Reklama

Jdete natírat plot? Jděte na to s důslednou ochranou svého těla

08.07.2019 | StanislavaV | Rubrika - Tipy a rady

Každá věc potřebuje čas od času trochu laskavé péče. K těmto věcem patří například i plot, který ohraničuje vaši zahradu, dům či pergolu. Je barva na vašem plotu zašlá? Začíná se v některých místech olupovat? V tom případě je ten nejlepší čas na to, abyste svůj plot renovovali. Natírání plotu s sebou však přináší i různá úskalí. Víte jaká?

Jdete natírat plot? Jděte na to s důslednou ochranou svého těla
Reklama

Před tím, než se pustíte do natírání plotu jako takového, byste si měli pořídit nejrůznější pomůcky a potřeby, s nimiž budete pracovat. V první chvíli jde zejména o montérky či pracovní tričko, respirátor, ale také pracovní rukavice. To však není vše. Na co si dát při výběru potřeb pozor?

Natírání plotu

Nezapomínejte na kvalitní pracovní oblečení

Mnozí z nás si při práci, kde se můžeme ušpinit, jednoduše oblečeme staré a vytahané oblečení, které už normálně nenosíme a není nám líto jej po práci vyhodit. Což ale znamená, že když budeme dělat něco, kde se umažeme, víckrát ročně, vyhodíme zbytečně velké množství oblečení. Mnohem vhodnější variantou je koupě kvalitních pracovních montérek, které vypereme. Nemluvě o dírách ve starém oblečení, které vás před ušpiněním neochrání.

U montérek z kvalitního materiálu se ušpinění bát nemusíte. Většina montérek je vyrobena u pevnější bavlny, která je odolnější proti nejrůznějším oděrkám či trhlinám. Při ušpinění nějakou kapalinou trvá delší dobu, než kapalina prosákne na kůži, takže v případě ušpinění něčím agresivnějším máte čas na to, abyste se vysvlékli. Nemluvě o vychytávce ve formě spousty kapes.

Ruce musíme také chránit

Další částí těla, kterou je třeba při natírání chránit, jsou ruce. Zde nejde jen o to, že by se barva na kůži špatně smývala, při použití některých barev v kombinaci s citlivou pokožkou na rukách si můžete přivodit nepříjemnou alergickou reakci. A jestliže nechcete trávit další sny po natírání plotu s acetonem na odbarvení kůže a mastičkami zklidňujícími alergickou reakci, měli byste používat kvalitní pracovní rukavice.

Pracovní rukavice by měly být opatřeny nitrilovou/latexovou vrstvou. Tato vrstva zabraňuje prosakování tekutin skrz rukavice, přičemž nejde o rukavice z hrubého materiálu, u nichž byste ztratili cit pro jemnou motoriku. Na výběr máte ze dvou možností. Buď si můžete pořídit povrstvené či máčené rukavice, které jsou prodyšnější, ale nechrání na 100 %. Nebo si můžete koupit celolatexové či celonitrilové rukavice, které vás ochrání na 100 %.

Pozor na to, co dýcháte

Ochrana svých plic je něco, co zanedbáváme téměř všichni. Proto bychom si měli vzít příklad od profesionálů. Při práci s barvami se z barev uvolňují nepříjemné chemikálie, kterým není radno své plíce vystavovat. Proto si kupte kvalitní ochrannou pomůcku, která se postará o to, aby pro vás bylo natírání plotu bezpečné.

Zdroj: pexels.com

 

Reklama
Reklama

Související články

Co dokáže sůl v domácnosti?

27.07.2020 | Tipy a rady

Ačkoliv je velké množství soli v naší potravě nežádoucí, jsou i situace, kdy se může sůl stát naším cenným pomocníkem. A to například i při úklidu… Celý článek

Škodí 5G síť? Nebo je to výmysl dezinformačních webů?

29.06.2020 | Tipy a rady

V souvislosti s koronavirovou pandemií jsme se ve světě setkali i s tím, že lidé ve strachu o své zdraví zapalovali a ničili vysílače 5G sítě. Celý článek

Jak si udělat doma perfektní pánský salónek

15.06.2020 | Tipy a rady

Pánský salónek, „man cave“ nebo zašívárna, útočiště, studovna, náhradní ložnice, předělaná garáž, podkroví kůlna nebo suterén…téhle části domu se… Celý článek

Koberce jako jeden z nejlepších dekorativních prvků interiéru

05.06.2020 | Tipy a rady

Koukáte na vzhled vašeho interiéru a pořád vám v něm něco schází? Něco, co by ho dovedlo k dokonalosti? Někdy stačí opravdu jen vyladit detaily a… Celý článek

Reklama
Reklama