Reklama

Jaké chyby děláme při zařizování obýváku a jak se jim vyhnout

25.04.2019 | StanislavaV | Rubrika - Tipy a rady

Češi jsou odjakživa různorodé osobnosti. A to platí i o našem vkusu při zařizování svých domovů. Někteří z nás vědí, jak vše sladit tak, aby nám vznikl domov našich snů, další zařizují tak, jak se podaří. A pak jsou tu ti, kteří si myslí, že tomu rozumí, i když to třeba není pravda. Víte, jaké jsou naše nejčastější neduhy při zařizování interiérů?

Jaké chyby děláme při zařizování obýváku a jak se jim vyhnout
Reklama

Zapomínáme zohlednit dispozici obývacího pokoje             

Při zařizování obývacích pokojů se lze setkávat s dvěma typy problémů. Buď máme velký obývací pokoj, který nijak nečleníme – a zůstává tak neosobní, neútulný a prázdný. Nebo máme obývací pokoj menších rozměrů, který taktéž nijak nedělíme. A nacpeme do něj vše, co nám přijde pod ruku. A co my na to? Nebojte se pokoje rozčlenit na více funkčních částí.

Velký pokoj můžete přepažit beze strachu policemi, ale také sedačkou, která nemusí být nutně přitisknuta ke stěně. Prostor lze opticky spojit také vhodně použitými barvami a materiály. Ty by měly k sobě navzájem ladit a vzájemně se doplňovat. Tím vytvoříte prostor, který bude působit jako jeden příjemný celek.

Jaké chyby děláme při zařizování obýváku a jak se jim vyhnout

Vybavení pokoje je značně nesourodé

Stará sedačka, kterou je škoda vyhodit, ale také vitrína po babičce, která se do našeho obýváku již dávno nehodí. I toto sou velmi časté prohřešky, se kterými se můžeme ještě stále velmi často setkávat. Většina z nás si nekoupí jednu obývací sestavu, která k sobě ladí. Obvykle máme v obýváku nesourodé vybavení, které postrádá jakýkoliv řád a styl. Nemluvě o nekvalitní a špatně zvolené sedačce, kdy je buď zbytečně velká, nebo se na ni nevleze ani polovina našich návštěv.

Kde se vzala, tu se vzala, na polici zbytečnost stála

Určitě si pamatujete na obývací pokoje svých babiček, které měly obýváky plné prosklených vitrín a otevřených polic, kde se kromě dekorací povalovaly i všemožné zbytečnosti, které nebylo kde uložit. Bohužel pro nás, tímto neduhem někteří z nás trpí stále. Shromažďujeme obrovské množství věcí, které nemáme uložit kde jinde, jak v otevřených policích. Jelikož těch uzavřených je nedostatek.

Nejsme nijak originální

Češi jsou oproti světu ještě stále trochu konzervativní. A to i co se originality v interiérech týče. Máme strach vytvořit si takový domov, který bude přesně kopírovat naši osobnost. I kdyby měl být plný vzorů a barev, je jen na nás, co si vybereme. Obývací pokoje nemusí být všechny na vlas stejné. Můžeme se odvázat. A kde jinde než u sebe doma?

Vysoký lesk nebo špatná kvalita materiálu na vzhledu nepřidají           

Posledním problémem, na který se spolu dnes podíváme, jsou špatně volené barvy, povrchové úpravy, ale i materiály – co se týče nábytku. Každý z nás chce, aby byla údržba našich domovů co nejjednodušší. To však nejde, pokud budeme mít skříně, na kterých půjde vidět každý otisk či smítko prachu. Nemluvě o skříních ve vysokém lesku, kde jde vidět opravdu vše. Kromě vzhledu musíme myslet i na praktičnost.

Zdroj: pexels.com

 

Reklama
Reklama

Související články

2 jednoduché kroky k bezproblémově zvládnuté revizi kotle

24.09.2020 | Tipy a rady

To, že je alespoň jednou ročně nutné nechat si zkontrolovat funkčnost a bezpečnost vašeho plynového kotle, asi víte. Pokud revizi kotle neprovedete,… Celý článek

Co dělat, když vám pitná voda přijde závadná?

08.09.2020 | Tipy a rady

Závadná pitná voda může být malou komplikací na oblastní údržbu rozvodů, nebo dokonce i rozsáhlým a zdravotně nebezpečným problémem. Jak můžete… Celý článek

Moderní střechy se vším všudy aneb pusťte se do rekonstrukce

06.09.2020 | Tipy a rady

Je pěkné opravit fasádu, dát nová okna a pořídit lepší garážová vrata. Velký vliv na celkový vzhled domu má ovšem i střecha. S její rekonstrukcí… Celý článek

5 tipů jak na úspory vody v kuchyni

26.08.2020 | Tipy a rady

Právě v kuchyni umíme být, pokud jde o vodu, hodně rozmařilými. Kapající baterie, odpouštění teplé či studené vody nazdařbůh, ruční mytí nádobí – to… Celý článek

Reklama
Reklama