Koupit auto na leasing, úvěr, nebo za hotové?

30.09.2020 | PR článek | Rubrika - Tipy a rady

Nákup automobilu často patří k nejdražším věcem, které za život kupujeme. A u drahých věcí buď nemáme jinou možnost a musíme je koupit na leasing, úvěr, anebo pečlivě zvažujeme, zda tolik peněz investovat najednou ze svého, ať už bankovním převodem, nebo v hotovosti. Při zvažování vám mohou pomoct různé indicie.

Koupit auto na leasing, úvěr, nebo za hotové?
Reklama

Nákup vozu za hotové

Nespornou výhodou nákupu za peníze je fakt, že se okamžitě stáváte majitelem automobilu a zároveň nemusíte měsíc co měsíc myslet na splátku. Stejně tak vám nebude hrozit, že vám bude vůz z důvodu nesplácení zabaven.

Auto na leasing vs. úvěr

U leasingu si můžeme vybrat několik variant. Finanční, operativní, nebo nákup na úvěr. Jestliže kupujete vůz z bazaru nebo od soukromého majitele, je vhodné si jej nechat prověřit. Třeba na stránkách https://www.checkcardna.com/. Podíváme-li se pak na samotný nákup, stěžejní rozdíl je ve vlastnictví auta do doby jeho celkového splacení. Zvolíte-li leasing, je vůz majetkem leasingové společnosti. U spotřebitelského úvěru je vůz po podpisu smlouvy váš.

Na leasing je snadné dosáhnout, klienti nejsou často lustrování v registrech dlužníků, na rozdíl od spotřebitelského úvěru. Ve splátce leasingu je již havarijní pojištění i povinné ručení. Splátky leasingu je u podnikatelů možné odečíst z DPH. U leasingu ale musíte počítat s vysokým navýšením. Technický průkaz je v případě leasingu po celou dobu uložen v bance, vy si jej v případě potřeby vypůjčíte. Dojde-li na neschopnost splácet, přijdete o již zaplacené splátky i automobil, což je jeho velká nevýhoda a riziko.

Spotřebitelský úvěr tuto situaci řeší tak, že je možné vůz odprodat a zbývající dluh zaplatit z vydělaných financí. U spotřebitelského úvěru také nemusíte platit DPH z pronájmu vozu a havarijní pojištění. I nulová akontace (platba v hotovosti na začátku splácení) je vám u této formy financování na dosah. Co se týče RPSN, nelze jej stanovit přesně. Je závislá na ceně auta a bonity klienta.

Je zcela na vás, pro kterou možnost se rozhodnete. Máte-li rádi jistotu, vsaďte však na platbu za vůz ihned, nebo za pomoci spotřebitelského úvěru. Leasing často volí mladí lidé, kteří nemají strach o svůj příjem, nebo ti, kteří mají dostatečnou finanční rezervu a vědí, že jim nehrozí nemožnost splácení. V každém případě si ale před nákupem prověřte ojetý automobil, abyste později nelitovali.

 

 

Reklama
Reklama

Související články

Designové doplňky pro váš obývací pokoj

25.11.2020 | Tipy a rady

Prostor jako zrozený k sebeprezentaci. Obývací pokoj je tím místem, kde se můžete plně realizovat a nechat promluvit své nejniternější fantazie. Je… Celý článek

Luxusní vytápění do vašich domovů: to jsou infrapanely

25.11.2020 | Tipy a rady

Ať už hledáte možnost přídavného nebo samostatného vytápění, infrapanely mohou splnit i ta největší očekávání. Navíc vypadají velice vkusně a za… Celý článek

Zavřené ASKO nás od nákupů neodradí. Kupujte nábytek online se slevou

22.11.2020 | Tipy a rady

Obchody už jsou zavřené relativně dlouhou dobu a vy si tedy říkáte, že nákup nového nábytku raději odložíte na později? To vůbec nemusíte! Naopak se… Celý článek

Chytrá domácnost vám sníží účty za energie!

10.11.2020 | Tipy a rady

Říká vám něco pojem chytrá domácnost? Tedy taková, která mimo jiné chytře šetří energiemi, za které platíte jen nutné minimum? Ale také domácnost,… Celý článek

Reklama
Reklama