Reklama

Jak ozdobit vaše balkóny a terasy před Vánoci, aneb 5 jednoduchých tipů

15.12.2016 | StanislavaV | Rubrika - Tipy a rady

Ani na balkóny nebo terasy byste neměli v období Vánoc zapomínat. Ozdobit jej můžete snadno a hravě a výsledek je dokonalý a kouzelný. Na takovém balkóně bude pěkné posedávat v podvečer a popíjet horkou kávu nebo čaj.

Jak ozdobit vaše balkóny a terasy před Vánoci, aneb 5 jednoduchých tipů
Reklama

Osvětlené girlandy

vánoční výzdoba balkónů a teras

Velmi jednoduchou vánoční výzdobou pro vaši terasu nebo balkón je osvětlená girlanda. Postačí, když si z větviček nějakého jehličnanu vytvoříte dlouhé girlandy, které připevníte k zábradlí a přes girlandu připevníte vánoční světýlka. Přidat můžete také barevné mašle v barvách vánoc jako je červená, zlatá, bílá nebo stříbrná.

Girlanda s baňkami

vánoční výzdoba balkónů a teras

Další možností je vytvořit si girlandu, do které připevníte vánoční baňky. Můžete je sladit do jednoho tónu barvy, vybrat si dvě oblíbené barvy a z těmi girlandu dozdobit nebo udělat krásný barevný mix. Nezapomeňte ani na vánoční věnec, který bude s girlandou ladit.

Výzdoba v truhlících

vánoční výzdoba balkónů a teras

Pokud máte na zábradlí truhlíky, do kterých sázíte na jaro muškáty, můžete je využít na vánoční výzdobu. Do truhlíků zapíchejte větvičky jehličnanů a přidejte baňky, které připevníte ke špejlím, aby neuletěly. Použít však můžete i jiné vánoční ozdoby jako jsou andílci, hvězdičky nebo vložky.

Jednoduchá dekorace

vánoční výzdoba balkónů a teras

Velmi pěkné a přitom nenáročné na výrobu jsou vločky z tvrdého papíru. Vložky nebo hvězdičky si však můžete také zakoupit v obchodech, jsou vyrobené z plastu a budou odolnější vůči zimním mrazům a počasí. Stačí je jenom připevnit k pevnému provázku a zavěsit na trám. Budou vypadat velmi pěkně, když se do nich opře lehký vánek a začne s nimi vlát. K výzdobě můžete také přidat zvonečky, aby při větru vydávali vločky krásné zvuky jako zvonkohra.

Je-libo šálek čaje?

vánoční výzdoba balkónů a teras

Pokud máte na terase nebo balkóně lavičku, postavte k ní stromeček v truhlíku, který ozdobíte vánočními světýlky nebo ozdoby. Přidejte teplou deku, do které se zachumláte a můžete si vychutnat teplá čaj a krásný výhled na okolní osvětlené ulice.

Jako z pohádky

vánoční výzdoba balkónů a teras

K takové krásně osvětlené terase není co dodat. Výzdoba je nádherná už od pohledu. Pokud zvolíte decentní výzdobu v podobě vánočních světélek, nic tím nepokazíte a výsledek bude vždy dokonalý. Nepřehánějte to však s nimi. Všeho moc škodí a to i světélek. Přidat můžete také lucerny, které se k zimnímu období náramně hodí.

 

Zdroj fotografií: https://cz.pinterest.com/

 

Reklama
Reklama

Související články

2 jednoduché kroky k bezproblémově zvládnuté revizi kotle

24.09.2020 | Tipy a rady

To, že je alespoň jednou ročně nutné nechat si zkontrolovat funkčnost a bezpečnost vašeho plynového kotle, asi víte. Pokud revizi kotle neprovedete,… Celý článek

Co dělat, když vám pitná voda přijde závadná?

08.09.2020 | Tipy a rady

Závadná pitná voda může být malou komplikací na oblastní údržbu rozvodů, nebo dokonce i rozsáhlým a zdravotně nebezpečným problémem. Jak můžete… Celý článek

Moderní střechy se vším všudy aneb pusťte se do rekonstrukce

06.09.2020 | Tipy a rady

Je pěkné opravit fasádu, dát nová okna a pořídit lepší garážová vrata. Velký vliv na celkový vzhled domu má ovšem i střecha. S její rekonstrukcí… Celý článek

5 tipů jak na úspory vody v kuchyni

26.08.2020 | Tipy a rady

Právě v kuchyni umíme být, pokud jde o vodu, hodně rozmařilými. Kapající baterie, odpouštění teplé či studené vody nazdařbůh, ruční mytí nádobí – to… Celý článek

Reklama
Reklama