Reklama

Jak vytvořit pokojík pro malou slečnu

28.08.2016 | StanislavaV | Rubrika - Tipy a rady

Jak vytvořit pokojík pro malou slečnu
Reklama

Máte doma malou slečnu, která touží po pokojíku jako z pohádky? Není těžké vytvořit tak krásné a jedinečné místo jako je kouzelný pokojík. Stačí k tomu šikovné ručičky a naše kreativní nápady.

postel

 

Aby spala, jako v pohádce proměňte obyčejnou postel v pohádkovou vhodným ložním povlečením nejlépe v květovaných vzorech, které doplníte o spoustu polštářků, přehoz a krásné čalouněné čelo. To si můžete doma vyrobit sami, na internetu je mnoho návodů jak na to a není to vůbec nic složitého.

barevna-postel barevna-postel

 

Další variantou je barevná postel. Tu můžete vytvořit z jakékoliv postele natřením požadované barvy. Přidáte lůžkoviny a polštářky a máte hotov. Stěnu za postelí pak přenechejte mladé slečně pro její kreativitu a vzpomínky. Nechte ji, ať si na stěnu umístí, co chce. Je to její pokojík a vy jí tím dáváte prostor se realizovat a být tvůrčí.

 nocni-stolek

 

Noční stolek? Rozhodně v pastelových barvách. Stačí obyčejná komoda z Ikey nebo jiného obchodu, kterou natřete pastelovou barvou. Přidáte lampičku, obraz nebo knihy a krásný noční stolek je na světě.

stinidlo

Volte doplňky v květových vzorech, to mají malé slečny rády. 

klid-na-cteni

Aby si někde mohla v klidu číst svou oblíbenou knížku, nebo jen tak odpočívat po obědě, vytvořte jí krásný a útulný koutek. Bude nadšená a navíc to vypadá velmi báječně. Spoudta polštářků, nebesa. Ach i já bych tam zalehla. 

pod-okny-knihy

Abyste prostor v pokojíku využili efektivně, umístěte pod okna a vedle ně krásné knihovny, které poslouží pro uložení košíků na hračky, či doplňky a nebo jako knihovna pro vášnivou čtenářku. Navíc z položené knihovny můžete udělat i pohodlnou lavici, na které může sedět a pozorovat krajinu před vašim domkem. 

komoda

Kam ukládat oblečení? No přeci do komody. Prostor nad ní využíjte pro umístění ráměčků s fotkami jejich přátel nebo jejich vlastních uměleckých děl. 

stul

Pro učení nebo na kosmetiku. Je jedno, jak to vaše dcerka pojme. Stůl patří neodmyslitelně k dětskému pokojíku. Pohodlná židle a velké nástěnky poslouží k jakémukoliv účelu. 

polstarky

Doplňte pokojík o krásné polštářky ve tvaru mašličky. Jak na to? Stačí vzít obyčejný polštářek v jakékoliv barvě a stejně barevnou stužkou ho uprostřed svázat. Jak jednoduché a přitom tolik krásné. 

 

 

Reklama
Reklama

Související články

2 jednoduché kroky k bezproblémově zvládnuté revizi kotle

24.09.2020 | Tipy a rady

To, že je alespoň jednou ročně nutné nechat si zkontrolovat funkčnost a bezpečnost vašeho plynového kotle, asi víte. Pokud revizi kotle neprovedete,… Celý článek

Co dělat, když vám pitná voda přijde závadná?

08.09.2020 | Tipy a rady

Závadná pitná voda může být malou komplikací na oblastní údržbu rozvodů, nebo dokonce i rozsáhlým a zdravotně nebezpečným problémem. Jak můžete… Celý článek

Moderní střechy se vším všudy aneb pusťte se do rekonstrukce

06.09.2020 | Tipy a rady

Je pěkné opravit fasádu, dát nová okna a pořídit lepší garážová vrata. Velký vliv na celkový vzhled domu má ovšem i střecha. S její rekonstrukcí… Celý článek

5 tipů jak na úspory vody v kuchyni

26.08.2020 | Tipy a rady

Právě v kuchyni umíme být, pokud jde o vodu, hodně rozmařilými. Kapající baterie, odpouštění teplé či studené vody nazdařbůh, ruční mytí nádobí – to… Celý článek

Reklama
Reklama