Reklama

Jdete natírat plot? Jděte na to s důslednou ochranou svého těla

08.07.2019 | StanislavaV | Rubrika - Tipy a rady

Každá věc potřebuje čas od času trochu laskavé péče. K těmto věcem patří například i plot, který ohraničuje vaši zahradu, dům či pergolu. Je barva na vašem plotu zašlá? Začíná se v některých místech olupovat? V tom případě je ten nejlepší čas na to, abyste svůj plot renovovali. Natírání plotu s sebou však přináší i různá úskalí. Víte jaká?

Jdete natírat plot? Jděte na to s důslednou ochranou svého těla
Reklama

Před tím, než se pustíte do natírání plotu jako takového, byste si měli pořídit nejrůznější pomůcky a potřeby, s nimiž budete pracovat. V první chvíli jde zejména o montérky či pracovní tričko, respirátor, ale také pracovní rukavice. To však není vše. Na co si dát při výběru potřeb pozor?

Natírání plotu

Nezapomínejte na kvalitní pracovní oblečení

Mnozí z nás si při práci, kde se můžeme ušpinit, jednoduše oblečeme staré a vytahané oblečení, které už normálně nenosíme a není nám líto jej po práci vyhodit. Což ale znamená, že když budeme dělat něco, kde se umažeme, víckrát ročně, vyhodíme zbytečně velké množství oblečení. Mnohem vhodnější variantou je koupě kvalitních pracovních montérek, které vypereme. Nemluvě o dírách ve starém oblečení, které vás před ušpiněním neochrání.

U montérek z kvalitního materiálu se ušpinění bát nemusíte. Většina montérek je vyrobena u pevnější bavlny, která je odolnější proti nejrůznějším oděrkám či trhlinám. Při ušpinění nějakou kapalinou trvá delší dobu, než kapalina prosákne na kůži, takže v případě ušpinění něčím agresivnějším máte čas na to, abyste se vysvlékli. Nemluvě o vychytávce ve formě spousty kapes.

Ruce musíme také chránit

Další částí těla, kterou je třeba při natírání chránit, jsou ruce. Zde nejde jen o to, že by se barva na kůži špatně smývala, při použití některých barev v kombinaci s citlivou pokožkou na rukách si můžete přivodit nepříjemnou alergickou reakci. A jestliže nechcete trávit další sny po natírání plotu s acetonem na odbarvení kůže a mastičkami zklidňujícími alergickou reakci, měli byste používat kvalitní pracovní rukavice.

Pracovní rukavice by měly být opatřeny nitrilovou/latexovou vrstvou. Tato vrstva zabraňuje prosakování tekutin skrz rukavice, přičemž nejde o rukavice z hrubého materiálu, u nichž byste ztratili cit pro jemnou motoriku. Na výběr máte ze dvou možností. Buď si můžete pořídit povrstvené či máčené rukavice, které jsou prodyšnější, ale nechrání na 100 %. Nebo si můžete koupit celolatexové či celonitrilové rukavice, které vás ochrání na 100 %.

Pozor na to, co dýcháte

Ochrana svých plic je něco, co zanedbáváme téměř všichni. Proto bychom si měli vzít příklad od profesionálů. Při práci s barvami se z barev uvolňují nepříjemné chemikálie, kterým není radno své plíce vystavovat. Proto si kupte kvalitní ochrannou pomůcku, která se postará o to, aby pro vás bylo natírání plotu bezpečné.

Zdroj: pexels.com

 

Reklama
Reklama

Související články

Než koupíte nový ojetý vůz, zjistěte si vše o jeho historii

26.10.2020 | Tipy a rady

Při nákupu automobilu se snažíme, tak jako je to u všeho, ušetřit co nejvíce peněz. Proto se mnozí z nás bez váhání rozhodují nikoli pro koupi vozu… Celý článek

Dřevěné brikety jsou vhodnou alternativou klasických paliv

15.10.2020 | Tipy a rady

Teplo je součástí domova. Bez něj si už těžko umíme svůj život představit. Uhlí nebo palivové dřevo doma či na chalupě používají v Česku statisíce… Celý článek

Jak na koupi nemovitosti

13.10.2020 | Tipy a rady

Vlastní bydlení zní jako lákavá vidina budoucnosti, kterou si přeje v dnešní době snad už každý. Pokud už vás omrzelo placení nájmu bytu nebo domu,… Celý článek

Údržba střešní krytiny na podzim je důležitá pro poklidné zimní období

07.10.2020 | Tipy a rady

Jednou z činností, kterou by měl na podzim před příchodem zimy stihnout každý majitel nemovitosti, je kontrola střešní krytiny. Toto byste měli… Celý článek

Reklama
Reklama