Hydroponie: rychlejší a efektivnější způsob pěstování rostlin

24.08.2018 | PR článek | Rubrika - Tipy a rady

Hydroponie je opravdovým hitem poslední doby – i když se o žádnou novinku vlastně vůbec nejedná. Podle všeho totiž hydroponický způsob pěstování rostlin znali a využívali už staří Egypťané.

Hydroponie: rychlejší a efektivnější způsob pěstování rostlin
Reklama

Jeho kouzlo nyní můžete objevit i vy. Je to snadnější, než byste si mohli myslet.

Název napovídá, že voda hraje prim

Zatím možná pořádně nevíte, co to ta hydroponie vlastně je, název už vám však určitě napovídá, že zde nějakou roli hraje voda. A napovídá vám velmi správně. Voda svou roli opravdu hraje – dokonce tu nejdůležitější.

Při hydroponickém způsobu pěstování rostlina nezískává živiny ze zeminy, jak je tomu zvykem, ale právě z vody. Ta je obohacena o potřebná hnojiva a následně označována jako živný roztok. Substrát však nemusí být úplně vyřazen. Může být použit jako prostředník, který k rostlině přenáší látky získané ze živného roztoku. V takovém případě je však nutné použít takový substrát, který neobsahuje žádné živiny nebo jiné látky, které by se rozpouštěly ve vodě. Hojně je za těmito účely používán keramzit, který splňuje všechny podmínky. Chybu však určitě neuděláte ani s rockwoolem, perlitem nebo kokosovým vláknem.

Proč právě hydroponie?

Co je hydroponie, to už jsme si řekli. Možná si ale teď kladete otázku, proč byste měli opustit starou dobrou klasiku a zkoušet nové způsoby pěstování. Těch důvodů je hned několik. Rostliny pěstované hydroponicky nejenže působí velmi efektně a vytvářejí krásnou dekoraci, ale navíc se oproti běžnému způsobu pěstování pyšní několika nezanedbatelnými výhodami.

Živný roztok rostlinám dodává více živin než obyčejná zemina. Díky tomu rostliny rostou a případně i dozrávají rychleji – a navíc jsou i větší. Pokud si tedy chcete oblíbenou zeleninu dopřávat dříve a ve větším množství než obvykle, hydroponické pěstování pro vás bude tou správnou volbou. Kromě toho nejsou rostliny pěstované hydroponicky napadány škůdci či plísněmi, což jistě ocení nejen alergici.

Nejen s hydroponií, ale také s další péčí o vaši domácí zahrádku vám pomohou odborníci ze společnosti SpeciálníZahradnictví.cz. Na jejich stránkách naleznete nejen celou řadu dobrých rad, ale také nezbytné zahradnické potřeby.

 

 

 

Reklama
Reklama

Související články

Pasivní domy a jejich vytápění. Na co všechno myslet?

06.05.2021 | Tipy a rady

Možná jste si mysleli, že v případě pasivních domů není potřeba vytápění řešit. Jenomže opak je pravdou. Nacházíme se totiž v oblasti, kde je asi po… Celý článek

Díky dotacím může mít kvalitní obecní rozhlas každá ves i město

01.05.2021 | Tipy a rady

Také žijete ve vesnici, kde je rozhlas v naprosto špatném stavu? Možná je amplionů příliš málo, možná jsou staré a není z nich nic moc rozumět. Každá… Celý článek

Městské zahradničení

25.04.2021 | Tipy a rady

Bydlet ve městě neznamená, že zahradničení pro vás není. I když nemáte domeček se zahrádkou neznamená to, že vám nemůže postačit balkon, předzahrádka… Celý článek

Co s velikonočními vařenými vajíčky? Tyto 3 skvělé recepty!

05.04.2021 | Tipy a rady

Sešlo se vám doma mnoho velikonočních vařených vajíček, která však nejste schopni na posezení sníst? Co s nimi tedy dělat, když se na ně nechcete… Celý článek

Reklama
Reklama