Dřevěné brikety jsou vhodnou alternativou klasických paliv

15.10.2020 | PR článek | Rubrika - Tipy a rady

Teplo je součástí domova. Bez něj si už těžko umíme svůj život představit. Uhlí nebo palivové dřevo doma či na chalupě používají v Česku statisíce rodin. Očekáváte-li jako součást vytápění i komfort, nejlepší variantou tuhých paliv jsou ale dřevěné brikety nebo pelety. Tam, kde používáte na vytápění dřevo, je přechod na dřevěné brikety zcela jednoduchý. Jsou nejvýhodnější náhradou. Budete mít mnohem méně práce a topit efektivněji.

Dřevěné brikety jsou vhodnou alternativou klasických paliv
Reklama

Výhody dřevěných briket

Zpracování dřeva může být zdrojem pohybu na čerstvém vzduchu, můžete si ale ušetřit práci se štípáním a častým přikládáním a to i v noci. Násobně delší dobu hoření briket zajišťuje trojnásobek měrné hmotnosti díky slisování než má kupříkladu smrkové dřevo. S briketami získáte také vyšší výhřevnost díky obsahu vody v briketách do 10 % (suché dřevo 15 %). Obsah vody snižuje výhřevnost, protože její část musíte použít na její odpaření. Kulaté dřevěné brikety vydrží žhnout 2-6 hodin, není třeba přikládat a ráno najdete v kamnech ještě žhavé uhlíky.

Abyste měli doma stejné teplo jako doposud bude vám stačit podstatně menší objem paliva. K uskladnění dřevěných briket budete potřebovat ⅓ dosavadního objemu skladovaného dřeva. Zbývající prostor můžete využít třeba k uskladnění kol a to i díky jejich minimální prašnosti. Ta vás osvobodí od úklidu skladovacích prostor i zametání kolem kamen. Jediné, co brikety při skladování nemají rády je přímý kontakt s vodou. Vzdušná vlhkost jim nevadí, jsou k ní netečné. Do kamen, krbů i kotlů přikládáte menší objem, zdruha ½ topeniště, při hoření totiž všechny dřevěné brikety zvětšují svůj objem. Práci si ušetříte také s čištěním kamen a vynášením zbytkového popela. Jeho objem je max. 0,8 % objemu spálených briket a lze jej využít jako zahradní hnojivo.

 

Cena dřevěných briket

 

Až vám bude během zimy docházet dřevo, vyhněte se nákupům nepříliš proschlého dřeva a objednejte dřevěné brikety. Jedna paleta - tuna briket vydá za 3 metry dřeva, a když do ceny dřeva přičtete i svůj čas na dopravu, složení, sekání a vynášení popela, s dřevěnými briketami rozhodně ušetříte.

 

Kde nakoupit dřevěné brikety

 

V ČR nabízí dřevěné brikety desítky zejména dřevařských pilařských provozů většina v nejvyšší třídě A1. Součástí kvality a dobré ceny je i servis. Někteří prodejci poskytují dopravu zdarma a následně vám brikety složí terénním vozíkem až ke kotli, do garáže nebo do stodoly. Takovým prodejcem je například firma Waldera. Na vás bude pouze přiložit do kamen.

Pokud si vážíte svého času a preferujete ekologické vytápění, dřevěné brikety jsou úsporným palivem, které vám usnadní práci a budete si moci dopřát i klidný spánek hezky v teple bez nočního přikládání.

 

 

 

 

 

Reklama
Reklama

Související články

Jak na koupi nemovitosti

13.10.2020 | Tipy a rady

Vlastní bydlení zní jako lákavá vidina budoucnosti, kterou si přeje v dnešní době snad už každý. Pokud už vás omrzelo placení nájmu bytu nebo domu,… Celý článek

Údržba střešní krytiny na podzim je důležitá pro poklidné zimní období

07.10.2020 | Tipy a rady

Jednou z činností, kterou by měl na podzim před příchodem zimy stihnout každý majitel nemovitosti, je kontrola střešní krytiny. Toto byste měli… Celý článek

Koupit auto na leasing, úvěr, nebo za hotové?

30.09.2020 | Tipy a rady

Nákup automobilu často patří k nejdražším věcem, které za život kupujeme. A u drahých věcí buď nemáme jinou možnost a musíme je koupit na leasing,… Celý článek

2 jednoduché kroky k bezproblémově zvládnuté revizi kotle

24.09.2020 | Tipy a rady

To, že je alespoň jednou ročně nutné nechat si zkontrolovat funkčnost a bezpečnost vašeho plynového kotle, asi víte. Pokud revizi kotle neprovedete,… Celý článek

Reklama
Reklama