Reklama

Novinky pro váš domov

04.05.2017 | StanislavaV | Rubrika - Tipy a rady

V tomto článku se budeme věnovat novinkám a trendům v oblasti designu. Co momentálně frčí? Jaké barvy jsou IN? V kterých stylech si lidé zakládají své interiéry? Inspirujte se našimi tipy.

Novinky pro váš domov
Reklama

Barvy, které jsou populární

Dříve to byla hlavně bílá a černá, které vévodily moderním interiérům, dnes se již od těchto barev pomalu upouští. Na scénu přicházejí krapet zábavnější odstíny. Na vrcholu popularity se momentálně nachází svěží zelená barva. Tato barva se pak uplatňuje jak v podobě zdí, tak na kobercích či doplňcích.

Další svěží jarní a letní barvičkou je žlutá. Žlutá je zábavná, žlutá v nás evokuje sluníčko. Která jiná barva více rozzáří pokoj, než tato kráska na zdech? Kromě těch výraznějších jsou trendy barvy pastelové. Jedná se o světle růžovou, světle modrou (skoro až do šeda), dále o světle žlutou, zelenkavou a jiné barvy z tohoto spektra. Jsou pro oko velmi příjemné.

Barevné pohovky a nábytek

Tyto barvy posléze můžeme vidět také na bytovém nábytku. Takový zelený gauč je naprosto šmrncovní a dodá interiéru tu správnou šťávu. Taktéž v mentolové barvě jej můžeme zakoupit. Barev se rozhodně nebojte! Můžete je uplatnit také na nábytku a to nejen v dětském pokoji. I ty nejmodernější interiéry v sobě obsahují například žlutý nebo červený nábytek. Ten však musí být do stylu bydlení řádně zakomponován a splynout s prostředím.

novinky pro váš domov

Nebojte se vzorů

Námořnické proužky nikdy nevyjdou z módy. Tato kombinace bílé a tmavě modré je velmi jednoduchá na kombinování a přesto efektní. Nic přeplácaného. Dále jsou velmi oblíbené drobné kytičky (například na pohovce), které bývají zasazeny do stylu vintage. Pokud si potrpíte na čistotu, minimalismus a naprostou klasiku, pak zvolte vzory černo-bílé. Ty se taktéž velmi snadno kombinují s různými doplňky a také jsou stále populární. Tato kombinace nikdy nevyjde z módy.

Různé styly v bydlení

Velkým trendem je si zařizovat si bydlení v různých stylech. Mezi nejpopulárnější patří minimalismus. Minimalismus je styl na první pohled velmi střídmý a skromný. Neznamená to však, že by majitelé neměli dostatek financí na více nábytku. Naopak, nakupují jen ten nejkvalitnější, nadčasový nábytek a doplňky. Ovšem drží se u hranic jednoduchosti. Preferují čistotu, praktičnost, hodně volného prostoru.

novinky pro váš domov

Dalším oblíbeným stylem je vintage styl. Tento styl se inspiroval starými časy. Starý nábytek a doplňky se opět vrací do módy. Ale nemusíte se bát, že by se jednalo o zašlé, ošuntělé věci. Tyto kusy jsou staré ale přesto zachovalé.

Taktéž zařizování podle Feng shui se těší velké oblibě. Inspirujte se starou Čínou. Zařiďte si interiér tak, abyste se v něm cítili dobře. Aby veškerá energie mohla volně bytem probíhat. Aby vše bylo tak, jak má být. Vplujte do jejich tajů.

Zdroj fotografií: unsplash.com

Reklama
Reklama

Související články

2 jednoduché kroky k bezproblémově zvládnuté revizi kotle

24.09.2020 | Tipy a rady

To, že je alespoň jednou ročně nutné nechat si zkontrolovat funkčnost a bezpečnost vašeho plynového kotle, asi víte. Pokud revizi kotle neprovedete,… Celý článek

Co dělat, když vám pitná voda přijde závadná?

08.09.2020 | Tipy a rady

Závadná pitná voda může být malou komplikací na oblastní údržbu rozvodů, nebo dokonce i rozsáhlým a zdravotně nebezpečným problémem. Jak můžete… Celý článek

Moderní střechy se vším všudy aneb pusťte se do rekonstrukce

06.09.2020 | Tipy a rady

Je pěkné opravit fasádu, dát nová okna a pořídit lepší garážová vrata. Velký vliv na celkový vzhled domu má ovšem i střecha. S její rekonstrukcí… Celý článek

5 tipů jak na úspory vody v kuchyni

26.08.2020 | Tipy a rady

Právě v kuchyni umíme být, pokud jde o vodu, hodně rozmařilými. Kapající baterie, odpouštění teplé či studené vody nazdařbůh, ruční mytí nádobí – to… Celý článek

Reklama
Reklama