Reklama

Co dokáže sůl v domácnosti?

27.07.2020 | StanislavaV | Rubrika - Tipy a rady

Ačkoliv je velké množství soli v naší potravě nežádoucí, jsou i situace, kdy se může sůl stát naším cenným pomocníkem. A to například i při úklidu domácnosti. Jak tedy můžeme sůl, jinými slovy chlorid sodný, používat i jinak než na vaření?

Co dokáže sůl v domácnosti?
Reklama

Sůl a čištění trouby

Trouba i sporák jsou neustále znečišťovány potravinami, které s jejich pomocí připravujeme. V troubě jde o těsto a mastnotu z masa, u sporáku o vše, co nám při vaření ukápne. Pokud chcete mít troubu zářivě čistou, nasypte na spáleniny sůl a troubu zapněte na půl hodiny naplno. Směs bude hodně páchnout, ale všechny nečistoty pak půjdou krásně setřít. U sporáku plochu posypte solí, sporák zahřejte a po vychladnutí setřete.

Co dokáže sůl v domácnosti?

Sůl pomůže vyčistit rez

Tam, kde se objeví rez, pomůže kombinace soli a citronu. Parapety, ale i vodovodní kohoutky budou jako nové. Na místo postižené rzí zasypte solí a pokapejte citronem. Po nějaké době působení si vezměte houbičku a s pomocí většího tlaku plochy vyčistěte. Sůl zde působí jako abrazivní složka, proto dejte pozor na to, abyste nic viditelně nepoškrábali.

Sůl a leštění oken

Pokud chcete, aby byla vaše okna krásně lesklá a bez případných čmouh, přidejte do vody, s níž budete okna leštit, hrnek soli. Kromě lesku dosáhnete toho, že se na okna nebude usazovat tolik pylu jako jindy, v zimě okna nebudou tolik zamrzat. Lesklých záclon dosáhnete přidáním soli do praní.

Co dokáže sůl v domácnosti?

Sůl a skvrny od potu

Naše oblečení dostává pořádně zabrat. Pot i nejrůznější přípravky proti pocení vystavují vlákna našich triček velké zátěži v oblasti podpaží, kde se látka našeho oblečení velmi často zabarví dožluta. Tyto skvrny se mohou zdát na první pohled jako nevypratelné, to však není pravda. Na tyto skvrny naneste roztok soli s citronem a nechte působit. Poté tričko vyperte.

Jak vyčistit žehličku se solí?

I když se snažíme žehlit co nejopatrněji, občas nastane chvíle, kdy se žehlička dotkne i potisku, které máte na tričku, které právě žehlíte. Nejenže se tím potisk na tričku může rozmazat, ale na žehličce s velkou pravděpodobností zůstane čmouha. Tu odstraníte tak, že na papír nasypete trochu soli a s rozpálenou žehličkou po něm budete přejíždět. Díky soli se hrudky během chvíle uvolní.

Zdroj: pixabay.com

 

Reklama
Reklama

Související články

Koupit auto na leasing, úvěr, nebo za hotové?

30.09.2020 | Tipy a rady

Nákup automobilu často patří k nejdražším věcem, které za život kupujeme. A u drahých věcí buď nemáme jinou možnost a musíme je koupit na leasing,… Celý článek

2 jednoduché kroky k bezproblémově zvládnuté revizi kotle

24.09.2020 | Tipy a rady

To, že je alespoň jednou ročně nutné nechat si zkontrolovat funkčnost a bezpečnost vašeho plynového kotle, asi víte. Pokud revizi kotle neprovedete,… Celý článek

Co dělat, když vám pitná voda přijde závadná?

08.09.2020 | Tipy a rady

Závadná pitná voda může být malou komplikací na oblastní údržbu rozvodů, nebo dokonce i rozsáhlým a zdravotně nebezpečným problémem. Jak můžete… Celý článek

Moderní střechy se vším všudy aneb pusťte se do rekonstrukce

06.09.2020 | Tipy a rady

Je pěkné opravit fasádu, dát nová okna a pořídit lepší garážová vrata. Velký vliv na celkový vzhled domu má ovšem i střecha. S její rekonstrukcí… Celý článek

Reklama
Reklama