Přizpůsobení bytu pro kočku

29.01.2019 | PR článek | Rubrika - Tipy a rady

Kupujete, nebo máte novou mačku? Co udělat pro to, aby se zabavila a nepoškozovala váš nábytek? Ne každý si může dovolit celou vymezenou místnost. Postačí kout v pokoji, který proměníte v kočičí hernu a místo, které budou tito naši domácí mazlíčci rádi vyhledávat.

Přizpůsobení bytu pro kočku
Reklama

Kvalitní krmivo a granule, chovatelské pomůcky a správné hračky jsou základem pro zdraví a štěstí vaší kočky.

Výběr správného materiálu

Pojďme se podívat na první důležitou věc. Které jsou nejlepší materiály pro výrobu kočičích atrakcí? Základním a velmi příjemným materiálem, kterým bývají potažené kočičí příbytky, ale často i celé atrakce, je semiš. Svou strukturou se velmi blíží kočičí srsti, je příjemný na dotek a tvoří teplo. Dalším materiálem, který je velice užitečný, je sisal. Pomáhá brousit a zkracovat drápky. Sisal může být například součástí podlahy domečku.

Kočičí domky

Většinou se tyto domečky vyrábí z překližkového dřevěného materiálu, který je potažen a vystlán semišem. Do domečku se dá vstupovat různými otvory, kočka zde najde především teplé prostředí a odpočinek, který si zamiluje.

Šplhací stromy a věže

Asi nejlepším řešením je pořídit pro vaši kočku komplexní soustavu. Ta obsahuje všechno od domku, po šplhací zařízení, odpočivadlo či houpačku. Jsou různé velikosti, jsou různě složité a také disponují rozdílnými barvami materiálů. Některé se hodí do kouta, jiné již vyžadují větší prostor.

Věže se skládají z pevné základny, ze které vychází vztyčné sloupky. Celá věže muže mít několik pater. Ty mohou být ve formě odpočívadel, no často jsou do nich zakomponovány také domečky. Mezi jednotlivými plošinami pak kočka šplhá za pomoci spojovacích sloupků, nebo po žebříčku.

Správný výběr vám zajistí, že vaše mačka bude mít dostatek pohybu, obratnosti a to se odzrcadlí i na její zdraví. Co je víc než spokojená kočka a spolu s ní i její majitel?   

 

Reklama
Reklama

Související články

Dřevěné brikety jsou vhodnou alternativou klasických paliv

15.10.2020 | Tipy a rady

Teplo je součástí domova. Bez něj si už těžko umíme svůj život představit. Uhlí nebo palivové dřevo doma či na chalupě používají v Česku statisíce… Celý článek

Jak na koupi nemovitosti

13.10.2020 | Tipy a rady

Vlastní bydlení zní jako lákavá vidina budoucnosti, kterou si přeje v dnešní době snad už každý. Pokud už vás omrzelo placení nájmu bytu nebo domu,… Celý článek

Údržba střešní krytiny na podzim je důležitá pro poklidné zimní období

07.10.2020 | Tipy a rady

Jednou z činností, kterou by měl na podzim před příchodem zimy stihnout každý majitel nemovitosti, je kontrola střešní krytiny. Toto byste měli… Celý článek

Koupit auto na leasing, úvěr, nebo za hotové?

30.09.2020 | Tipy a rady

Nákup automobilu často patří k nejdražším věcem, které za život kupujeme. A u drahých věcí buď nemáme jinou možnost a musíme je koupit na leasing,… Celý článek

Reklama
Reklama