Reklama

Dokonalý balkón, aneb inspirace pro příjemné chvíle klidu

11.03.2017 | StanislavaV | Rubrika - Tipy a rady

Lidé v panelových domech si vynahrazují absenci zahrady právě díky balkónu. Ačkoliv se jedná o poměrně malý prostor, dá se z něj vykouzlit nádherné místo určené k relaxaci plné květin a dalších doplňků. Nedovolte, aby vás balkón sloužil jako skladiště pro věci, které nemáte kam dát. Udržujte si ho, ukliďte z něj vše nepotřebné a užívejte si chvíle, které zde můžete trávit o samotě či s přáteli.

Dokonalý balkón, aneb inspirace pro příjemné chvíle klidu
Reklama

Zkrášlete si váš balkón ke svým představám

jak zařídit balkón

Květiny váš balkón promění v rozkvetlou zahradu. Působí útulně a uklidňujícím dojmem. Pořiďte si závěsné květináče, které připevníte k zábradlí balkónu a pěstujte. Na okapu si též můžete splnit sen bylinkové zahrádky. Ta balkón nádherně provoní. Pokud vám to místo dovoluje, pořídit si můžete také obří stojací květináč se zajímavou rostlinkou.

Další možností, jak si udělat balkón krásnější, jsou všelijaká světýlka. Pořídit si můžete pouliční lampičky, ale také ozdoby podobné těm vánočním. S tím rozdílem, že se dají používat celoročně.

Posezení na balkón prostě patří

jak zařídit balkón jak zařídit balkón

Samozřejmě na balkón patří nějaké to posezení. Poté si už jen sednete s knížkou a budete se kochat výhledem a příjemným prostředím. Ideální místo pro nasání energie na perné dny. Při nákupu berte zřetel hned na několik věcí.

Jak velký prostor na balkóně máte? Ideální budou lehátka, která se dají složit a schovat dovnitř. Pokud nehodláte posezení každý den schovávat domů, pak vyberte to, které je odolné vůči dešti a jiným vlivům počasí. Kdo na tom bude sedět? Je nutno přemýšlet také nad tím, kdo bude posezení využívat (a kolik lidí). Jaká je nosnost sedátka, jak je sedátko velké, je dostatečně stabilní a bezpečné.

Pokud máte tu možnost (místo), pak oceníte i malý stolek, na který si budete moci postavit hrneček s kávou, pokud si ráno budete chtít vychutnat snídani na čerstvém vzduchu. Preferujete stolek hranatý nebo kulatý (ten je bezpečnější pro děti, jelikož nemá ostré hrany)? Dřevěný nebo kovový? Či dokonce skládací?

Nábytek z oceli na balkón je odolný vůči vnějším vlivům, vydrží vám věky a navíc i vypadá skvěle. Pokud vám ocel přijde tvrdá, pořiďte si polštářky pod zadek, které budete schovávat dovnitř. Také dřevěný nábytek vypadá skvěle a je poměrně snadný na údržbu. Ovšem nezapomínejte na impregnaci!

Bonusy na váš balkón

jak zařídit balkón

Pokud máte tu možnost a prostor, pořiďte si také slunečník. Ten oceníte v parných dnech léta, kdy se již budete vyhýbat „otravnému“ sluníčku. Dnes se dá pořídit spousta druhů stínidel (různých velikostí, tvarů a možností).

Spousta lidí nedá dopustit na praktický gril na balkón. Jedná se o malé ale dostačující a výkonné grily. Přestože nemáte zahradu, nebude žádný problém uspořádat grilovačku s kamarády. Pořiďte si přenosný/stolní gril nebo udírnu.

Originální využití balkónu

jak zařídit balkón

Pokud jste zastánci klasiky. Využijete balkón pro posezení u šálku kávy nebo s přáteli při grilování. Ovšem pokud máte rádi moderní trendy, novinky a další vymoženosti, jistě vás zaujme, že balkón se nemusí využívat pouze pro posezení. Dá se z něj totiž snadno vytvořit další místnost, kterou lze využívat po libosti. Jak na to a také inspiraci, naleznete v našem článku: “Jak využít balkón, aneb užitečné rady a tipy.”

Zdroj fotografií: pinterest.com

Reklama
Reklama

Související články

Co dělat, když vám pitná voda přijde závadná?

08.09.2020 | Tipy a rady

Závadná pitná voda může být malou komplikací na oblastní údržbu rozvodů, nebo dokonce i rozsáhlým a zdravotně nebezpečným problémem. Jak můžete… Celý článek

Moderní střechy se vším všudy aneb pusťte se do rekonstrukce

06.09.2020 | Tipy a rady

Je pěkné opravit fasádu, dát nová okna a pořídit lepší garážová vrata. Velký vliv na celkový vzhled domu má ovšem i střecha. S její rekonstrukcí… Celý článek

5 tipů jak na úspory vody v kuchyni

26.08.2020 | Tipy a rady

Právě v kuchyni umíme být, pokud jde o vodu, hodně rozmařilými. Kapající baterie, odpouštění teplé či studené vody nazdařbůh, ruční mytí nádobí – to… Celý článek

Fotovoltaika slibuje nižší účet za elektřinu

18.08.2020 | Tipy a rady

Solárních kolektorů na střechách rodinných domů v posledních letech přibylo jako hub po dešti. Není se čemu divit, fotovoltaické systémy jsou mnohem… Celý článek

Reklama
Reklama