Dřevěné brikety jsou vhodnou alternativou klasických paliv

15.10.2020 | PR článek | Rubrika - Tipy a rady

Teplo je součástí domova. Bez něj si už těžko umíme svůj život představit. Uhlí nebo palivové dřevo doma či na chalupě používají v Česku statisíce rodin. Očekáváte-li jako součást vytápění i komfort, nejlepší variantou tuhých paliv jsou ale dřevěné brikety nebo pelety. Tam, kde používáte na vytápění dřevo, je přechod na dřevěné brikety zcela jednoduchý. Jsou nejvýhodnější náhradou. Budete mít mnohem méně práce a topit efektivněji.

Dřevěné brikety jsou vhodnou alternativou klasických paliv
Reklama

Výhody dřevěných briket

Zpracování dřeva může být zdrojem pohybu na čerstvém vzduchu, můžete si ale ušetřit práci se štípáním a častým přikládáním a to i v noci. Násobně delší dobu hoření briket zajišťuje trojnásobek měrné hmotnosti díky slisování než má kupříkladu smrkové dřevo. S briketami získáte také vyšší výhřevnost díky obsahu vody v briketách do 10 % (suché dřevo 15 %). Obsah vody snižuje výhřevnost, protože její část musíte použít na její odpaření. Kulaté dřevěné brikety vydrží žhnout 2-6 hodin, není třeba přikládat a ráno najdete v kamnech ještě žhavé uhlíky.

Abyste měli doma stejné teplo jako doposud bude vám stačit podstatně menší objem paliva. K uskladnění dřevěných briket budete potřebovat ⅓ dosavadního objemu skladovaného dřeva. Zbývající prostor můžete využít třeba k uskladnění kol a to i díky jejich minimální prašnosti. Ta vás osvobodí od úklidu skladovacích prostor i zametání kolem kamen. Jediné, co brikety při skladování nemají rády je přímý kontakt s vodou. Vzdušná vlhkost jim nevadí, jsou k ní netečné. Do kamen, krbů i kotlů přikládáte menší objem, zdruha ½ topeniště, při hoření totiž všechny dřevěné brikety zvětšují svůj objem. Práci si ušetříte také s čištěním kamen a vynášením zbytkového popela. Jeho objem je max. 0,8 % objemu spálených briket a lze jej využít jako zahradní hnojivo.

 

Cena dřevěných briket

 

Až vám bude během zimy docházet dřevo, vyhněte se nákupům nepříliš proschlého dřeva a objednejte dřevěné brikety. Jedna paleta - tuna briket vydá za 3 metry dřeva, a když do ceny dřeva přičtete i svůj čas na dopravu, složení, sekání a vynášení popela, s dřevěnými briketami rozhodně ušetříte.

 

Kde nakoupit dřevěné brikety

 

V ČR nabízí dřevěné brikety desítky zejména dřevařských pilařských provozů většina v nejvyšší třídě A1. Součástí kvality a dobré ceny je i servis. Někteří prodejci poskytují dopravu zdarma a následně vám brikety složí terénním vozíkem až ke kotli, do garáže nebo do stodoly. Takovým prodejcem je například firma Waldera. Na vás bude pouze přiložit do kamen.

Pokud si vážíte svého času a preferujete ekologické vytápění, dřevěné brikety jsou úsporným palivem, které vám usnadní práci a budete si moci dopřát i klidný spánek hezky v teple bez nočního přikládání.

 

 

 

 

 

Reklama
Reklama

Související články

Pasivní domy a jejich vytápění. Na co všechno myslet?

06.05.2021 | Tipy a rady

Možná jste si mysleli, že v případě pasivních domů není potřeba vytápění řešit. Jenomže opak je pravdou. Nacházíme se totiž v oblasti, kde je asi po… Celý článek

Díky dotacím může mít kvalitní obecní rozhlas každá ves i město

01.05.2021 | Tipy a rady

Také žijete ve vesnici, kde je rozhlas v naprosto špatném stavu? Možná je amplionů příliš málo, možná jsou staré a není z nich nic moc rozumět. Každá… Celý článek

Městské zahradničení

25.04.2021 | Tipy a rady

Bydlet ve městě neznamená, že zahradničení pro vás není. I když nemáte domeček se zahrádkou neznamená to, že vám nemůže postačit balkon, předzahrádka… Celý článek

Co s velikonočními vařenými vajíčky? Tyto 3 skvělé recepty!

05.04.2021 | Tipy a rady

Sešlo se vám doma mnoho velikonočních vařených vajíček, která však nejste schopni na posezení sníst? Co s nimi tedy dělat, když se na ně nechcete… Celý článek

Reklama
Reklama