Reklama

Jak si opticky zvětšit bydlení

14.11.2018 | StanislavaV | Rubrika - Tipy a rady

Hodně z nás by si přálo prostorné bydlení, kam se vleze vše, co bychom mohli potřebovat. Bohužel, ne vždy je nám velkého interiéru dopřáno. I to lze ale vyřešit, alespoň co se estetické stránky týče. Bydlení totiž můžeme zvětšit alespoň opticky.

Jak si opticky zvětšit bydlení
Reklama

Využijte světlých barev

Tmavé barvy světlo pohlcují a prostor opticky zmenšují. I z tohoto důvodu nosíme černé oblečení - vzbuzuje v nás větší pocit hubenosti. Naopak světlé barvy, hlavně bílá, světlo odráží a prostor opticky zvětší. V menších prostorech proto volte světlejší tóny, klidně i mírně chladnější, díky kterým stěny vyniknou. Tmavší barvu volte na nejmenší stěnu, pokud ji chcete také.

Zbavte se zbytečných příček

Vždy se budete cítit lépe v jednom velkém prostoru než v několika malých, které vám mohou přinášet úzkostlivé pocity. Proto zrušte zbytečné příčky všude tam, kde je to možné. Pracujte se zónami - soukromá, společenská a ta, ve které se bude vařit. Tyto prostory oddělte pouze polopříčkou, paravánem nebo nábytkem. Prostor bude vzdušnější.

Chcete více nápadů pro malý byt? Čtěte náš článek.

malý byt

Pozor na nábytek

Při zařizování menších prostor se snažte vyhnout nábytku typu každý pes, jiná ves. Prostor by to nepříjemně zahltilo. Místo toho vsaďte na jednu kvalitní kolekci nábytku, nebo si jej nechte udělat na míru. Vyhněte se masivním kusům, které by místnost mohly dělat "zahlcenou", naopak vsaďte na jednoduchost.

Využijte kouzlo zrcadel

Zrcadla jsou snadný způsob, jak do interiéru vnést více světla i optického prostoru. Zrcadlo může být na stěně, ale klidně i na skříních. Pokud si chcete opravdu pohrát, obložte jimi klidně některou ze stěn.

Malý byt? Nevadí – stačí chytré nápady

malý byt

Vsaďte na jednolitou podlahu

I u podlahy se vyplatí vsadit jen na jeden typ podlahové krytiny a ten umístit po celém interiéru. Celek bude mít více celistvý vzhled, než kdyby na jednom místě bylo PVC, na dalším dlažba a na třetím koberec.

Zdroj fotografií: pixabay.com, pexels.com

 

Reklama
Reklama

Související články

Co dokáže sůl v domácnosti?

27.07.2020 | Tipy a rady

Ačkoliv je velké množství soli v naší potravě nežádoucí, jsou i situace, kdy se může sůl stát naším cenným pomocníkem. A to například i při úklidu… Celý článek

Škodí 5G síť? Nebo je to výmysl dezinformačních webů?

29.06.2020 | Tipy a rady

V souvislosti s koronavirovou pandemií jsme se ve světě setkali i s tím, že lidé ve strachu o své zdraví zapalovali a ničili vysílače 5G sítě. Celý článek

Jak si udělat doma perfektní pánský salónek

15.06.2020 | Tipy a rady

Pánský salónek, „man cave“ nebo zašívárna, útočiště, studovna, náhradní ložnice, předělaná garáž, podkroví kůlna nebo suterén…téhle části domu se… Celý článek

Koberce jako jeden z nejlepších dekorativních prvků interiéru

05.06.2020 | Tipy a rady

Koukáte na vzhled vašeho interiéru a pořád vám v něm něco schází? Něco, co by ho dovedlo k dokonalosti? Někdy stačí opravdu jen vyladit detaily a… Celý článek

Reklama
Reklama