Reklama

Jak na moderní a nadčasové bydlení

13.09.2017 | StanislavaV | Rubrika - Tipy a rady

Zařizujete nebo rekonstruujete své bydlení a usilujete o trendy a nadčasové kousky? V tomto článku se dozvíte pár tipů, jak docílit moderního bydlení, za které se rozhodně nebudete muset stydět, a každý se bude ptát, jakého designéra jste si najali.

Jak na moderní a nadčasové bydlení
Reklama

Hledejte inspiraci

Inspirujte se po celém internetu, najděte si fotografie a hledejte, dokud nenajdete to pravé. Mělo by to zároveň odrážet vaší osobnost, měl by to být váš styl a hlavně, abyste se cítili doma jako doma.

 

moderní bydlení

Méně je někdy více

A právě tato fráze by se měla uplatňovat v bydlení. Nepřekombinujte! Člověk snadno sejde z cesty a udělá krok vedle. Pokoj by měl být zařízen maximálně dvěma druhy dřeva, vše by mělo být sladěné. Jeden kov, jeden styl, jeden vzor…

 

moderní bydlení

 

Držte se minimalismu! Vzdušné prostory působí luxusně. Není třeba příliš nábytku, přehnaně poliček a skříní. Pokud se budete držet tohoto hesla i v záležitosti majetku (osobních věcí), nebudete potřebovat tolik úschovného prostoru. Přeplněný prostor by mohl působit pro někoho až stísněně.

Čisté bydlení nikdy nevyjde z módy

Při každém nákupu dekorací si položte otázku, zda je tato serepetička něco, co nutně potřebujete. Není to jen další věc, kterou posadíte na poličku a bude se na ni držet prach? Protože si upřímně řekněme, komu by se to chtělo dennodenně umývat a čistit?

 

moderní bydlení

Vyhněte se také prostorům, kde byste shromažďovali nepořádek. Ať už v mezeře za skříní, v komodě, do které není vidět nebo v malé šatně… nedovolte, aby vám v bytě kynuly věci, které už dávno měly být někde úplně jinde. Potřebujete to? Je to nutné to shromažďovat? Pročistěte knihovnu i kumbál.

Zvolte jednoduché barvy

Bílá, šedá a černá jsou klasika, která neomrzí. Doporučili bychom vám výmalbu ve světlých barvách, které pokoj opticky zvětší a projasní. Jestliže barvy zdí, podlahy a nábytku budou jednoduché (jednobarevné, bez vzorů), můžete se více vyřádit na dekoracích a malých nepatrných detailech. Ty můžete měnit v závislosti na náladě a momentálních trendech. Nábytek, pokud bude jednoduchý, bude nadčasový.

moderní bydlení

Pokud však toužíte po něčem trochu odvážnějším, ale přesto jednoduchém, zdi můžete také obohatit o zajímavě poskládané poličky, které budou různě šikmé a samozřejmě designové. Nemusíme mluvit pouze o poličkách, ale třeba i o stole nebo skříni. Zůstaňte u jednoduchých barev, jelikož tyto různé zajímavé tvary jsou již samy o sobě neobvyklé.

Oživte své bydlení o extravagantní kousky

Jak jsme již napsali v předchozím bodě, pokud základ bude jednoduchý, vyřádit se můžete na detailech. Tyto detaily mohou být odvážnější, pokud si troufáte. Můžete zvolit například velmi extravagantní lampu nebo lustr zajímavého tvaru, který oživí i tu nejnudnější místnost. V případě, že by byt byl již přeplácaný, pak byste si tento kousek rozhodně nemohli dovolit. Milujete umění? Sáhněte po obrazu s abstraktní malbou. Ta dodá bílé zdi šmrnc.

 

moderní bydlení

 

Hledejte a co vás zaujme a bude to láska na první pohled – to bude to pravé.

 

Zdroj fotografií: pexels.com, pixabay.com

 

Reklama
Reklama

Související články

Co dělat, když vám pitná voda přijde závadná?

08.09.2020 | Tipy a rady

Závadná pitná voda může být malou komplikací na oblastní údržbu rozvodů, nebo dokonce i rozsáhlým a zdravotně nebezpečným problémem. Jak můžete… Celý článek

Moderní střechy se vším všudy aneb pusťte se do rekonstrukce

06.09.2020 | Tipy a rady

Je pěkné opravit fasádu, dát nová okna a pořídit lepší garážová vrata. Velký vliv na celkový vzhled domu má ovšem i střecha. S její rekonstrukcí… Celý článek

5 tipů jak na úspory vody v kuchyni

26.08.2020 | Tipy a rady

Právě v kuchyni umíme být, pokud jde o vodu, hodně rozmařilými. Kapající baterie, odpouštění teplé či studené vody nazdařbůh, ruční mytí nádobí – to… Celý článek

Fotovoltaika slibuje nižší účet za elektřinu

18.08.2020 | Tipy a rady

Solárních kolektorů na střechách rodinných domů v posledních letech přibylo jako hub po dešti. Není se čemu divit, fotovoltaické systémy jsou mnohem… Celý článek

Reklama
Reklama