Reklama

Minimalistický interiér nikdy nic nezkazí

12.02.2019 | StanislavaV | Rubrika - Tipy a rady

Svět je plný informací o tom, co zaručeně potřebujeme. I když to tak často není. Proto není divu, že se nachází stále více těch, kterým jdou tato pravidla na nervy a rozhodnou se svůj život vyčistit a žít minimalisticky. Není to snadné, ale jde to. Líbí se vám minimalistické bydlení? V tom případě rádi zjistíte, jak si takový interiér zařídit.

Minimalistický interiér nikdy nic nezkazí
Reklama

Minimalismus jako životní styl

Minimalismus je v současnosti velmi oblíbený. Netýká se jen bydlení a oblékání, ale našich životů jako takových. Výhodou minimalistického interiéru je jistě fakt, že nás nic neruší a my se tak můžeme zaměřit na to důležité. Například sami na sebe, své přátele a rodinu. Zatímco dříve bychom trávili hodiny utíráním prachu z hromady dekorací, nyní tento čas využíváme k seberozvoji a relaxaci.

Minimalistický interiér nikdy nic nezkazí

Kvalita vítězí nad kvantitou

Minimalistické bydlení je charakteristické pro svoji světelnost a vzdušnost. Místo kvantity se zaměřujeme na kvalitu. Nekoupíme si hromadu nekvalitního nábytku, raději investujeme do méně kvalitních a dražších kousků. Velkou roli hrají i materiály, kdy se zde vyskytují hodně ty přírodní. Možná si myslíte, že minimalistický interiér bude vypadat nudně, ale není tomu tak. Minimalistické bydlení nemusí být strohé, jen se vybírá méně kvalitních dekorací a doplňků, které k sobě hezky ladí.

Minimalistický interiér nikdy nic nezkazí

Začít můžete i drobnostmi

Pokud si neumíte představit, že byste měli žít v mnohdy až „přečištěném“ interiéru, ale nechcete ani druhý extrém, kdy máte byt plný všeho možného, můžete začínat hezky pomalu a postupně. Například tím, že si projdete veškeré skříně, které doma máte a vyhodíte vše, co nepoužíváte a nepotřebujete. Hned se budete cítit lépe.

Minimalistický interiér nikdy nic nezkazí

Charakteristické rysy minimalismu

Dalším krokem je zbavit se zbytečných lapačů prachu. Určitě se obejdete bez hromady dekorací, sošek apod. Minimalistický interiér se bez deček, ubrusů a dalších podobných věcí obejde. Pro někoho je čistá minimalistická domácnost snem, pro druhé noční můrou. Ne každému se může líbit vše. Částečně se však o jakýsi řád můžeme snažit všichni.

Minimalistické bydlení je:

  • Jednoduché, bez zbytečných dekorací a lapačů prachu.
  • Je čisté, nábytek má jasné linie.
  • Používá kvalitní materiály: dřevo, kámen, sklo či kůži.
  • Pracuje s jednou až dvěma barvami.
  • Doplňky jsou designové a výjimečné.

Hlavním rysem minimalismu je čistota a účelnost. Vše, co doma najdeme, by mělo mít svůj účel. Proč bychom měli mít vše vyskládané, když to může být ve skříni? Proč by měl být obývák plný všeho možného, když nám stačí pohovka, křeslo, stolek a jednoduchá stěna? Vše musí být praktické a funkční. Nábytek má jasné rysy a geometrické tvary. Jako dekorace mohou posloužit květiny, ideálně v jednoduchých vázách. Obrazy můžete zarámovat do klasických rámů.

Minimalistický interiér nikdy nic nezkazí

Minimalistický interiér nikdy nic nezkazí

Zdroj: unsplash.com

 

Reklama
Reklama

Související články

Co dokáže sůl v domácnosti?

27.07.2020 | Tipy a rady

Ačkoliv je velké množství soli v naší potravě nežádoucí, jsou i situace, kdy se může sůl stát naším cenným pomocníkem. A to například i při úklidu… Celý článek

Škodí 5G síť? Nebo je to výmysl dezinformačních webů?

29.06.2020 | Tipy a rady

V souvislosti s koronavirovou pandemií jsme se ve světě setkali i s tím, že lidé ve strachu o své zdraví zapalovali a ničili vysílače 5G sítě. Celý článek

Jak si udělat doma perfektní pánský salónek

15.06.2020 | Tipy a rady

Pánský salónek, „man cave“ nebo zašívárna, útočiště, studovna, náhradní ložnice, předělaná garáž, podkroví kůlna nebo suterén…téhle části domu se… Celý článek

Koberce jako jeden z nejlepších dekorativních prvků interiéru

05.06.2020 | Tipy a rady

Koukáte na vzhled vašeho interiéru a pořád vám v něm něco schází? Něco, co by ho dovedlo k dokonalosti? Někdy stačí opravdu jen vyladit detaily a… Celý článek

Reklama
Reklama