Reklama

Originální povlečení

04.09.2016 | StanislavaV | Rubrika - Tipy a rady

Originální povlečení
Reklama

Povlečení je velmi důležitou součástí každé ložnice. Ať už je to moderní ložnice, nebo klasická či dobová. Povlečení v ní má svou velkou roli.

 

Kvalitní povlečení nejenom dlouho vydrží, ale dělá ozdobu celému pokoji. Povlečení dotváří ucelený a sladěný dojem. Správně vybrané je nejenom praktické, ale slouží i jako doplněk.

 

Někdo má však problém, že nemůže najít správný vzor povlečení. Nelíbí se mu jeho barva, vzor nebo kvalita. Na takový problém je jednoduché řešení.

 

Pořiďte si kvalitní bílé povlečení. Nejlépe bavlněné, které si sami podle své fantazie dotvoříte.

Batikované povlečení

batikovane-povleceni

Batikovat jsme se učili už na základní škole a jistě to každý ovládá ještě dneska. Je třeba pořídit barvy na textil, nějaký provázek, vodu, sůl, ocet, hrnec a vařečku.

 

Nejprve si připravte povlečení pro batikování. Svažte jej třeba pomocí těchto skvělých návodů na svázání. Ale pevně, aby se tam barva opravdu nedostala a vytvořilo to krásné barevné vzory. Můžete je i nakombinovat a na každé straně udělat jiný uzel.

uzle

 

Připravte si barevnou lázeň, do které vložíte oblečení a důkladně ho promácháte. Poté jej vymácháte v čisté vodě a pak ještě ve vodě s octem, která barvu ustálí. Na závěr povlečení důkladně vyždímejte, můžete v pračce a pak jej teprve rozvažte.

 

batikovany-prehoz

 

Dokonalá nádhera. Můžete si tak zhotovit nejenom povlečení, ale třeba jednotlivé kousky látky, které sešijete do jednoho velkého přehozu na postel. Prostírání na poličky nebo třeba vaše ručníky, utěrky apod.

Vyšívané povlečení

vysivane-povleceni

Kdo umí vyšívat může si na jednobarevné povlečení vyšít krásné vzory. Ať už zvířátka, obrázky našich dětí, slova, citáty nebo ornamenty. Fantazii se meze nekladou a je na nás, co preferujeme a co se nám nejvíc líbí.

 

Zde je několik tipů na vyšívání nejenom do ložnice.

 

vzor 1 vzor2

vzor3

vzor4

vzor5

vzor6

Popsané povlečení

Pokud chcete nějakou jednoduchou a velmi rychlou techniku na vylepšení obyčejného jednobarevného povlečení, pak jsou tu fixy na textil.

 

povleceni

 

Těmi můžete na povlečení napsat nebo nakreslit prostě cokoliv. Je to podobné, jako vyšívání, ale je méně náročné.

 

Reklama
Reklama

Související články

Co dělat, když vám pitná voda přijde závadná?

08.09.2020 | Tipy a rady

Závadná pitná voda může být malou komplikací na oblastní údržbu rozvodů, nebo dokonce i rozsáhlým a zdravotně nebezpečným problémem. Jak můžete… Celý článek

Moderní střechy se vším všudy aneb pusťte se do rekonstrukce

06.09.2020 | Tipy a rady

Je pěkné opravit fasádu, dát nová okna a pořídit lepší garážová vrata. Velký vliv na celkový vzhled domu má ovšem i střecha. S její rekonstrukcí… Celý článek

5 tipů jak na úspory vody v kuchyni

26.08.2020 | Tipy a rady

Právě v kuchyni umíme být, pokud jde o vodu, hodně rozmařilými. Kapající baterie, odpouštění teplé či studené vody nazdařbůh, ruční mytí nádobí – to… Celý článek

Fotovoltaika slibuje nižší účet za elektřinu

18.08.2020 | Tipy a rady

Solárních kolektorů na střechách rodinných domů v posledních letech přibylo jako hub po dešti. Není se čemu divit, fotovoltaické systémy jsou mnohem… Celý článek

Reklama
Reklama