Reklama

Novou pračku máme. Jak ale prát tak, aby bylo vše v pořádku?

02.04.2019 | StanislavaV | Rubrika - Tipy a rady

To, že máme novou a kvalitní pračku, není zárukou toho, že se prádlo vypere úplně samo. Ne každý je všeuměl, proto nemusíte být smutní z toho, když se vám praní vašeho prádla občas zkomplikuje. Od toho, aby vše probíhalo jako po másle, je tady dnešní článek.

Novou pračku máme. Jak ale prát tak, aby bylo vše v pořádku?
Reklama

Seprané, zapáchající nebo zašedlé. I takové prádlo můžeme občas vytáhnout ze svých praček. Ptáte se, čím to je? Možná vám pomohou naše tipy, které jsme pro vás sepsali. Nejenže zachráníte několik kusů oblečení, ale zároveň ušetříte zbytečně utracené peníze.

Čtěte pozorně cedulky na oblečení

Cedulky jsou na oblečení, které si koupíte, z jistého důvodu. A určitě ne na okrasu. Proto dříve, než ji aktivně ustřihnete, pozorně nastudujte informace, které jsou na ní uvedeny. Každý materiál vyžaduje jinou péči, jinou teplotu praní apod. Proto před tím, než s praním začnete, zkontrolujte, zda nejdete prát na 60°C halenku, která snese 30°C.

Šetřete s teplotou vody

Myslíte si, že uděláte lépe v případě, kdy budete prát své prádlo na víc stupňů? V tom případě váš potěšíme tím, že je prokázáno, že studená voda prádlu škodí méně než ta horká. Nemluvě o tom, že ušetříte za energie.

Prací prášek a aviváž mají také svoji roli

Všimli jste si někdy, že je u každého pracího prášku uvedený údaj o tom, na jaké praní a o kolika stupních je stavěn? Na každém obalu je od výrobce uveden údaj o tom, na kolik stupňů je s ním možné prát. To samé platí i o prášku na barevné oblečení, kterým vyperete bílá trička. S velkou pravděpodobností bude zašedlé. Stejně to platí i u pracích gelů a tablet.

Pokud chcete hezky voňavé prádlo, nejspíš používáte i aviváž. Tu však používejte jen tam, kde je to výrobcem povoleno. Například funkční oblečení nebo zimní oblečení do aviváže nedávejte. Prádlo by tak ztratilo své charakteristické vlastnosti.

Pozor na kapsy

Při praní automaticky obracejte kapsy u oblečení naruby. Určitě se vám už stalo, že jste omylem vyprali například kapesník, který ušpinil všechno další oblečení, jež jste v pračce měli.

Zdroj: pexels.com

 

 

Reklama
Reklama

Související články

Využijte výhodné sety nádrže na dešťovou vodu s čerpadlem a filtrem

12.08.2020 | Tipy a rady

Čas a peníze jsou dnes pro každého z nás důležité věci. Kdykoliv to jen jde, snažíme se je ušetřit tak, aby nám zbyly také pro naši rodinu, koníčky i… Celý článek

Kvalitní dílenský nábytek je masivní a stabilní!

10.08.2020 | Tipy a rady

Ať již kutil či profesionál, oba se ve své dílně bez jednoho neobejdou. Bez masivního dílenského nábytku. Na základě jakých parametrů vybrat ten… Celý článek

Co dokáže sůl v domácnosti?

27.07.2020 | Tipy a rady

Ačkoliv je velké množství soli v naší potravě nežádoucí, jsou i situace, kdy se může sůl stát naším cenným pomocníkem. A to například i při úklidu… Celý článek

Škodí 5G síť? Nebo je to výmysl dezinformačních webů?

29.06.2020 | Tipy a rady

V souvislosti s koronavirovou pandemií jsme se ve světě setkali i s tím, že lidé ve strachu o své zdraví zapalovali a ničili vysílače 5G sítě. Celý článek

Reklama
Reklama