Jak nejlépe odstranit zápach z myčky

07.02.2020 | PR článek | Rubrika - Tipy a rady

Řešíte právě takový problém i vy? Z vaší myčky se šíří nevábný zápach. Řešení je však v podstatě velmi jednoduché. My vám poradíme, jak jej můžete efektivně odstranit.

Jak nejlépe odstranit zápach z myčky
Reklama

Co způsobuje zápach z myčky?

Pokud se z vaší myčky šíří zápach, může pocházet z několika hlavních zdrojů. Zdrojem zápachu může být samotný nádobí se zbytky jídla. Uvnitř myčky se také usazují bakterie, které rozkládají zbytky jídla, ale také mastnota či vodní kámen. Dalšími možnými zdroji zápachu jsou odtokové sítko, ve kterém se zbytky jídla zachycují a po čase hnijí, ale například i filtr. Proto je nezbytné, abyste myčce z času na čas věnovali zaslouženou pozornost, což znamená zejména důkladné čištění.

# 1 Vyčistěte hrubou špínu

Hrubou viditelnou špínu, která je usazena po bocích a na spodu myčky, případně v jejím koších, nejlépe odstraníte navlhčeným hadříkem nebo vlhčeným utěrkou. Zabráníte tak nejen zápachu, ale také množení nahromaděných bakterií. Vnitřek myčky můžete také umýt směsí vody a octa.

Náš tip: V případě, že vaše stará myčka už dosloužila, určitě uvažujete, že si pořídíte novou. Že je drahá? Omyl? Pokud využijete Okay slevový kupón, při jejím nákupu ještě i ušetříte.

# 2 Pusťte myčku naprázdno

Na takové čištění myčky vám dobře poslouží ocet, který vlejete do šálku a položíte do nejvyššího koše myčky. Potom spusťte kompletní mycí cyklus na nejvyšší teplotě. Sáhnout však můžete i po sofistikovanějších prostředcích, jakými jsou přípravky na čištění myčky.

- Čistič myčky na vodní kámen a mastnotu

Čistič myčky přináší extra sílu v boji proti mastnotě a vodnímu kameni, které se usazují v myčce, ostřikovacích ramenech, vodním čerpadle, troubách a filtru. Kvalitní čistící prostředek nejen mastnotu a vodní kámen odstraní, ale zároveň dodá vaší myčky voňavou svěžest. Samotný výrobce doporučuje použití přípravku jedenkrát za měsíc.

- Čistící tablety na čištění myčky

Kromě tekutého prostředku můžete na čištění myčky použít i speciální čisticí tablety, které odstraňují mastnotu a usazeniny z vnitřku myčky i bez zapnutí dodatečného programu. Pro lepší výkonnost myčky použijte jednou za měsíc spolu s čističem nádobí.


Náš tip: Chcete ušetřit při nákupu čistící prostředků a čističů myčky? Tak potom neváhejte využít při nákupu slevový kupón Dr. Max, díky kterému určitě ušetříte. Vše potřebné najdete v sekci domácnost.

# 3 Nezapomínejte na filtr a odtok

Pravidelně kontrolujte stav filtrů a odtoku. Jejich zanesení nejenže způsobuje nepříjemný zápach, ale dokážou způsobit i nemalé technické problémy. Proto je alespoň jednou týdně zkontrolujte. Filtr vyčistěte pod tekoucí vodou, nejlépe s použitím kartáčku.

A na závěr ještě jedna rada. Nezanedbávejte údržbu myčky a dodržujte pokyny, které vám doporučil její výrobce. Myčka se vám odvděčí nejen dokonalými službami, ale také delší životností.

Reklama
Reklama

Související články

Co dělat, když vám pitná voda přijde závadná?

08.09.2020 | Tipy a rady

Závadná pitná voda může být malou komplikací na oblastní údržbu rozvodů, nebo dokonce i rozsáhlým a zdravotně nebezpečným problémem. Jak můžete… Celý článek

Moderní střechy se vším všudy aneb pusťte se do rekonstrukce

06.09.2020 | Tipy a rady

Je pěkné opravit fasádu, dát nová okna a pořídit lepší garážová vrata. Velký vliv na celkový vzhled domu má ovšem i střecha. S její rekonstrukcí… Celý článek

5 tipů jak na úspory vody v kuchyni

26.08.2020 | Tipy a rady

Právě v kuchyni umíme být, pokud jde o vodu, hodně rozmařilými. Kapající baterie, odpouštění teplé či studené vody nazdařbůh, ruční mytí nádobí – to… Celý článek

Fotovoltaika slibuje nižší účet za elektřinu

18.08.2020 | Tipy a rady

Solárních kolektorů na střechách rodinných domů v posledních letech přibylo jako hub po dešti. Není se čemu divit, fotovoltaické systémy jsou mnohem… Celý článek

Reklama
Reklama