Reklama

Do útulného pokojíčku může i Mary Poppins

09.03.2017 | StanislavaV | Rubrika - Tipy a rady

Máte velký rodinný dům, který má tolik místnosti, že pomalu nevíte, co s nimi? Přespávají u vás často návštěvy a vyžíváte se v rodinných sešlostech, případně grilovačkách a jiných zábavách? Pak by nebylo od věci zařídit pokoj pro hosty. Jak jej zútulnit, aby byl co nejpraktičtější? To se dozvíte v tomto článku plném rad, tipů a inspirací.

Do útulného pokojíčku může i Mary Poppins
Reklama

Postel je základem v každém pokoji pro hosty

pokoj pro hosty

Jde nám hlavně o to, aby návštěva měla kde spát. Raději zvolte jednolůžkovou postel, aby zbylo více místa ještě na praktický gauč. Máme na mysli rozkládací křeslo, na kterém by se případně vyspal ještě další člověk, pokud by to bylo nutné.

V pokoji samozřejmě nesmí chybět skříň, kde bude nové ložní prádlo, které budete moci měnit, když to stávající půjde do pračky. Pro zimomřivé návštěvy pak pořiďte příjemnou dečku a také se shodí polštáře navíc.

Nábytek skoro jako v hotelu

pokoj pro hosty

Mluvíme tedy o praktickém nábytku, který má vše, co člověk potřebuje na přespání. Jedná se tedy o malý stoleček, kam si hosté mohou odložit pití a jídlo. Ten můžete zútulnit a vyzdobit pomocí kytiček či ubrusů. Ke stolečku samozřejmě patří židle (jedna či dvě), přes kterou snadno přehodí oblečení a posedí na ni u stolu. Všichni známe onu odkládací židli, kde se hromadí oblečení.

Noční stolek s lampičkou a kapesníčky je přímo nutnost! Návštěva si na něj může odložit telefon a jiné osobní věci, které by měla ráda u sebe.

Skříň na oblečení by měla být multifunkční. Potřebuje jak přihrádky, tak šuplíky a samozřejmě tyč na věšáky na oblečení, které nemůžeme složit, aby se nepokrčilo. Do jedné skřínky pak můžete umístit ještě ručníky, malá mýdélka a sprchové gely jako mívají v hotelu.

Co se týče barev, volte barvy neutrální. Bílou zdí nic nepokazíte, klasickým nadčasovým nábytkem též ne. Přece jen, pokud zařídíte pokoj podle nejnovějších trendů, nebude se vám chtít jej za rok zase předělávat.

Aby se hosté cítili dobře

pokoj pro hosty pokoj pro hosty

Nenechávejte okna bez záclon a žaluzií. Hosty by mohl v opačném případě trápit nepříjemný pocit ze světla a šmírování od sousedů.

Nenacházíme se v nemocnici ani v žádném neosobním hotelovém pokoji… stále se jedná o váš dům a váš pokoj – vyzdobte si ho dle vašich představ! Na zeď dejte obrazy či fotografie, které se vám líbí. Pokud si potrpíte na drobnosti, směle do nich! Jen ať je pokojíček útulný a hosté se v něm cítí jako doma.

Zdroj fotografií: pinterest.com

Reklama
Reklama

Související články

2 jednoduché kroky k bezproblémově zvládnuté revizi kotle

24.09.2020 | Tipy a rady

To, že je alespoň jednou ročně nutné nechat si zkontrolovat funkčnost a bezpečnost vašeho plynového kotle, asi víte. Pokud revizi kotle neprovedete,… Celý článek

Co dělat, když vám pitná voda přijde závadná?

08.09.2020 | Tipy a rady

Závadná pitná voda může být malou komplikací na oblastní údržbu rozvodů, nebo dokonce i rozsáhlým a zdravotně nebezpečným problémem. Jak můžete… Celý článek

Moderní střechy se vším všudy aneb pusťte se do rekonstrukce

06.09.2020 | Tipy a rady

Je pěkné opravit fasádu, dát nová okna a pořídit lepší garážová vrata. Velký vliv na celkový vzhled domu má ovšem i střecha. S její rekonstrukcí… Celý článek

5 tipů jak na úspory vody v kuchyni

26.08.2020 | Tipy a rady

Právě v kuchyni umíme být, pokud jde o vodu, hodně rozmařilými. Kapající baterie, odpouštění teplé či studené vody nazdařbůh, ruční mytí nádobí – to… Celý článek

Reklama
Reklama