Reklama

Jak připravit interiér na přicházející advent

26.11.2016 | StanislavaV | Rubrika - Tipy a rady

Vánoce jsou již za dveřmi a všude se jen hemží vánoční výzdobou. Vneste trochu té vánoční atmosféry i do vašeho interiéru. My přicházíme s tipy a inspirací, jak si vyzdobit domov ve vánočním stylu!

Jak připravit interiér na přicházející advent
Reklama

Samozřejmě příprava na advent probíhá zejména prostřednictvím velkého vánočního úklidu. Děti musí vyřadit starší hračky a udělat tak místo pro nové. A ti starší umývají okna, vysávají, dělají pořádek ve věcech, utírají prach na místech, kde běžně ne… zkrátka vygruntují pečlivě celý byt. Vánoce samozřejmě nejsou pouze o úklidu, zpříjemněte si je pomocí vánočních dekorací a tipů v tomto článku!

Adventní věnec

adventní věnec

Adventní věnec by neměl chybět v žádné domácnosti! Advent je obdobím 4 neděl před vánočními svátky, každou si zapálíte na vašem věnci jednu svíčku. Věnec si samozřejmě můžete koupit, ale také vytvořit doma pomocí polystyrenového věnce, pár větviček a svíček.

Další věneček můžete také připevnit na dveře od vašeho bytu/domu. Navodí to i náhodným kolemjdoucím vánoční čas.

Světýlka nejen na stromečku

jak připravit interiér na advent

Pořiďte si řetěz z koulí, který svítí. Ačkoliv se to zdá jako ryze vánoční dekorace, dá se využít i celoročně. Navodí báječnou a útulnou atmosféru. Světýlka můžete usadit nad postel nebo je pomocí lepicí pásky připevnit k poličkám. Pak už jen pijte teplý čaj, zabalte se do deky a nasávejte vánoční atmosféru.

Vánoční nástěnka

jak připravit interiér na advent

Pokud vlastníte nástěnku, kde si lepíte všelijaké poznámky, případně děti svůj rozvrh do školy, i tu nalaďte na vánoční vlnu. Děti vám mohou vystříhat sněhové vločky z papíru (je to jednoduchý, ale efektivní DIY). Také můžete vytisknout všelijaké obrázky s vánočním motivem z internetu a naaranžovat je příhodně na nástěnku. Naprosto nádhernou dekorací bude, pokud vystavíte své vlastní rodinné fotografie z Vánoc. Vždyť přece advent je o tom, že celá rodina je spolu pohromadě.

Vyzdobte si okno

jak připravit interiér na advent

Velmi pěkně vypadá, pokud si někdo dá tu práci a vyzdobí také okna domácnosti. Můžete vložit do oken světýlka nebo blikající dekorace. Na okno navíc připevněte již zmíněné papírově vločky nebo si zakupte v obchodě obrázky přímo myšlené na okno. Lehce je nalepíte, lehce oddělané, aniž byste okno upatlali. Pořídit si můžete také sprej, pomocí kterého vytvoříte „mráz“ na oknech. Je to velmi efektní!

Vánoční vůně

jak připravit interiér na advent

Pokud se ještě nechystáte péct nebo si hodláte cukroví objednávat, vánoční vůni navodíte pomocí svíček. Snadno seženete svíčky, které voní jako perníčky, sušenky nebo skořice. Navíc vanilková vůně je klasika, kterou máme všichni spojenou s vánočním časem.

Další dekorace…

jak připravit interiér na advent

Samozřejmě máte nepřeberné množství dekorací, které si můžete zakoupit. Jsou povětšinou třpytivé, svítí a někdy i trochu kýčovité. Je na vás, do jakých barev zvolíte výzdobu (k vánocům klasicky patří zelená, červená a bílá). Dávejte si však pozor, abyste nepřekombinovali! Méně je někdy více.

Zdroj fotografií: https://pixabay.com/, https://cz.pinterest.com/
 
Vyberte si vánoční osvětlení a zkrášlete i svůj domov.

Reklama
Reklama

Související články

Projekty moderních bungalovů vás mile překvapí!

14.01.2021 | Tipy a rady

Pod pojmem bungalov rozumíme přízemní, tedy jednopodlažní rodinný dům. Tudíž bezbariérový, což uvítají nejenom tělesně postižení, ale všichni, kteří… Celý článek

Jak uspořádat obývací pokoj i v malém bytě tak, aby byl pohodlný?

14.01.2021 | Tipy a rady

Dominantou obývacího pokoje ve většině případů bývá sedací souprava či pohovka. Ovšem problém s výběrem tohoto nábytku může nastat zejména, pokud… Celý článek

Bydlete v atraktivní části Prahy. Developerský projekt Na Vackově přináší 272 bytů

14.01.2021 | Tipy a rady

Praha 3 – Žižkov je velice specifická část hlavního města s nezaměnitelnou atmosférou. Developerský projekt Byty u parku Na Vackově vyrůstá v… Celý článek

Betonový plot je nejen ochranou, ale i ozdobou

13.01.2021 | Tipy a rady

Zušlechťování domu a zahrady je sice někdy nákladné, ale přináší to vždy pocit radosti, protože za sebou vidíte plody svojí práce a každý den vám… Celý článek

Reklama
Reklama