Reklama

Pořádek v šatníku a jak si jej udržet?

02.01.2019 | StanislavaV | Rubrika - Tipy a rady

Možná se to nezdá, ale šatník je velmi důležitou součástí našeho bydlení. A to, v jakém stavu je, zase výrazně ovlivňuje to, jak se cítíme. Proto vám přinášíme několik tipů na to, jak si svůj šatník udržovat v pořádku.

Pořádek v šatníku a jak si jej udržet?
Reklama

Při kupování skříní pro náš šatník jsme vybíraví a hledáme to nejpraktičtější, co se nám bude zároveň líbit. Jinak ale vypadá skříň, kam naskládáme nové oblečení po zakoupení a jinak ta, kam házíme oblečení nějakou tu dobu. Jak si pořádek v šatníku udržet natrvalo?

Pořádek v šatníku a jak si jej udržet?

Pozor na schované věci

Pokud máte ve svém šatníku polici, šuplík, krabici či kout, kam schováváte oblečení, které moc nenosíte, můžete být nemile překvapeni, až zjistíte, na kolik kousků jste zapomněli. Jak se říká, sejde z očí, sejde z mysli. Pokud jste si na zapadlé věci ani nevzpomněli, nemá smysl je dál uchovávat.

Sentiment do skříně nepatří

Hodně z nás má tendence skladovat ve skříni věci, které nenosíme, ale máme na ně nějakou vzpomínku. Bohužel, vzpomínek je vždycky tolik, že není místo na věci, které opravdu nosíme. Zkuste si promyslet, co opravdu potřebujete a zbytek dejte těm, kteří to ještě unosí.

Pořádek v šatníku a jak si jej udržet?

Drobnosti dejte do krabice

Věci, které používáte málo, ale používáte je, umístěte do jedné krabice nebo jim vyhraďte jeden šuplík. Nemá cenu je skladovat všude možně v policích, kde zbytečně zabírají hodně místa. Patří sem plavky, žabky, slaměné klobouky a další letní nezbytnosti. Bokem můžete dát i věci, které nosíte jednou za čas – například oblek.

Pozor na moly

Když máte v šatníku uklizeno, vložte do něj sáčky s ochranou proti molům, kteří by se mohli objevit. Ramínka na šaty používejte taková, která nezaberou příliš místa a nepoškodí vám oblečení. Kromě polic vyzkoušejte i koše a šuplíky, kde bude vše více organizované.

Zdroj: pexels.com

Reklama
Reklama

Související články

Co dokáže sůl v domácnosti?

27.07.2020 | Tipy a rady

Ačkoliv je velké množství soli v naší potravě nežádoucí, jsou i situace, kdy se může sůl stát naším cenným pomocníkem. A to například i při úklidu… Celý článek

Škodí 5G síť? Nebo je to výmysl dezinformačních webů?

29.06.2020 | Tipy a rady

V souvislosti s koronavirovou pandemií jsme se ve světě setkali i s tím, že lidé ve strachu o své zdraví zapalovali a ničili vysílače 5G sítě. Celý článek

Jak si udělat doma perfektní pánský salónek

15.06.2020 | Tipy a rady

Pánský salónek, „man cave“ nebo zašívárna, útočiště, studovna, náhradní ložnice, předělaná garáž, podkroví kůlna nebo suterén…téhle části domu se… Celý článek

Koberce jako jeden z nejlepších dekorativních prvků interiéru

05.06.2020 | Tipy a rady

Koukáte na vzhled vašeho interiéru a pořád vám v něm něco schází? Něco, co by ho dovedlo k dokonalosti? Někdy stačí opravdu jen vyladit detaily a… Celý článek

Reklama
Reklama