Reklama

Jak zařídit domácí pracovnu

18.06.2018 | StanislavaV | Rubrika - Tipy a rady

Zařizujete či rekonstruujete si svou pracovnu v bytě a nevíte, jak začít, kde začít, kterým směrem se vydat? Pak je tento článek určen vám. Inspirujte se našimi tipy a radami.

Jak zařídit domácí pracovnu
Reklama

Barva pokoje

domácí pracovna

Vše začíná u výmalby pokoje. Rozhodně volte světlé barvy, které pokoj opticky zvětší a dodají mu světlo. Klasickou bílou určitě nic nepokazíte. Dále můžete zvolit například pozitivní žlutou nebo zelenou, která podporuje kreativitu a myšlení.

Dále si rozmyslete, do jakých barev chcete prostor ladit, abyste nepřekombinovali! Nic vás nesmí otravovat, rozptylovat nebo se vám omrzet a zhnusit. Proto se pro jistotu vydejte cestou minimalismu – základ bude jednoduchý, u doplňků se rozjeďte, protože ty se mohou vždy vyměnit.

Dostatek světla je nutnost

domácí pracovna

V případě, že by pokoj působil tmavě, vzbuzovalo by to ve vás pocit unavenosti. Sluníčko naopak dodá potřebnou energii k práci. Nejvhodnější je do pracovny velká prosklená stěna s výhledem na zahradu, ovšem ne každý tyto možnosti má. Využijte světlo, jak nejvíce můžete!

Tipem jak opticky zesvětlit pokoj je například přidat do místnosti zrcadlo a sklo. Takové prosklené dveře jsou bezesporu dobrou volbou! Také různá podsvícení, osvětlení, bodové lampy a tak dále… se vítají.

Židle je to nejdůležitější

domácí pracovna

Kde budete trávit nejvíce času? No ano, na židli. Již kvůli zdraví je tohle něco, do čeho se nebojte investovat! Vyplatí se vám to! Židle by měla být snadná na manipulaci (ideální je kolečková s nastavitelnou výškou), bytelná, bezpečná a hlavně pohodlná (s opěrkami na ruce)!

Co nesmí chybět na stole

domácí pracovna

Počítač a sklenice s vodou je základ, bez kterého se práce povětšinou neobejde. Je prokázáno, že v uklizeném prostoru se lépe učí, pracuje a přemýšlí. Pokud si na stole budete udržovat permanentní nepořádek, bude vás rozptylovat a nakonec místo práce budete uklízet.

Pod stolem by tedy neměl chybět koš na odpadky a šuplíky, do kterých snadno schováte papíry, propisky, tužky, nůžky, kalkulačku, kancelářské spony a jiné nezbytnosti, které potřebujete mít po ruce.

Zútulněte si svou pracovnu

domácí pracovna

Důležité je, abyste se tam cítili dobře. Přineste si fotografie svých dětí, vystavte si své úspěchy, které vás budou motivovat a nutit pracovat tvrdě a usilovně. Také zeleň se vítá, všelijaké květiny vám pokoj zútulní.

Myslete prakticky

domácí pracovna

Příliš mnoho otevřených skříněk není zrovna praktické, bude vám na dokumenty a jiné věci usedat prach a komu by se chtělo neustále uklízet, že ano? Volte raději uzavřené skříně. Dokupte si praktické krabice, boxy, kontejnery, pořadače, organizéry, šanony, složky… vše si zařiďte přehledně a systematicky.

Zdroj fotografií: https://unsplash.com/, https://cz.pinterest.com/

 

Reklama
Reklama

Související články

2 jednoduché kroky k bezproblémově zvládnuté revizi kotle

24.09.2020 | Tipy a rady

To, že je alespoň jednou ročně nutné nechat si zkontrolovat funkčnost a bezpečnost vašeho plynového kotle, asi víte. Pokud revizi kotle neprovedete,… Celý článek

Co dělat, když vám pitná voda přijde závadná?

08.09.2020 | Tipy a rady

Závadná pitná voda může být malou komplikací na oblastní údržbu rozvodů, nebo dokonce i rozsáhlým a zdravotně nebezpečným problémem. Jak můžete… Celý článek

Moderní střechy se vším všudy aneb pusťte se do rekonstrukce

06.09.2020 | Tipy a rady

Je pěkné opravit fasádu, dát nová okna a pořídit lepší garážová vrata. Velký vliv na celkový vzhled domu má ovšem i střecha. S její rekonstrukcí… Celý článek

5 tipů jak na úspory vody v kuchyni

26.08.2020 | Tipy a rady

Právě v kuchyni umíme být, pokud jde o vodu, hodně rozmařilými. Kapající baterie, odpouštění teplé či studené vody nazdařbůh, ruční mytí nádobí – to… Celý článek

Reklama
Reklama