Jak nejlépe odstranit zápach z myčky

07.02.2020 | PR článek | Rubrika - Tipy a rady

Řešíte právě takový problém i vy? Z vaší myčky se šíří nevábný zápach. Řešení je však v podstatě velmi jednoduché. My vám poradíme, jak jej můžete efektivně odstranit.

Jak nejlépe odstranit zápach z myčky
Reklama

Co způsobuje zápach z myčky?

Pokud se z vaší myčky šíří zápach, může pocházet z několika hlavních zdrojů. Zdrojem zápachu může být samotný nádobí se zbytky jídla. Uvnitř myčky se také usazují bakterie, které rozkládají zbytky jídla, ale také mastnota či vodní kámen. Dalšími možnými zdroji zápachu jsou odtokové sítko, ve kterém se zbytky jídla zachycují a po čase hnijí, ale například i filtr. Proto je nezbytné, abyste myčce z času na čas věnovali zaslouženou pozornost, což znamená zejména důkladné čištění.

# 1 Vyčistěte hrubou špínu

Hrubou viditelnou špínu, která je usazena po bocích a na spodu myčky, případně v jejím koších, nejlépe odstraníte navlhčeným hadříkem nebo vlhčeným utěrkou. Zabráníte tak nejen zápachu, ale také množení nahromaděných bakterií. Vnitřek myčky můžete také umýt směsí vody a octa.

Náš tip: V případě, že vaše stará myčka už dosloužila, určitě uvažujete, že si pořídíte novou. Že je drahá? Omyl? Pokud využijete Okay slevový kupón, při jejím nákupu ještě i ušetříte.

# 2 Pusťte myčku naprázdno

Na takové čištění myčky vám dobře poslouží ocet, který vlejete do šálku a položíte do nejvyššího koše myčky. Potom spusťte kompletní mycí cyklus na nejvyšší teplotě. Sáhnout však můžete i po sofistikovanějších prostředcích, jakými jsou přípravky na čištění myčky.

- Čistič myčky na vodní kámen a mastnotu

Čistič myčky přináší extra sílu v boji proti mastnotě a vodnímu kameni, které se usazují v myčce, ostřikovacích ramenech, vodním čerpadle, troubách a filtru. Kvalitní čistící prostředek nejen mastnotu a vodní kámen odstraní, ale zároveň dodá vaší myčky voňavou svěžest. Samotný výrobce doporučuje použití přípravku jedenkrát za měsíc.

- Čistící tablety na čištění myčky

Kromě tekutého prostředku můžete na čištění myčky použít i speciální čisticí tablety, které odstraňují mastnotu a usazeniny z vnitřku myčky i bez zapnutí dodatečného programu. Pro lepší výkonnost myčky použijte jednou za měsíc spolu s čističem nádobí.


Náš tip: Chcete ušetřit při nákupu čistící prostředků a čističů myčky? Tak potom neváhejte využít při nákupu slevový kupón Dr. Max, díky kterému určitě ušetříte. Vše potřebné najdete v sekci domácnost.

# 3 Nezapomínejte na filtr a odtok

Pravidelně kontrolujte stav filtrů a odtoku. Jejich zanesení nejenže způsobuje nepříjemný zápach, ale dokážou způsobit i nemalé technické problémy. Proto je alespoň jednou týdně zkontrolujte. Filtr vyčistěte pod tekoucí vodou, nejlépe s použitím kartáčku.

A na závěr ještě jedna rada. Nezanedbávejte údržbu myčky a dodržujte pokyny, které vám doporučil její výrobce. Myčka se vám odvděčí nejen dokonalými službami, ale také delší životností.

Reklama
Reklama

Související články

Designový nábytek je uměleckým dílem

20.07.2021 | Tipy a rady

Snad každý si někdy prohlížel letáky s nabídkami nábytku různých společností. Velké řetězce nám často nechávají i katalogy ve schránce, kde se můžeme… Celý článek

Podle čeho vybrat vhodný venkovní botník?

20.07.2021 | Tipy a rady

Botník tvoří nedílnou součást vybavení bytu nebo domu. Nejčastěji jej máme umístěný ve vstupních prostorách, u vchodových dveří do domu nebo bytu. Celý článek

Nejdůležitější kritéria pro výběr správného vysavače

17.06.2021 | Tipy a rady

Vysavač je jedním z velmi důležitých pomocníků v domácnosti pro pravidelný úklid. Jeho používání by mělo být snadné, ale zároveň s efektivním… Celý článek

Online kalkulačka Odhad-zdarma.cz nově spočítá i odměnu notáře v dědickém řízení

31.05.2021 | Tipy a rady

Pokud jste se stali účastníkem dědického řízení, budete potřebovat využít služeb notáře. Důležitá je přitom skutečnost, že si notáře v dědickém… Celý článek

Reklama
Reklama