Hydroponie: rychlejší a efektivnější způsob pěstování rostlin

24.08.2018 | PR článek | Rubrika - Tipy a rady

Hydroponie je opravdovým hitem poslední doby – i když se o žádnou novinku vlastně vůbec nejedná. Podle všeho totiž hydroponický způsob pěstování rostlin znali a využívali už staří Egypťané.

Hydroponie: rychlejší a efektivnější způsob pěstování rostlin
Reklama

Jeho kouzlo nyní můžete objevit i vy. Je to snadnější, než byste si mohli myslet.

Název napovídá, že voda hraje prim

Zatím možná pořádně nevíte, co to ta hydroponie vlastně je, název už vám však určitě napovídá, že zde nějakou roli hraje voda. A napovídá vám velmi správně. Voda svou roli opravdu hraje – dokonce tu nejdůležitější.

Při hydroponickém způsobu pěstování rostlina nezískává živiny ze zeminy, jak je tomu zvykem, ale právě z vody. Ta je obohacena o potřebná hnojiva a následně označována jako živný roztok. Substrát však nemusí být úplně vyřazen. Může být použit jako prostředník, který k rostlině přenáší látky získané ze živného roztoku. V takovém případě je však nutné použít takový substrát, který neobsahuje žádné živiny nebo jiné látky, které by se rozpouštěly ve vodě. Hojně je za těmito účely používán keramzit, který splňuje všechny podmínky. Chybu však určitě neuděláte ani s rockwoolem, perlitem nebo kokosovým vláknem.

Proč právě hydroponie?

Co je hydroponie, to už jsme si řekli. Možná si ale teď kladete otázku, proč byste měli opustit starou dobrou klasiku a zkoušet nové způsoby pěstování. Těch důvodů je hned několik. Rostliny pěstované hydroponicky nejenže působí velmi efektně a vytvářejí krásnou dekoraci, ale navíc se oproti běžnému způsobu pěstování pyšní několika nezanedbatelnými výhodami.

Živný roztok rostlinám dodává více živin než obyčejná zemina. Díky tomu rostliny rostou a případně i dozrávají rychleji – a navíc jsou i větší. Pokud si tedy chcete oblíbenou zeleninu dopřávat dříve a ve větším množství než obvykle, hydroponické pěstování pro vás bude tou správnou volbou. Kromě toho nejsou rostliny pěstované hydroponicky napadány škůdci či plísněmi, což jistě ocení nejen alergici.

Nejen s hydroponií, ale také s další péčí o vaši domácí zahrádku vám pomohou odborníci ze společnosti SpeciálníZahradnictví.cz. Na jejich stránkách naleznete nejen celou řadu dobrých rad, ale také nezbytné zahradnické potřeby.

 

 

 

Reklama
Reklama

Související články

Kvalitní dílenský nábytek je masivní a stabilní!

10.08.2020 | Tipy a rady

Ať již kutil či profesionál, oba se ve své dílně bez jednoho neobejdou. Bez masivního dílenského nábytku. Na základě jakých parametrů vybrat ten… Celý článek

Co dokáže sůl v domácnosti?

27.07.2020 | Tipy a rady

Ačkoliv je velké množství soli v naší potravě nežádoucí, jsou i situace, kdy se může sůl stát naším cenným pomocníkem. A to například i při úklidu… Celý článek

Škodí 5G síť? Nebo je to výmysl dezinformačních webů?

29.06.2020 | Tipy a rady

V souvislosti s koronavirovou pandemií jsme se ve světě setkali i s tím, že lidé ve strachu o své zdraví zapalovali a ničili vysílače 5G sítě. Celý článek

Jak si udělat doma perfektní pánský salónek

15.06.2020 | Tipy a rady

Pánský salónek, „man cave“ nebo zašívárna, útočiště, studovna, náhradní ložnice, předělaná garáž, podkroví kůlna nebo suterén…téhle části domu se… Celý článek

Reklama
Reklama