affiliate-modra-nejlevnejsi-1000x200-1553770942.jpg

Přizpůsobení bytu pro kočku

29.01.2019 | PR článek | Rubrika - Tipy a rady

Kupujete, nebo máte novou mačku? Co udělat pro to, aby se zabavila a nepoškozovala váš nábytek? Ne každý si může dovolit celou vymezenou místnost. Postačí kout v pokoji, který proměníte v kočičí hernu a místo, které budou tito naši domácí mazlíčci rádi vyhledávat.

Přizpůsobení bytu pro kočku
Reklama

Kvalitní krmivo a granule, chovatelské pomůcky a správné hračky jsou základem pro zdraví a štěstí vaší kočky.

Výběr správného materiálu

Pojďme se podívat na první důležitou věc. Které jsou nejlepší materiály pro výrobu kočičích atrakcí? Základním a velmi příjemným materiálem, kterým bývají potažené kočičí příbytky, ale často i celé atrakce, je semiš. Svou strukturou se velmi blíží kočičí srsti, je příjemný na dotek a tvoří teplo. Dalším materiálem, který je velice užitečný, je sisal. Pomáhá brousit a zkracovat drápky. Sisal může být například součástí podlahy domečku.

Kočičí domky

Většinou se tyto domečky vyrábí z překližkového dřevěného materiálu, který je potažen a vystlán semišem. Do domečku se dá vstupovat různými otvory, kočka zde najde především teplé prostředí a odpočinek, který si zamiluje.

Šplhací stromy a věže

Asi nejlepším řešením je pořídit pro vaši kočku komplexní soustavu. Ta obsahuje všechno od domku, po šplhací zařízení, odpočivadlo či houpačku. Jsou různé velikosti, jsou různě složité a také disponují rozdílnými barvami materiálů. Některé se hodí do kouta, jiné již vyžadují větší prostor.

Věže se skládají z pevné základny, ze které vychází vztyčné sloupky. Celá věže muže mít několik pater. Ty mohou být ve formě odpočívadel, no často jsou do nich zakomponovány také domečky. Mezi jednotlivými plošinami pak kočka šplhá za pomoci spojovacích sloupků, nebo po žebříčku.

Správný výběr vám zajistí, že vaše mačka bude mít dostatek pohybu, obratnosti a to se odzrcadlí i na její zdraví. Co je víc než spokojená kočka a spolu s ní i její majitel?   

 

Reklama
Reklama

Související články

Kamenná dýha

23.04.2019 | Tipy a rady

Dekorativní kamenná dýha je jedinečná a svým způsobem nenahraditelná. Kámen má neopakovatelnou kresbu, odstíny a strukturu. Celý článek

Budeme malovat. Jak na malování připravit stěny?

22.04.2019 | Tipy a rady

Budete malovat? V tom případě byste měli vědět, že malování stěn v sobě neskrývá jen samotnou výmalbu, ale také několik úkonů, které stěny na… Celý článek

Je koberec vhodný do domácnosti, v níž žije alergik?

22.04.2019 | Tipy a rady

Hodně lidí tvrdí, že v domácnosti s alergikem nemá koberec co dělat. Je tomu ale skutečně tak? Co je míň škodlivé? Prach usazený na koberci, který… Celý článek

Pravidla, podle kterých bychom měli vybírat barvu do interiéru

22.04.2019 | Tipy a rady

Mnoho z nás se nechá při malování unést velkou škálou barev, z nichž si můžeme vybírat. Velmi často se pak ale stává, že nám naše nová výmalba… Celý článek

Reklama
Reklama