Reklama

Minimalistický interiér nikdy nic nezkazí

12.02.2019 | StanislavaV | Rubrika - Tipy a rady

Svět je plný informací o tom, co zaručeně potřebujeme. I když to tak často není. Proto není divu, že se nachází stále více těch, kterým jdou tato pravidla na nervy a rozhodnou se svůj život vyčistit a žít minimalisticky. Není to snadné, ale jde to. Líbí se vám minimalistické bydlení? V tom případě rádi zjistíte, jak si takový interiér zařídit.

Minimalistický interiér nikdy nic nezkazí
Reklama

Minimalismus jako životní styl

Minimalismus je v současnosti velmi oblíbený. Netýká se jen bydlení a oblékání, ale našich životů jako takových. Výhodou minimalistického interiéru je jistě fakt, že nás nic neruší a my se tak můžeme zaměřit na to důležité. Například sami na sebe, své přátele a rodinu. Zatímco dříve bychom trávili hodiny utíráním prachu z hromady dekorací, nyní tento čas využíváme k seberozvoji a relaxaci.

Minimalistický interiér nikdy nic nezkazí

Kvalita vítězí nad kvantitou

Minimalistické bydlení je charakteristické pro svoji světelnost a vzdušnost. Místo kvantity se zaměřujeme na kvalitu. Nekoupíme si hromadu nekvalitního nábytku, raději investujeme do méně kvalitních a dražších kousků. Velkou roli hrají i materiály, kdy se zde vyskytují hodně ty přírodní. Možná si myslíte, že minimalistický interiér bude vypadat nudně, ale není tomu tak. Minimalistické bydlení nemusí být strohé, jen se vybírá méně kvalitních dekorací a doplňků, které k sobě hezky ladí.

Minimalistický interiér nikdy nic nezkazí

Začít můžete i drobnostmi

Pokud si neumíte představit, že byste měli žít v mnohdy až „přečištěném“ interiéru, ale nechcete ani druhý extrém, kdy máte byt plný všeho možného, můžete začínat hezky pomalu a postupně. Například tím, že si projdete veškeré skříně, které doma máte a vyhodíte vše, co nepoužíváte a nepotřebujete. Hned se budete cítit lépe.

Minimalistický interiér nikdy nic nezkazí

Charakteristické rysy minimalismu

Dalším krokem je zbavit se zbytečných lapačů prachu. Určitě se obejdete bez hromady dekorací, sošek apod. Minimalistický interiér se bez deček, ubrusů a dalších podobných věcí obejde. Pro někoho je čistá minimalistická domácnost snem, pro druhé noční můrou. Ne každému se může líbit vše. Částečně se však o jakýsi řád můžeme snažit všichni.

Minimalistické bydlení je:

  • Jednoduché, bez zbytečných dekorací a lapačů prachu.
  • Je čisté, nábytek má jasné linie.
  • Používá kvalitní materiály: dřevo, kámen, sklo či kůži.
  • Pracuje s jednou až dvěma barvami.
  • Doplňky jsou designové a výjimečné.

Hlavním rysem minimalismu je čistota a účelnost. Vše, co doma najdeme, by mělo mít svůj účel. Proč bychom měli mít vše vyskládané, když to může být ve skříni? Proč by měl být obývák plný všeho možného, když nám stačí pohovka, křeslo, stolek a jednoduchá stěna? Vše musí být praktické a funkční. Nábytek má jasné rysy a geometrické tvary. Jako dekorace mohou posloužit květiny, ideálně v jednoduchých vázách. Obrazy můžete zarámovat do klasických rámů.

Minimalistický interiér nikdy nic nezkazí

Minimalistický interiér nikdy nic nezkazí

Zdroj: unsplash.com

 

Reklama
Reklama

Související články

Projekty moderních bungalovů vás mile překvapí!

14.01.2021 | Tipy a rady

Pod pojmem bungalov rozumíme přízemní, tedy jednopodlažní rodinný dům. Tudíž bezbariérový, což uvítají nejenom tělesně postižení, ale všichni, kteří… Celý článek

Jak uspořádat obývací pokoj i v malém bytě tak, aby byl pohodlný?

14.01.2021 | Tipy a rady

Dominantou obývacího pokoje ve většině případů bývá sedací souprava či pohovka. Ovšem problém s výběrem tohoto nábytku může nastat zejména, pokud… Celý článek

Bydlete v atraktivní části Prahy. Developerský projekt Na Vackově přináší 272 bytů

14.01.2021 | Tipy a rady

Praha 3 – Žižkov je velice specifická část hlavního města s nezaměnitelnou atmosférou. Developerský projekt Byty u parku Na Vackově vyrůstá v… Celý článek

Betonový plot je nejen ochranou, ale i ozdobou

13.01.2021 | Tipy a rady

Zušlechťování domu a zahrady je sice někdy nákladné, ale přináší to vždy pocit radosti, protože za sebou vidíte plody svojí práce a každý den vám… Celý článek

Reklama
Reklama