Reklama

Pořádek v šatníku a jak si jej udržet?

2.1.2019 | StanislavaV | Rubrika - Tipy a rady

Možná se to nezdá, ale šatník je velmi důležitou součástí našeho bydlení. A to, v jakém stavu je, zase výrazně ovlivňuje to, jak se cítíme. Proto vám přinášíme několik tipů na to, jak si svůj šatník udržovat v pořádku.

Pořádek v šatníku a jak si jej udržet?

Při kupování skříní pro náš šatník jsme vybíraví a hledáme to nejpraktičtější, co se nám bude zároveň líbit. Jinak ale vypadá skříň, kam naskládáme nové oblečení po zakoupení a jinak ta, kam házíme oblečení nějakou tu dobu. Jak si pořádek v šatníku udržet natrvalo?

Pořádek v šatníku a jak si jej udržet?

Pozor na schované věci

Pokud máte ve svém šatníku polici, šuplík, krabici či kout, kam schováváte oblečení, které moc nenosíte, můžete být nemile překvapeni, až zjistíte, na kolik kousků jste zapomněli. Jak se říká, sejde z očí, sejde z mysli. Pokud jste si na zapadlé věci ani nevzpomněli, nemá smysl je dál uchovávat.

Sentiment do skříně nepatří

Hodně z nás má tendence skladovat ve skříni věci, které nenosíme, ale máme na ně nějakou vzpomínku. Bohužel, vzpomínek je vždycky tolik, že není místo na věci, které opravdu nosíme. Zkuste si promyslet, co opravdu potřebujete a zbytek dejte těm, kteří to ještě unosí.

Pořádek v šatníku a jak si jej udržet?

Drobnosti dejte do krabice

Věci, které používáte málo, ale používáte je, umístěte do jedné krabice nebo jim vyhraďte jeden šuplík. Nemá cenu je skladovat všude možně v policích, kde zbytečně zabírají hodně místa. Patří sem plavky, žabky, slaměné klobouky a další letní nezbytnosti. Bokem můžete dát i věci, které nosíte jednou za čas – například oblek.

Pozor na moly

Když máte v šatníku uklizeno, vložte do něj sáčky s ochranou proti molům, kteří by se mohli objevit. Ramínka na šaty používejte taková, která nezaberou příliš místa a nepoškodí vám oblečení. Kromě polic vyzkoušejte i koše a šuplíky, kde bude vše více organizované.

Zdroj: pexels.com

Související články

5 tipů pro perfektní obývací pokoj

5 tipů pro perfektní obývací pokoj

10.1.2019 | PR článek | Tipy a rady

Zařizujete ve svém novém bytě nebo domě obývací pokoj? Nebo jen rekonstruujete ten starý? Pak se vám zajisté bude hodit našich 5 tipů pro perfektně za... Celý článek

Hezký obývák za málo peněz můžete mít i vy

Hezký obývák za málo peněz můžete mít i vy

9.1.2019 | StanislavaV | Tipy a rady

Každá věc po čase vyjde z módy. Jinak tomu není ani u našich obývacích pokojů. Pokud si však myslíte, že můžete modernizovat jen v případě, kdy se vám... Celý článek

Nemůžete spát? Na vině může být i samotná ložnice!

Nemůžete spát? Na vině může být i samotná ložnice!

24.12.2018 | StanislavaV | Tipy a rady

Každý z nás si přeje probudit se dokonale odpočatý, svěží a natěšený do nového dne. Realita je však mnohdy úplně jinde a my se cítíme ne jako ranní pt... Celý článek

Bydlení inspirované severskými zeměmi? My říkáme ano!

Bydlení inspirované severskými zeměmi? My říkáme ano!

26.12.2018 | StanislavaV | Tipy a rady

Skandinávský design neboli design severských zemí, je v současnosti velmi oblíbený po celé zemi. Základem tohoto bydlení jsou přírodní materiály, mode... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii