Reklama

Jídelna podle feng shui aneb jak na to

06.03.2019 | StanislavaV | Rubrika - Tipy a rady

Feng shui se snaží o vybavení domácnosti tak, aby vše bylo ve vzájemné harmonii a prostorem mohla volně proudit energie. V takto zařízeném interiéru by se měl člověk cítit mnohonásobně lépe než v tom, kde je vše postaveno jen tak. Ať už jste či nejste vyznavači feng shui, tato inspirace se pro vás může stát velmi přínosnou i tak.

Jídelna podle feng shui aneb jak na to
Reklama

Jídelna je místem, kde trávíme podstatnou část dne. Měníme zde přijaté jídlo na energii, kterou nutně potřebujeme k normálnímu fungování našeho těla. Proto bychom i při jejím zařizování měli být pečliví.

Jídelna podle feng shui aneb jak na to?

Jídelní stůl jako místo pro nepořádek

Jídelna v současnosti už dávno není jen místem, kde se celá rodina sešla u společného oběda či večeře. Jídelní stoly aktuálně dlouží jako odkládací prostor na nepotřebné zbytečnosti, časopisy a další drobnosti. V Číně je však jídelna velmi důležitým místem. Někteří si jídelnu zdobí zrcadly, která opticky násobí množství pokrmů na stole. V jídelně bychom se měli cítit dobře, mít v ní klid a nemělo by nás nic rušit.

Přírodní materiály a teplé barvy

Jídelna podle feng shui musí navozovat pocit klidu a harmonie. Proto zde najdete přírodní materiály, měkké a pohodlné polstrování na židlích, dřevěné stoly. Naopak se sem nehodí kovové ani skleněné sestavy, které jsou moderní, ale ne domácké. Dále zde své místo najdou zemité barvy – žlutá, terakotová, béžová, hnědá či smetanová. Jídelna by měla být také dobře prosvětlena. K přirozenému světlu přidejte i umělé osvětlení, které umístěte přímo nad stůl.

Jídelna podle feng shui aneb jak na to?

Oblé tvary místo rohů

Pocitu tepla a útulnosti dosáhnete barvami, nábytkem, ale i vytápěním. Využívejte dřevěný nábytek, žluté osvětlení, květiny, svíčky, dřevěný nábytek, ubrus nebo vkusné dekorace. Jak jsme již zmínili, do feng shui jídelny se hodí hlavně pohodlné polstrované židle, klidně mohou mít i područky. Místo hran vsaďte na oblé tvary. Rohy v místnosti skryjte za lampy nebo květiny.

Stůl by měl být ideálně oválný nebo kulatý. Oblé tvary dle feng shui vytváří příjemnější energii než ty hranaté. Stůl by měl mít větší počet židlí než těch, kteří na nich sedí.

Zdroj: pexels.com

 

Reklama
Reklama

Související články

Kvalitní dílenský nábytek je masivní a stabilní!

10.08.2020 | Tipy a rady

Ať již kutil či profesionál, oba se ve své dílně bez jednoho neobejdou. Bez masivního dílenského nábytku. Na základě jakých parametrů vybrat ten… Celý článek

Co dokáže sůl v domácnosti?

27.07.2020 | Tipy a rady

Ačkoliv je velké množství soli v naší potravě nežádoucí, jsou i situace, kdy se může sůl stát naším cenným pomocníkem. A to například i při úklidu… Celý článek

Škodí 5G síť? Nebo je to výmysl dezinformačních webů?

29.06.2020 | Tipy a rady

V souvislosti s koronavirovou pandemií jsme se ve světě setkali i s tím, že lidé ve strachu o své zdraví zapalovali a ničili vysílače 5G sítě. Celý článek

Jak si udělat doma perfektní pánský salónek

15.06.2020 | Tipy a rady

Pánský salónek, „man cave“ nebo zašívárna, útočiště, studovna, náhradní ložnice, předělaná garáž, podkroví kůlna nebo suterén…téhle části domu se… Celý článek

Reklama
Reklama