Jak prožít báječná léta pod střechou?

28.03.2019 | PR článek | Rubrika - Tipy a rady

Rozhodování o tom, zda se má opravit stará netěsná střecha nebo se má nahradit novou, je jedním z nejbouřlivějších dilemat o údržbě, kterým majitelé domů čelí.

Jak prožít báječná léta pod střechou?
Reklama

Je to složité žonglování rizik a výhledů do budoucna a vždy brutální rána do bankovní rovnováhy.

Aby to bylo ještě nepříjemnější, všechny ty peníze se investují do něčeho, co vypadá, že má tak malý dopad na náš život.

Po většinu života je střecha mimo náš dohled a mysl.

Dům může potřebovat jen dvě střechy během svého trvání. Mívá ale více vlastníků. Všichni tito lidé doufají, že problémy se střechou přijdou, když má klíče od domu někdo jiný.

Když však střecha začne selhávat a objevují se netěsnosti, poutá pozornost jako nic jiného. Jednou z nejdůležitějších věcí, kterou musí dům mít, je vodotěsná střecha.

Říká se, že všechny střechy se nakonec opotřebují. V současné době domy se střechami ze sedmdesátých let už klepou na dveře, že potřebují náhradu.

Obnova bude vždy levnější, ale vícenásobné opravy na selhávající střeše si stejně vynutí úplnou náhradu.

V některých situacích by renovace střechy mohla být polovinou ceny nové , ale stále je to opotřebovaná střecha.

Dalším důležitým faktorem je dopad jejího stavu na prodej domu. Lidé budou chtít vidět stavební zprávu a jedna z hlavních otázek bude, jaký je stav střechy.

Expertem na dodání střech na klíč v Brně je Radek Dambor.

Za léta svého podnikání viděl mnoho vlastníků domů, kteří váhají mezi údržbou střechy, nebo její výměnou.

Je to zcela závislé na jednotlivci, říká. Někteří lidé nemohou vydržet a předčasně nahradí celou střechu, zatímco jiní ji budou udržovat dlouhá léta naživu.

Sotva majitelé domů rozhodnou o náhradě, přijde vybírání barvy. Lidé stráví spoustu času uvažováním o barvě, ale barvou střechy se nedá nic pokazit.

A navíc, jakmile střecha funguje správně a plní svou funkci, znovu se nám ztrácí z dohledu a mysli.

Střechy v Brně už desítky let opravuje a staví firma Klempířství Dambor a proto je velmi pravděpodobné, že ji znají vaši přátelé, nebo známí. Zeptejte se jich!

 

 

Reklama
Reklama

Související články

Co dokáže sůl v domácnosti?

27.07.2020 | Tipy a rady

Ačkoliv je velké množství soli v naší potravě nežádoucí, jsou i situace, kdy se může sůl stát naším cenným pomocníkem. A to například i při úklidu… Celý článek

Škodí 5G síť? Nebo je to výmysl dezinformačních webů?

29.06.2020 | Tipy a rady

V souvislosti s koronavirovou pandemií jsme se ve světě setkali i s tím, že lidé ve strachu o své zdraví zapalovali a ničili vysílače 5G sítě. Celý článek

Jak si udělat doma perfektní pánský salónek

15.06.2020 | Tipy a rady

Pánský salónek, „man cave“ nebo zašívárna, útočiště, studovna, náhradní ložnice, předělaná garáž, podkroví kůlna nebo suterén…téhle části domu se… Celý článek

Koberce jako jeden z nejlepších dekorativních prvků interiéru

05.06.2020 | Tipy a rady

Koukáte na vzhled vašeho interiéru a pořád vám v něm něco schází? Něco, co by ho dovedlo k dokonalosti? Někdy stačí opravdu jen vyladit detaily a… Celý článek

Reklama
Reklama