Reklama

Pusťte do svého domu svěží a trendy barvy

30.06.2018 | StanislavaV | Rubrika - Tipy a rady

Mnoho lidí se barev bojí. Volí pouze odstíny bílé, šedé a černé. Přitom barvy jsou optimistické, zábavné a mají své kouzlo. Jaké barvy letos frčí a kam je zakomponovat – to se dozvíte v našem novém inspirativním článku.

Pusťte do svého domu svěží a trendy barvy
Reklama

Které barvy jsou trendy

Barevné spektrum je bezedné. Nezná hranic. Nemusíte se řídit pouze nejnovějšími trendy, vždy záleží na všem vkusu a stylu bydlení.

Momentálně se na vrcholu popularity nachází barvy pastelové. Jsou to barvy veselé a přesto méně výrazné, trochu tlumené. Jsou roztomilé a pro oko příjemné. Z těch nejoblíbenějších zmíníme například baby pink neboli světle růžovou. Ta se podobá barvě lososové, pudrové a starorůžové, které se taktéž těší úspěchu. Kromě baby pink je tu také baby blue, což je velmi světlounce příjemně modrá. Tyto typy barvy jsou oblíbené při zařizování dětských pokojíčků, ale samozřejmě se hodí i kamkoliv jinam.

trendy barvy interirér

Jelikož se nám za okny dělá hezké počasí, trendy jsou také barvy krapet výraznější. Veselé a hravé. Jsou to ony barvy jara, které vidíme v naší krásné přírodě. V oblasti designu je velmi populární barva zelená. Ta má pozitivní účinky na naši kreativitu, proto se doporučuje ji zakomponovat do dětských pokojíčků nebo pracovny. Máme na mysli velmi svěží zelenou, jako když tráva roste po dešti.

Nebojte se ani žluté, která rozzáří váš pokoj. Je to barva sluníčka, pláže, léta... Pokud máte doma menší tmavé místnosti, pak je tato barva ideální. Prosvětlí pokoj a opticky jej zvětší. Obecně platí pravidlo, že světlé barvy dokáží s tmavými a malými pokoji divy.

Barevný základ versus barevné doplňky

S barvami je třeba to umět. Snadno překombinujete a ne vždy jsou dvě barvy v jednom tónu. Řiďte se proto pravidlem: buď barevný základ NEBO barevné doplňky.

trendy barvy interiér

Zvolíte-li barevný základ, pak máme na mysli barevné zdi (tapety) a koberce. A především také barevný nábytek. Ten se v posledních letech rozmohl do mnoha interiéru. Není třeba se jej bát. Dodá pokoji šmrnc, je to jednoduché a efektní. Obzvlášť populární je nábytek celožlutý. Bojíte-li se, pak barevná můžou být pouze dvířka. Tento trend ocení jistě malé děti, které na barvy reagují velmi pozitivně. Taktéž barevné gauče vypadají stylově! V tomto případě bude vkusně vypadat již zmíněný baby pink či baby blue.

Druhou možností jsou samozřejmě barevné pouze doplňky. Mnoho lidí své byty vybaví bílými zdi i bílým nábytkem s tím, že tu útulnost a pocit domova navodí pomocí doplňků, které je charakterizují. Ano, je to ten jednodušší způsob. Není třeba však plácat jedno přes druhé. Mnohdy dostáváme darem různé dekorace, které se nám posléze do stylu bydlení ani nehodí. Schovejte je! Dekorace mohou být výrazně různobarevné, ovšem musí být v jednom stylu!

trendy barvy interiér

Nekombinujte více stylů dohromady. Vydali jste se cestou moderního interiéru? Nebo milujete rustikální, vintage styl? Je pro vás atraktivní industriální styl? Hlavně nezapomeňte, že interiér odráží vaši osobnost. To jak bydlíte, takový jste.

Zdroj fotografií: unsplash.com, pixabay.com

 

Reklama
Reklama

Související články

Než koupíte nový ojetý vůz, zjistěte si vše o jeho historii

26.10.2020 | Tipy a rady

Při nákupu automobilu se snažíme, tak jako je to u všeho, ušetřit co nejvíce peněz. Proto se mnozí z nás bez váhání rozhodují nikoli pro koupi vozu… Celý článek

Dřevěné brikety jsou vhodnou alternativou klasických paliv

15.10.2020 | Tipy a rady

Teplo je součástí domova. Bez něj si už těžko umíme svůj život představit. Uhlí nebo palivové dřevo doma či na chalupě používají v Česku statisíce… Celý článek

Jak na koupi nemovitosti

13.10.2020 | Tipy a rady

Vlastní bydlení zní jako lákavá vidina budoucnosti, kterou si přeje v dnešní době snad už každý. Pokud už vás omrzelo placení nájmu bytu nebo domu,… Celý článek

Údržba střešní krytiny na podzim je důležitá pro poklidné zimní období

07.10.2020 | Tipy a rady

Jednou z činností, kterou by měl na podzim před příchodem zimy stihnout každý majitel nemovitosti, je kontrola střešní krytiny. Toto byste měli… Celý článek

Reklama
Reklama