Kdy vyměnit starou matraci za novou

30.09.2021 | PR článek | Rubrika - Tipy a rady

Budíte se ráno ztuhlí, bolí vás záda a ani po deseti hodinách spánku nejste odpočatí? Možná je na čase vyměnit matraci za novou. Říká se, že výměna je třeba každých sedm nebo osm let. Je to opravdu tak jednoduché?

Kdy vyměnit starou matraci za novou
Reklama

Kdy je čas na výměnu matrace?

Zákazníci se po nové matraci často ohlíží až ve chvíli, kdy stará přestává sloužit. Správně byste ale náhradu měli pořídit mnohem dříve. Použité materiály, kvalita i druhy matrací mají samozřejmě vliv na dobu, po kterou si zachovávají své vlastnosti.

Z hygienických důvodu je u obyčejné pružinové či pěnové matrace doporučována výměna po pěti až sedmi letech. Životnost lze ale prodloužit moderními technologiemi a použitím prodyšných materiálů, jako jsou:

  • Perforace pěnové matrace
  • Ochrana potahů a pěn
  • Hybridní pěna

Jak vybrat správnou matraci?

Nejdůležitější faktory při výběru nové matrace jsou velikost, tvrdost a nosnost. Pro zaručení správného klima pro spánek sáhněte po prodyšné matraci a v případě alergií vyberte speciální úpravu potahu či pěny. Optimální oporu tělu dodá anatomická profilace do sedmi zón.

A co zdravotní matrace? Je třeba si uvědomit, že jediné platné označení je klinicky hodnocená matrace. Nemůže sloužit jako lék, pouze jako prevence. Ortopedické matrace jsou obvykle tvrdší a poskytují vysokou oporu při spánku na zádech. Naopak antidekubitní matrace bude mít měkčí ložnou plochu, čímž předchází proleženinám.

Vyberte si matraci na míru od českého výrobce, z certifikovaných materiálů a za nejnižší cenu v Česku i na Slovensku. Dopřejte svému tělu kvalitní spánek.

Sendvičová matrace SARAH XDURA AIR

Středně tvrdá matrace kombinující moderní hybridní pěnu Xdura, studenou pěnu a profilování do sedmi anatomických zón. Je perfektní volbou pro alergiky i jako prevence proleženin.

Pružinová matrace LISA

Výhodou pružinové matrace je možnost umístění na pevný, neprodyšný podklad. Speciální ochranná vrstva pružin brání jejich protlačení a prodlužuje životnost matrace. Lisovaná PUR pěna a kokosové vlákno zajistí větší pevnost a příjemný odpočinek.

Matrace z hybridní pěny LUCY HYBRID

Klinicky hodnocená matrace je vyrobená ze tří vrstev hybridní pěny, která kombinuje vlastnosti paměťové pěny, studené pěny a latexu. Pěna je prodyšná a přirozeně odolná vůči roztočům, je proto velmi vhodná pro alergiky.

 

Reklama
Reklama

Související články

Jak připravit interiér na přicházející advent

15.12.2021 | Tipy a rady

Vánoce jsou již za dveřmi a všude se jen hemží vánoční výzdobou. Vneste trochu té vánoční atmosféry i do vašeho interiéru. My přicházíme s tipy a… Celý článek

Vánoční inspirace pro celou rodinu

15.12.2021 | Tipy a rady

Než se nadějeme, máme tady opět Vánoce. To znamená, že je právě nejvyšší čas začít nakupovat dárky pod stromeček. Pokud ještě vůbec netušíte, co komu… Celý článek

Jak si zajistit klidný domov?

07.12.2021 | Tipy a rady

Žijeme v „době hlučné“. Hlukové znečištění je rostoucím problémem, který je nejenže nepříjemný a obtěžující, ale také negativně působí na naše zdraví… Celý článek

Snížení spotřeby vody s chytrými pomocníky

07.12.2021 | Tipy a rady

Myslíte si, že jediným způsobem, jak snížit spotřebu vody je omezit délku sprchování? Určitě ne! Nemusíte dělat kompromisy a nemusíte se vzdávat… Celý článek

Reklama
Reklama