Reklama

I malé úpravy mohou změnit vaši ložnici k nepoznání. Víte, jak na to?

02.07.2019 | StanislavaV | Rubrika - Tipy a rady

Mnozí z nás při rekonstrukci myslí zejména na hlavní obytné pokoje, kam patří kuchyně, obývací pokoj či koupelna. Ložnice se pak velmi často stává místem, na které zapomínáme. Říkáme si, že jde jen o místo, kde přespáváme. Avšak i tomuto prostoru by měla být věnována patřičná pozornost. Protože to, jak daný pokoj vypadá, ovlivňuje to, jak se v něm cítíme.

I malé úpravy mohou změnit vaši ložnici k nepoznání. Víte, jak na to?
Reklama

Co všechno chceme předělat?

Jako první bychom se měli po své ložnici pořádně rozhlédnout. Co všechno zde chceme změnit? Je výmalba vaší ložnice několik let stará a už znatelně zašlá? Nejste spokojeni s postelí, protože není ani trochu pohodlná? Nemluvě o lustru, který jen chytá prach a pamatuje ještě vaše prarodiče? Některých drobností, jako je například nedržící police ve skříni, si na první pohled nevšimneme, některých si všimneme hned. I tak je ale čas od času třeba udělat radikální změnu. A nemusí vás přijít ani zbytečně draze.

Jde to i levněji

Ano, žádná rekonstrukce se nikdy neobejde bez financí. Avšak vždy se najde nějaký způsob, kde všude lze při rekonstruování ušetřit. Ušetřit můžete například již u samotné výmalby. K čemu vám bude malířská firma, když máte zručné přátele? I menší úpravy na stěnách můžete zvládnout svépomocí. Dírky po hřebíčkách, mírně opadávající starší barva apod. K nové výmalbě vám stačí oškrabat tu starou, stěny napenetrovat, vymalovat a máte hotovo. Pro dodržení linií doporučujeme některá místa přelepit papírovou lepicí páskou.

Jaká bude podlaha?

Možná se právě rozhodujete, zda by nebylo fajn vyměnit i starý koberec? Ještě před tím, než unáhleně koupíte nový, se však podívejte, jaká podlaha se pod ním skrývá. Máte pod kobercem ukrytý poklad ve formě parket? Buďte jen rádi. Parkety jsou opět na výsluní, co se podlahových krytin týče. Proto raději investujte do jejich renovace a koberec pořiďte například jen kusový k posteli, aby vám nebyla po ránu zima na nohy.

I malé úpravy mohou změnit vaši ložnici k nepoznání. Víte, jak na to?

Osvětlení hraje velkou roli

Velký křišťálový lustr sice může vypadat fajn, co už ale tak fajn nebude, je jeho údržba. Můžeme se snažit, jak chceme, ale některé byty a domy jsou na prach náchylnější. Například díky svému umístění hned vedle prašné silnice. Proto se snažte do ložnice pořídit decentnější a elegantnější osvětlení. Kromě centrálního světla, které prosvětlí celou ložnici, byste neměli zapomínat ani na lampičky u postele. O orientační osvětlení se může postarat i romanticky vypadající LED pásek. A když už jsme u LED osvětlení. Víte, že LED žárovky vám ušetří výdaje za osvětlení o více jak polovinu, při jejich správném výběru?

Co s nábytkem?

Posledním důležitým prvkem (kromě dekorací), je nábytek. To, jaký nábytek v ložnici budeme mít, se odvíjí od toho, jak velká naše ložnice je. Například nábytek z masivu může být opravdu krásný, v malém pokoji by však příliš dobře nevypadal. Jestliže bojujete s místem, můžete zvolit nábytek na míru. Nebo si můžete koupit hotovou sestavu. Jestliže chcete ušetřit, nemusíte mít strach nakoupit kusový nábytek (klidně i použitý) a poté jej stačí zrenovovat. I stará skříň může s trochou péče vypadat lépe než ta nově koupená. A poslední – protože je ložnice místem, kde zejména odpočíváme a spíme, neměli bychom zapomínat na výběr kvalitní matrace.

I malé úpravy mohou změnit vaši ložnici k nepoznání. Víte, jak na to?

I malé úpravy mohou změnit vaši ložnici k nepoznání. Víte, jak na to?

Zdroj: flickr.com, pixabay.com, pexels.com

 

Reklama
Reklama

Související články

2 jednoduché kroky k bezproblémově zvládnuté revizi kotle

24.09.2020 | Tipy a rady

To, že je alespoň jednou ročně nutné nechat si zkontrolovat funkčnost a bezpečnost vašeho plynového kotle, asi víte. Pokud revizi kotle neprovedete,… Celý článek

Co dělat, když vám pitná voda přijde závadná?

08.09.2020 | Tipy a rady

Závadná pitná voda může být malou komplikací na oblastní údržbu rozvodů, nebo dokonce i rozsáhlým a zdravotně nebezpečným problémem. Jak můžete… Celý článek

Moderní střechy se vším všudy aneb pusťte se do rekonstrukce

06.09.2020 | Tipy a rady

Je pěkné opravit fasádu, dát nová okna a pořídit lepší garážová vrata. Velký vliv na celkový vzhled domu má ovšem i střecha. S její rekonstrukcí… Celý článek

5 tipů jak na úspory vody v kuchyni

26.08.2020 | Tipy a rady

Právě v kuchyni umíme být, pokud jde o vodu, hodně rozmařilými. Kapající baterie, odpouštění teplé či studené vody nazdařbůh, ruční mytí nádobí – to… Celý článek

Reklama
Reklama