affiliate-modra-nejlevnejsi-1000x200-1553770942.jpg

Pořádek v šatníku a jak si jej udržet?

02.01.2019 | StanislavaV | Rubrika - Tipy a rady

Možná se to nezdá, ale šatník je velmi důležitou součástí našeho bydlení. A to, v jakém stavu je, zase výrazně ovlivňuje to, jak se cítíme. Proto vám přinášíme několik tipů na to, jak si svůj šatník udržovat v pořádku.

Pořádek v šatníku a jak si jej udržet?
Reklama

Při kupování skříní pro náš šatník jsme vybíraví a hledáme to nejpraktičtější, co se nám bude zároveň líbit. Jinak ale vypadá skříň, kam naskládáme nové oblečení po zakoupení a jinak ta, kam házíme oblečení nějakou tu dobu. Jak si pořádek v šatníku udržet natrvalo?

Pořádek v šatníku a jak si jej udržet?

Pozor na schované věci

Pokud máte ve svém šatníku polici, šuplík, krabici či kout, kam schováváte oblečení, které moc nenosíte, můžete být nemile překvapeni, až zjistíte, na kolik kousků jste zapomněli. Jak se říká, sejde z očí, sejde z mysli. Pokud jste si na zapadlé věci ani nevzpomněli, nemá smysl je dál uchovávat.

Sentiment do skříně nepatří

Hodně z nás má tendence skladovat ve skříni věci, které nenosíme, ale máme na ně nějakou vzpomínku. Bohužel, vzpomínek je vždycky tolik, že není místo na věci, které opravdu nosíme. Zkuste si promyslet, co opravdu potřebujete a zbytek dejte těm, kteří to ještě unosí.

Pořádek v šatníku a jak si jej udržet?

Drobnosti dejte do krabice

Věci, které používáte málo, ale používáte je, umístěte do jedné krabice nebo jim vyhraďte jeden šuplík. Nemá cenu je skladovat všude možně v policích, kde zbytečně zabírají hodně místa. Patří sem plavky, žabky, slaměné klobouky a další letní nezbytnosti. Bokem můžete dát i věci, které nosíte jednou za čas – například oblek.

Pozor na moly

Když máte v šatníku uklizeno, vložte do něj sáčky s ochranou proti molům, kteří by se mohli objevit. Ramínka na šaty používejte taková, která nezaberou příliš místa a nepoškodí vám oblečení. Kromě polic vyzkoušejte i koše a šuplíky, kde bude vše více organizované.

Zdroj: pexels.com

Reklama
Reklama

Související články

Usazení koberce zvládnete hravě i sami. Kam jej můžeme položit?

24.05.2019 | Tipy a rady

Někomu se koberce líbí, jiným ne. Pro někoho jde o lapače prachu a nečistot, pro jiné a designovou záležitost. Pokud jste však otevřeli tento článek,… Celý článek

Jak skladovat víno v domácnosti

16.05.2019 | Tipy a rady

V naší republice je spousta milovníků dobrého vína. Ještě aby ne, když je velká část Moravy pokryta dlouhými vinicemi. Proto není divu, když se v… Celý článek

Tipy a triky pro dokonalou home office

14.05.2019 | Tipy a rady

Současná doba umožňuje mnohým z nás pracovat i z jiných míst, než je adresa firmy, pro niž práci vykonáváme. Proto není divu, že se i v českých… Celý článek

Pračky: co umí a jakou pračku vybrat?

09.05.2019 | Tipy a rady

Čistota je základ dobrého zdraví. K hygienicky nezávadnému prádlu nám dnes pomáhají automatické pračky. Nejenže ušpiněné prádlo dokonale vyperou, ale… Celý článek

Reklama
Reklama