Reklama

Objevte krásu stylu Wabi Sabi

24.03.2017 | StanislavaV | Rubrika - Tipy a rady

Prasklé nádobí, neopracované dřevo, zrezivělé plechy, to všechno a mnohem víc může zdobit váš interiér ve stylu Wabi Sabi. Pokud vás omrzel sériový nábytek, vše do puntíku vyladěné, pak není na co čekat, vrhněte se do Wabi Sabi stylu a užijte si opravu originální vybavení interiéru, které nemá žádné pravidla.

Objevte krásu stylu Wabi Sabi
Reklama

Prastaré japonské umění

Wabi Sabi styl Wabi Sabi styl

Wabi Sabi pochází z dávného japonského umění, které je vyznáváno jednoduchým a intuitivním způsobem života. Toto umění klade velký důraz na krásu nedokonalostí. Mohou to být ulomené kousky skla, prasklý hrnek nebo narezivělá baterie. Právě tyto drobnosti jsou půvabné pro Wabi Sabi styl. Nic nemá své pravidla a vše společně může tvořit dokonalou souhru nedokonalostí.

 

Wabi v překladu znamená jednoduchost, čistota a elegance. Sabi zase klidná krása, která si časem získala dokonalou patinu.

Základní principy Wabi Sabi stylu

Wabi Sabi styl Wabi Sabi styl

Tento styl nebo umění, se vyznačuje třemi základními principy. Pamatujte si, že nic netrvá věčně, stejně tak není nikdy nic dokončeno hned nebo někdy ani vůbec, a nic není perfektní. Toto jsou základní pilíře celého stylu. Postavte si na nich dokonalý interiér podle svého vkusu.

 

Máte doma kousky dřeva nebo obrázky, které by k sobě v moderním nebo jiném stylu vůbec nešly? Za tu dobu co ležely na půdě jsou už odřené, popraskané a zašlé? Wabi Sami stylu to vůbec nevadí a právě takové kousky jej činí výjimečným. Stejně tak i nedokonalé oprýskané zdi ve starší stavbě, nemusíte nutně celý dům rekonstruovat, abyste praskliny odstranili. Postavte na nich svůj interiér, ponechte jednu stěnu v původním stavu a ostatní nově vymalujte nebo obložte. Přidejte pár starých kousků nábytku, pohodlnou rustikální pohovku a pár lampiček nebo obrazů pro celkově pěkný vzhled a máte dokonalý obývací pokoj.

Zapomeňte na vzory a struktury

Wabi Sabi styl Wabi Sabi styl

Tento styl si nepotrpí na přehnaném zdobení, dokonale zkombinovaných barvách nebo strukturách. Právě opuštění od těchto nejnovějších trendů dává možnost vyniknout oprýskanému laku na nábytku po babičce nebo starému porcelánovému nádobí, které můžete vystavit na policích. V tomto stylu není prasklina nebo sloupnutý lak žádnou ostudou.

Vybavení ve skandinávském stylu

Wabi Sabi styl Wabi Sabi styl

Interiér je zařízen velmi jednoduše, v hlavní roli jsou nedokonalosti a vybavení připomíná skandinávský styl. Původní kámen, dřevo, bílé stěny, prosvětlený interiér. Někomu může tento styl bydlení připadat až příliš asketické, někomu se však líbí a dává mu přednost před moderním interiérem, který má svá pravidla a trendy.

 

Zdroj fotografií: pinterest.com

 

Reklama
Reklama

Související články

Dřevěné brikety jsou vhodnou alternativou klasických paliv

15.10.2020 | Tipy a rady

Teplo je součástí domova. Bez něj si už těžko umíme svůj život představit. Uhlí nebo palivové dřevo doma či na chalupě používají v Česku statisíce… Celý článek

Jak na koupi nemovitosti

13.10.2020 | Tipy a rady

Vlastní bydlení zní jako lákavá vidina budoucnosti, kterou si přeje v dnešní době snad už každý. Pokud už vás omrzelo placení nájmu bytu nebo domu,… Celý článek

Údržba střešní krytiny na podzim je důležitá pro poklidné zimní období

07.10.2020 | Tipy a rady

Jednou z činností, kterou by měl na podzim před příchodem zimy stihnout každý majitel nemovitosti, je kontrola střešní krytiny. Toto byste měli… Celý článek

Koupit auto na leasing, úvěr, nebo za hotové?

30.09.2020 | Tipy a rady

Nákup automobilu často patří k nejdražším věcem, které za život kupujeme. A u drahých věcí buď nemáme jinou možnost a musíme je koupit na leasing,… Celý článek

Reklama
Reklama