Pracovní ochranné pomůcky v domácnosti: Co by nemělo chybět?

01.05.2020 | PR článek | Rubrika - Tipy a rady

Máte doma dílnu nebo garáž a rádi si kutíte? Aby ne, vždyť tyto činnosti se řadí mezi velmi oblíbená hobby. Jen je zapotřebí i při zdánlivě banálních aktivitách dávat velký pozor na své zdraví. Ochranné pracovní pomůcky se v domácnosti velmi často podceňují, což logicky vede k nejrůznějším nepříjemným úrazům a jiným potížím. Přitom většinou stačí mít pouze některé základní vybavení. My se na něj podíváme podrobněji a doporučíme i konkrétní značku.

Pracovní ochranné pomůcky v domácnosti: Co by nemělo chybět?
Reklama

Rukavice pro různé činnosti

Nezbytnou součástí jakékoli dílny jsou bezesporu pracovní rukavice. Určitě byste si měli vybrat takové, jež se hodí pro vykonávání konkrétních činností. Na trhu samozřejmě existují i univerzální, nicméně mnohem lépe se vám bude pracovat s takovými, jež jsou určené pro danou práci. Typickým příkladem jsou rukavice na malování, jež by měly být maximálně jemné. Naopak ochranné rukavice určené pro svařování musí být odolné vůči vysokým teplotám, jimž jsou tradičně vystaveny. K dispozici bývají tradičně také elegantní rukavice pro mechaniky. Zapomenout nelze ani na modely z polyuretanu, tedy mikrorukavice. A co ty jednorázové? I doma byste měli mít minimálně jeden balíček.

Ochranné brýle

Oči jsou ve velkém nebezpečí při mnoha různých činnostech. Jednat se může jak o práci se dřevem, kovem nebo jakýmikoli jinými materiály. Nikdy nevíte, kdy se kousek dřeva odštípne, vylétne kovová špona, případně se uvolní nějaká mikročástice, jež může oči ohrozit. Standardně se volí plastové brýle s čirými skly. Jinak jsou k dispozici i moderní ochranné brýle pro práci se žhavým materiálem, kukly a jiné ochranné pomůcky tohoto charakteru.

A co ochrana sluchu?

Tady existuje dvojí volba. První alternativou jsou sluchátka, jež jsou sice rozměrná a změní vzhled daného člověka, nicméně ochrání sluch takřka dokonale. Pokud byste raději něco nenápadného, vsadíte nejspíše na špunty do uší. Ty jsou malé a takřka neviditelné.

Hlava musí být v bezpečí

Máte doma alespoň jednu pracovní přilbu? Že ne? Pak nastal čas pro její pořízení. Volit je možné z mnoha modelů od jednoduchých až po složitější, které chrání také obličej, případně jiné části hlavy.

Vsaďte na tradičního světového výrobce

Naším tipem je moderní pracovní oblečení engelbert strauss. Tento světoznámý německý výrobce s historií od roku 1948 a sídlem ve Frankfurtu nad Mohanem nabízí jak pracovní oděvy, tak i nejrůznější ochranné pomůcky. Vybírat si u něj můžete z uceleného sortimentu. Samozřejmostí je i nákup pro firmy s tím, že budete mít ideální firemní identitu.

 

 

 

Reklama
Reklama

Související články

Kvalitní dílenský nábytek je masivní a stabilní!

10.08.2020 | Tipy a rady

Ať již kutil či profesionál, oba se ve své dílně bez jednoho neobejdou. Bez masivního dílenského nábytku. Na základě jakých parametrů vybrat ten… Celý článek

Co dokáže sůl v domácnosti?

27.07.2020 | Tipy a rady

Ačkoliv je velké množství soli v naší potravě nežádoucí, jsou i situace, kdy se může sůl stát naším cenným pomocníkem. A to například i při úklidu… Celý článek

Škodí 5G síť? Nebo je to výmysl dezinformačních webů?

29.06.2020 | Tipy a rady

V souvislosti s koronavirovou pandemií jsme se ve světě setkali i s tím, že lidé ve strachu o své zdraví zapalovali a ničili vysílače 5G sítě. Celý článek

Jak si udělat doma perfektní pánský salónek

15.06.2020 | Tipy a rady

Pánský salónek, „man cave“ nebo zašívárna, útočiště, studovna, náhradní ložnice, předělaná garáž, podkroví kůlna nebo suterén…téhle části domu se… Celý článek

Reklama
Reklama