Ložnice podle feng-shui, aneb jak to funguje

19.12.2018 | StanislavaV | Rubrika - Tipy a rady

Nastolení harmonie a rovnováhy v prostoru, přesně takto by se dalo jednoduše popsat feng-shui, starodávné čínské umění, které nás v menší hloubce, než jakou vyznávají lidé na východě, inspiruje i v našich domovech – a to zejména, co se interiéru a hlavně ložnice týče.

Ložnice podle feng-shui, aneb jak to funguje
Reklama

Kvalitní spánek je základ

Feng-shui v ložnici by mělo přispívat ke kvalitnímu a ničím nerušenému spánku. V některých základních zásadách jde pak ruku v ruce i s našimi odborníky, kdy se tvrdí, že televize ani počítač do ložnice nepatří. Podobně je tomu i u barev, kdy feng-shui tvrdí, že by měla být ložnice vymalována tlumenými barvami, které na rozdíl od jasných zářivých barev uklidňují.

Feng-shui dbá na to, aby v ložnici nebylo nic, co by mohlo narušovat náš spánek. A to ani na úrovni, které si sami nevšimneme. Patří sem třeba závěsné lustry a závěsné květináče, které v nás mohou vyvolat obavy o to, že nám v noci spadnou na hlavu. Podobné je to i u závěsných dekorací nebo akvária, kde nás mohou rušit věčně plovoucí rybičky.

Ložnice podle feng-shui

Vyhněte se zrcadlům

Feng-shui uznává klid a harmonii navenek i uvnitř. Proto se do ložnice nehodí nic, co by bylo dynamické a energické; což je protikladem toho, čeho chceme dosáhnout – maximálního klidu. Dle feng-shui bychom se měli zrcadlům v ložnici vyhýbat obloukem. A pokud se jej vzdát nechceme, nemělo by na něj jít vidět z postele. V zrcadle byste se totiž viděli celkem 4, což značí další osoby v místnosti a možnou nevěru. Zrcadlo je pak považováno i za vstupní bránu duchů, což počet osob ještě zvětšuje.

Ačkoliv nám může například tento tip se zrcadlem připadat vtipný, vzpomeňte si, kolik filmů s tématikou světů za zrcadlem, duchů nebo bludišť, jste viděli. Ačkoliv si to sami neuvědomujeme, naše podvědomí zrcadlo jakožto rušivý element v pokoji vnímá a může jej přenést i do našich snů.

Kolem postele by měl být dostatečný prostor pro volný průchod energie. Vaši sexualitu posílí červené nebo růžové doplňky, vyhněme se však křiklavým barvám. Čelo postele je ideální umístit až ke stěně, nejlépe pak k severní straně.

Ložnice podle feng-shui

Zdroj: pexels.com

 

Reklama
Reklama

Související články

Jak na údržbu venkovních žaluzií?

25.03.2019 | Tipy a rady

Venkovní žaluzie jsou velmi oblíbenou formou stínění bytů, rodinných bytů i komerčních objektů. Jejich hlavní předností je, že umí účinně zabránit… Celý článek

Velikonoce – jejich historie a tradice s nimi spojené

20.03.2019 | Tipy a rady

Velikonoce, to není jen volno v pondělí, při kterém rozdáváte vajíčka nebo čokoládové figurky či pečete beránka nebo mazanec. Jejich historie podle… Celý článek

Máte poslední šanci získat kotlíkovou dotaci

20.03.2019 | Tipy a rady

Pospěšte si. Tak by se dalo shrnout hlavní doporučení odborníků pro získání dotace na kotel nebo tepelné čerpadlo. Ministerstvo životního prostředí… Celý článek

Aby byl pelíšek pro psa dokonalý

12.03.2019 | Tipy a rady

Kdyby nám psi mohli odpovědět, jistě by řekli, že nejlíp se jim spí v naší posteli. Bohužel pro ně, kromě nás, partnera a případných dětí se do… Celý článek

Reklama
Reklama