s květinami na botníku nebo nějaká velká na podlaze.

 

chodba

 

Pěkně vypadají obrázky zavěšené v různých kompozicích na stěnách. Mohou to být vaše rodinné fotografie či umělecká díla. Inspirace je na vás. Tak se nebojte. Chodba je místnost jako každá jiná ve vašem domě. Dejte ji také trochu života a trendů.

Zdroj fotografií: pinterest.com

Reklama
Reklama

Související články

Co dokáže sůl v domácnosti?

27.07.2020 | Tipy a rady

Ačkoliv je velké množství soli v naší potravě nežádoucí, jsou i situace, kdy se může sůl stát naším cenným pomocníkem. A to například i při úklidu… Celý článek

Škodí 5G síť? Nebo je to výmysl dezinformačních webů?

29.06.2020 | Tipy a rady

V souvislosti s koronavirovou pandemií jsme se ve světě setkali i s tím, že lidé ve strachu o své zdraví zapalovali a ničili vysílače 5G sítě. Celý článek

Jak si udělat doma perfektní pánský salónek

15.06.2020 | Tipy a rady

Pánský salónek, „man cave“ nebo zašívárna, útočiště, studovna, náhradní ložnice, předělaná garáž, podkroví kůlna nebo suterén…téhle části domu se… Celý článek

Koberce jako jeden z nejlepších dekorativních prvků interiéru

05.06.2020 | Tipy a rady

Koukáte na vzhled vašeho interiéru a pořád vám v něm něco schází? Něco, co by ho dovedlo k dokonalosti? Někdy stačí opravdu jen vyladit detaily a… Celý článek

Reklama
Reklama