Reklama

Přestaňte žít ve škatulce, moderní jsou otevřené prostory

29.08.2018 | StanislavaV | Rubrika - Tipy a rady

Ne každý má ty možnosti pořídit si velký být s prostornými pokoji. Nevadí, i přesto máte tu možnost zařídit si místnost v takovém duchu, že na první pohled bude vypadat o něco větší. Najdou se takoví lidé, kterým malé prostory způsobují klaustrofobní pocity a pak tu jsou takoví, kteří se stěhují do menšího bytu, mají příliš věcí a netuší, jak využít prostor naplno. Tento článek vám poradí! Přečtěte si naše tipy, jak opticky zvětšit malý pokoj.

Přestaňte žít ve škatulce, moderní jsou otevřené prostory
Reklama

Volba správných barev pro optické zvětšení prostoru

malý byt

Je obecně známý fakt, že světlé barvy dodají do vašeho pokoje světlo a díky nim bude působit opticky větší. Naopak tmavší barvy pokoj opticky zmenšují. Naprostou klasikou je bílá barva, kterou rozhodně nic nezkazíte. Působí elegantně, snadno se kombinuje a bude plnit svou funkci.

Pokud byste rádi volili něco výraznějšího a nápaditějšího, natřete každou stěnu jiným odstínem jedné barvy (jedna stěna bude zelená, druhá světlejší zelená, třetí ještě světlejší a ta čtvrtá už jen bílá s nádechem zelené).

malý byt

Rozhodně ale rozhodně nekupujte vzorované křiklavé tapety, pokud si chcete opticky zvětšit pokoj. Právě tyto tapety pokoj zmenšují. V jednoduchosti je krása, volte něco jednobarevného a nevzorovaného. Strop nechejte v každém případě bílý.

Nábytek se mění, podlahy zůstávají

malý byt

Také barvě podlahy záleží. Doporučujeme vám zvolit jednobarevné dřevo či koberec. Zde se však povoluje i tmavší barva do kontrastu se světlejšími stěnami.

Jaký zvolit nábytek do malých bytů

malý byt

Pokud chcete, aby byt působil opticky větší, pak sáhněte po nízkém nábytku (i ačkoliv je váš strop taktéž nízký). Zastavěná stěna by působila „přecpaně“. Masivní nábytek tedy není vhodnou volbou. Ovšem jelikož většina z nás usiluje také o praktičnost, bude volit spíše co nejvyšší skříně s největším množství úložných prostorů, poté si dopomáhejte menším žebříkem, abyste všude dosáhli.

Jak přinést více světla do vašeho bytu

malý byt

Sklo a zrcadla jsou další vychytávkou, jak opticky zvětšit a zesvětlit prostor. Máte-li malý pokoj a velkou vestavěnou skříň, přidělejte na ni obří zrcadlo (které bude navíc i praktické). Zrcadlo by samozřejmě nemělo chybět ani v koupelně nebo předsíni.

Také prosklené dveře jsou dobrou volbou. Přinesou vám do pokoje trošku více světla a nebudete se uvnitř cítit tolik stísněně.

Dokupte si do bytu osvětlení! Lustr je samozřejmostí, ale čím více světla, tím lépe. Osvětlení na rozích postele, u kuchyňské linky a další světelné blikající pásy se vítají. Porozhlédněte se také po bodových světlech.

Buďte vynalézavý a myslete na detaily

malý byt

Pomoc vám mohou například stoly či jiný nábytek na kolečkách, který snadno odsunete, pokud vám v malém prostoru bude překážet.

Také skládací židle a další vychytávky, které snadno složíte do skříně a vytáhnete jen v případě potřeby, vám přijdou vhod. Člověk je natolik vynalézavý tvor, že dnes již není žádný problém si pořídit postel, která je schovaná ve skříni či rozkládací gauč, na kterém se bude v noci krásně spát a přes den sedět.

Zdroj fotografií: pinterest.com

Reklama
Reklama

Související články

Co dokáže sůl v domácnosti?

27.07.2020 | Tipy a rady

Ačkoliv je velké množství soli v naší potravě nežádoucí, jsou i situace, kdy se může sůl stát naším cenným pomocníkem. A to například i při úklidu… Celý článek

Škodí 5G síť? Nebo je to výmysl dezinformačních webů?

29.06.2020 | Tipy a rady

V souvislosti s koronavirovou pandemií jsme se ve světě setkali i s tím, že lidé ve strachu o své zdraví zapalovali a ničili vysílače 5G sítě. Celý článek

Jak si udělat doma perfektní pánský salónek

15.06.2020 | Tipy a rady

Pánský salónek, „man cave“ nebo zašívárna, útočiště, studovna, náhradní ložnice, předělaná garáž, podkroví kůlna nebo suterén…téhle části domu se… Celý článek

Koberce jako jeden z nejlepších dekorativních prvků interiéru

05.06.2020 | Tipy a rady

Koukáte na vzhled vašeho interiéru a pořád vám v něm něco schází? Něco, co by ho dovedlo k dokonalosti? Někdy stačí opravdu jen vyladit detaily a… Celý článek

Reklama
Reklama