Pořádek v šatníku a jak si jej udržet?

02.01.2019 | StanislavaV | Rubrika - Tipy a rady

Možná se to nezdá, ale šatník je velmi důležitou součástí našeho bydlení. A to, v jakém stavu je, zase výrazně ovlivňuje to, jak se cítíme. Proto vám přinášíme několik tipů na to, jak si svůj šatník udržovat v pořádku.

Pořádek v šatníku a jak si jej udržet?
Reklama

Při kupování skříní pro náš šatník jsme vybíraví a hledáme to nejpraktičtější, co se nám bude zároveň líbit. Jinak ale vypadá skříň, kam naskládáme nové oblečení po zakoupení a jinak ta, kam házíme oblečení nějakou tu dobu. Jak si pořádek v šatníku udržet natrvalo?

Pořádek v šatníku a jak si jej udržet?

Pozor na schované věci

Pokud máte ve svém šatníku polici, šuplík, krabici či kout, kam schováváte oblečení, které moc nenosíte, můžete být nemile překvapeni, až zjistíte, na kolik kousků jste zapomněli. Jak se říká, sejde z očí, sejde z mysli. Pokud jste si na zapadlé věci ani nevzpomněli, nemá smysl je dál uchovávat.

Sentiment do skříně nepatří

Hodně z nás má tendence skladovat ve skříni věci, které nenosíme, ale máme na ně nějakou vzpomínku. Bohužel, vzpomínek je vždycky tolik, že není místo na věci, které opravdu nosíme. Zkuste si promyslet, co opravdu potřebujete a zbytek dejte těm, kteří to ještě unosí.

Pořádek v šatníku a jak si jej udržet?

Drobnosti dejte do krabice

Věci, které používáte málo, ale používáte je, umístěte do jedné krabice nebo jim vyhraďte jeden šuplík. Nemá cenu je skladovat všude možně v policích, kde zbytečně zabírají hodně místa. Patří sem plavky, žabky, slaměné klobouky a další letní nezbytnosti. Bokem můžete dát i věci, které nosíte jednou za čas – například oblek.

Pozor na moly

Když máte v šatníku uklizeno, vložte do něj sáčky s ochranou proti molům, kteří by se mohli objevit. Ramínka na šaty používejte taková, která nezaberou příliš místa a nepoškodí vám oblečení. Kromě polic vyzkoušejte i koše a šuplíky, kde bude vše více organizované.

Zdroj: pexels.com

Reklama
Reklama

Související články

Jak na údržbu venkovních žaluzií?

25.03.2019 | Tipy a rady

Venkovní žaluzie jsou velmi oblíbenou formou stínění bytů, rodinných bytů i komerčních objektů. Jejich hlavní předností je, že umí účinně zabránit… Celý článek

Velikonoce – jejich historie a tradice s nimi spojené

20.03.2019 | Tipy a rady

Velikonoce, to není jen volno v pondělí, při kterém rozdáváte vajíčka nebo čokoládové figurky či pečete beránka nebo mazanec. Jejich historie podle… Celý článek

Máte poslední šanci získat kotlíkovou dotaci

20.03.2019 | Tipy a rady

Pospěšte si. Tak by se dalo shrnout hlavní doporučení odborníků pro získání dotace na kotel nebo tepelné čerpadlo. Ministerstvo životního prostředí… Celý článek

Aby byl pelíšek pro psa dokonalý

12.03.2019 | Tipy a rady

Kdyby nám psi mohli odpovědět, jistě by řekli, že nejlíp se jim spí v naší posteli. Bohužel pro ně, kromě nás, partnera a případných dětí se do… Celý článek

Reklama
Reklama