Přizpůsobení bytu pro kočku

29.01.2019 | PR článek | Rubrika - Tipy a rady

Kupujete, nebo máte novou mačku? Co udělat pro to, aby se zabavila a nepoškozovala váš nábytek? Ne každý si může dovolit celou vymezenou místnost. Postačí kout v pokoji, který proměníte v kočičí hernu a místo, které budou tito naši domácí mazlíčci rádi vyhledávat.

Přizpůsobení bytu pro kočku
Reklama

Kvalitní krmivo a granule, chovatelské pomůcky a správné hračky jsou základem pro zdraví a štěstí vaší kočky.

Výběr správného materiálu

Pojďme se podívat na první důležitou věc. Které jsou nejlepší materiály pro výrobu kočičích atrakcí? Základním a velmi příjemným materiálem, kterým bývají potažené kočičí příbytky, ale často i celé atrakce, je semiš. Svou strukturou se velmi blíží kočičí srsti, je příjemný na dotek a tvoří teplo. Dalším materiálem, který je velice užitečný, je sisal. Pomáhá brousit a zkracovat drápky. Sisal může být například součástí podlahy domečku.

Kočičí domky

Většinou se tyto domečky vyrábí z překližkového dřevěného materiálu, který je potažen a vystlán semišem. Do domečku se dá vstupovat různými otvory, kočka zde najde především teplé prostředí a odpočinek, který si zamiluje.

Šplhací stromy a věže

Asi nejlepším řešením je pořídit pro vaši kočku komplexní soustavu. Ta obsahuje všechno od domku, po šplhací zařízení, odpočivadlo či houpačku. Jsou různé velikosti, jsou různě složité a také disponují rozdílnými barvami materiálů. Některé se hodí do kouta, jiné již vyžadují větší prostor.

Věže se skládají z pevné základny, ze které vychází vztyčné sloupky. Celá věže muže mít několik pater. Ty mohou být ve formě odpočívadel, no často jsou do nich zakomponovány také domečky. Mezi jednotlivými plošinami pak kočka šplhá za pomoci spojovacích sloupků, nebo po žebříčku.

Správný výběr vám zajistí, že vaše mačka bude mít dostatek pohybu, obratnosti a to se odzrcadlí i na její zdraví. Co je víc než spokojená kočka a spolu s ní i její majitel?   

 

Reklama
Reklama

Související články

Co dokáže sůl v domácnosti?

27.07.2020 | Tipy a rady

Ačkoliv je velké množství soli v naší potravě nežádoucí, jsou i situace, kdy se může sůl stát naším cenným pomocníkem. A to například i při úklidu… Celý článek

Škodí 5G síť? Nebo je to výmysl dezinformačních webů?

29.06.2020 | Tipy a rady

V souvislosti s koronavirovou pandemií jsme se ve světě setkali i s tím, že lidé ve strachu o své zdraví zapalovali a ničili vysílače 5G sítě. Celý článek

Jak si udělat doma perfektní pánský salónek

15.06.2020 | Tipy a rady

Pánský salónek, „man cave“ nebo zašívárna, útočiště, studovna, náhradní ložnice, předělaná garáž, podkroví kůlna nebo suterén…téhle části domu se… Celý článek

Koberce jako jeden z nejlepších dekorativních prvků interiéru

05.06.2020 | Tipy a rady

Koukáte na vzhled vašeho interiéru a pořád vám v něm něco schází? Něco, co by ho dovedlo k dokonalosti? Někdy stačí opravdu jen vyladit detaily a… Celý článek

Reklama
Reklama