Reklama

Přizpůsobení bytu pro kočku

29.1.2019 | PR článek | Rubrika - Tipy a rady

Kupujete, nebo máte novou mačku? Co udělat pro to, aby se zabavila a nepoškozovala váš nábytek? Ne každý si může dovolit celou vymezenou místnost. Postačí kout v pokoji, který proměníte v kočičí hernu a místo, které budou tito naši domácí mazlíčci rádi vyhledávat.

Přizpůsobení bytu pro kočku

Kvalitní krmivo a granule, chovatelské pomůcky a správné hračky jsou základem pro zdraví a štěstí vaší kočky.

Výběr správného materiálu

Pojďme se podívat na první důležitou věc. Které jsou nejlepší materiály pro výrobu kočičích atrakcí? Základním a velmi příjemným materiálem, kterým bývají potažené kočičí příbytky, ale často i celé atrakce, je semiš. Svou strukturou se velmi blíží kočičí srsti, je příjemný na dotek a tvoří teplo. Dalším materiálem, který je velice užitečný, je sisal. Pomáhá brousit a zkracovat drápky. Sisal může být například součástí podlahy domečku.

Kočičí domky

Většinou se tyto domečky vyrábí z překližkového dřevěného materiálu, který je potažen a vystlán semišem. Do domečku se dá vstupovat různými otvory, kočka zde najde především teplé prostředí a odpočinek, který si zamiluje.

Šplhací stromy a věže

Asi nejlepším řešením je pořídit pro vaši kočku komplexní soustavu. Ta obsahuje všechno od domku, po šplhací zařízení, odpočivadlo či houpačku. Jsou různé velikosti, jsou různě složité a také disponují rozdílnými barvami materiálů. Některé se hodí do kouta, jiné již vyžadují větší prostor.

Věže se skládají z pevné základny, ze které vychází vztyčné sloupky. Celá věže muže mít několik pater. Ty mohou být ve formě odpočívadel, no často jsou do nich zakomponovány také domečky. Mezi jednotlivými plošinami pak kočka šplhá za pomoci spojovacích sloupků, nebo po žebříčku.

Správný výběr vám zajistí, že vaše mačka bude mít dostatek pohybu, obratnosti a to se odzrcadlí i na její zdraví. Co je víc než spokojená kočka a spolu s ní i její majitel?   

 

Související články

Čemu se nevyhýbat, když si zařizujeme bydlení?

Čemu se nevyhýbat, když si zařizujeme bydlení?

7.2.2019 | StanislavaV | Tipy a rady

Každý z nás se chce ve svém domově cítit příjemně. I proto je každý interiér naprostý originál. Světem ale hýbou nejrůznější trendy a nikdy nevíte, ja... Celý článek

Jak vybírat byt, aby se nám v něm dobře bydlelo?

Jak vybírat byt, aby se nám v něm dobře bydlelo?

5.2.2019 | StanislavaV | Tipy a rady

Při vybírání ideálního bytu pro náš život je důležité nedívat se pouze na vzhled a cenu bytu, ale i stav, dispozici, velikost nebo třeba lokalitu, v n... Celý článek

Hravost je naprosto přirozená

Hravost je naprosto přirozená

25.1.2019 | PR článek | Tipy a rady

Pokud máte děti, určitě potvrdíte, že každé dítě je hravé. Schopnost hrát si je něčím naprosto přirozeným pro každého. Je pak jenom velká škoda, že s ... Celý článek

Trendy v bydlení na rok 2019. Souhlasíte s nimi?

Trendy v bydlení na rok 2019. Souhlasíte s nimi?

16.1.2019 | StanislavaV | Tipy a rady

Každý rok se najde několik věcí, které mají být pro daný rok trendy. A to i co se bydlení týče. Je však jen na nás, zda se nám tyto trendy zalíbí a po... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii