Reklama

Na špinavé nádobí bez chemie

22.03.2018 | StanislavaV | Rubrika - Tipy a rady

Nepodporujete chemické přípravky a raději volíte alternativy prospěšné pro životní prostředí i vaši domácnost? Nebo jste doposud užívala chemikálie a rozhodla jste se to změnit a zasvětit se do těchto tajů? Pak je tento článek na míru pro vás. Povíme si, jak na špinavé nádobí bez zbytečné chemie. Skutečně to jde, je to levné a rychlé.

Na špinavé nádobí bez chemie
Reklama

Nádobí nechte odmočit

Nechcete-li používat zbytečně agresivní prostředky, pak nechte mastnoty v hrnci či pánvi přes noc odmočit. Mastnota se jich pustí a poté je již snadno umyjete.

Soda na připálený hrnec

Pokud se vám v hrnci podařilo něco připálit, použijte sodu. Do hrnce nalijte vodu, přidejte sodu a nechte den odstát. Veškeré nečistoty se z povrchu odlepí.

Ocet na cokoliv

Velkým pomocníkem vám může být ocet ředěný vodou. Je zdravotné nezávadný, ekologický a navíc také levný. Dá se použít na ty největší mastnoty na nádobí, ale užijete jej v domácnosti i při čištění čehokoliv jiného (například odpadních vod, koupelnách, toaletách, sporáku).

Sůl jakož to prostředek na nádobí

Jelikož sůl obsahuje malé částečky, poslouží vám při drhnutí již zaschlých nečistot na nádobí. Navíc sůl působí i také jako desinfekce.

Citronová šťáva

Skvrny na nerezovém nádobí můžete odstranit pomocí citronové šťávy, kterou necháte pár hodin působit a poté ji otřete jemným a suchým flanelem.

špinavé nádobí, bez chemie

Výroba vlastního čisticího prostředku na nádobí

Budete potřebovat 1 a půl hrnku horké vody, půl hrnku nastrouhaného olivového mýdla (zhruba 50g), lžíci octu, lžičku sody na praní a pokud toužíte po vůni, pak přidejte pár kapek esenciálního oleje. Ingredience smíchejte, zalijte horko vodou a čekejte. Občas směs promíchejte, aby se vše krásně spojilo. Poté už jen nalijte do láhve a používejte na mytí nádobí. Tento postup vám vyjde zhruba na 500ml prostředku na nádobí.

Zdroj fotografií: pixabay.com

Reklama
Reklama

Související články

Než koupíte nový ojetý vůz, zjistěte si vše o jeho historii

26.10.2020 | Tipy a rady

Při nákupu automobilu se snažíme, tak jako je to u všeho, ušetřit co nejvíce peněz. Proto se mnozí z nás bez váhání rozhodují nikoli pro koupi vozu… Celý článek

Dřevěné brikety jsou vhodnou alternativou klasických paliv

15.10.2020 | Tipy a rady

Teplo je součástí domova. Bez něj si už těžko umíme svůj život představit. Uhlí nebo palivové dřevo doma či na chalupě používají v Česku statisíce… Celý článek

Jak na koupi nemovitosti

13.10.2020 | Tipy a rady

Vlastní bydlení zní jako lákavá vidina budoucnosti, kterou si přeje v dnešní době snad už každý. Pokud už vás omrzelo placení nájmu bytu nebo domu,… Celý článek

Údržba střešní krytiny na podzim je důležitá pro poklidné zimní období

07.10.2020 | Tipy a rady

Jednou z činností, kterou by měl na podzim před příchodem zimy stihnout každý majitel nemovitosti, je kontrola střešní krytiny. Toto byste měli… Celý článek

Reklama
Reklama