Rady pro výběr čističky vzduchu

12.09.2011 | PR článek | Rubrika - Tipy a rady

Myslíte, že čističku vzduchu potřebuje pouze alergik? Omyl, čistý vzduch je nepostradatelný pro zdraví každého z nás. Chraňte se před smogem a prachem z ulice alespoň doma!

Rady pro výběr čističky vzduchu
Reklama

Tipy a rady pro výběr čističky vzduchu

Kdo si myslí, že čistička vzduchu patří pouze do bytu alergika, je na omylu. Čistička velmi dobře poslouží v každé domácnosti a podzim je ideálním obdobím pro její nákup.

V chladnějších obdobích roku méně větráme, abychom ušetřili za energie. Jenže čistý vzduch je pro naše plíce a hlavně zdraví nepostradatelný. Venku se prachu, virům ani smogu nevyhneme, ale alespoň doma bychom měli uvažovat o tom, co vdechujeme.

1. Kde má přístroj sloužit?

Obecně v interiéru, ale nemusí se jednat pouze o váš byt. Uplatnění najde i kanceláři nebo restauraci. Každopádně vzduchový výkon čističky musí odpovídat velikosti prostoru a měl by tedy alespoň 1,5x přesahovat kubaturu místnosti.

2. Jaké nečistoty čistička pohltí?

Čističky pohlcují prach, pyly, bakterie, roztoče nebo cigaretový kouř. Nejvyšší účinnosti dosahují přístroje, které mají soustavu více filtrů (uhlíkové, HEPA). Čističky mohou být také kombinované se zvlhčovači nebo ionizátory vzduchu a plní tak i další funkce.

3. Je čistička hlučná a energeticky náročná?

Tyto dva parametry se rozhodně nevyplatí přehlížet. Čistička s hlučným ventilátorem a vysokou spotřebou elektřiny vám pravděpodobně brzy poleze na nervy a raději ji přestanete používat. Hlučnost se udává v decibelech a nesmí překročit hranici 40 dBA. Údaj o spotřebě je rozhodující při nejvyšším stupni výkonu čističky, od nejnižšího se totiž může výrazně lišit. Chcete-li mít jistotu, vsaďte na elektrostatickou čističku vzduchu, ta je totiž absolutně tichá.

4. Jak se čistička vzduchu udržuje?

Uhlíkové a HEPA filtry vyžadují pravidelnou výměnu a musíte počítat s výdaji na jejich nákup. Nejjednodušší je údržba čističek s elektrostatickými filtry, protože takové se pouze vyjmou a otřou od nečistot.

Náš tip na nákup: Tichá čistička vzduchu s vestavěným ionizátorem Ionic-CARE

Reklama
Reklama

Související články

2 jednoduché kroky k bezproblémově zvládnuté revizi kotle

24.09.2020 | Tipy a rady

To, že je alespoň jednou ročně nutné nechat si zkontrolovat funkčnost a bezpečnost vašeho plynového kotle, asi víte. Pokud revizi kotle neprovedete,… Celý článek

Co dělat, když vám pitná voda přijde závadná?

08.09.2020 | Tipy a rady

Závadná pitná voda může být malou komplikací na oblastní údržbu rozvodů, nebo dokonce i rozsáhlým a zdravotně nebezpečným problémem. Jak můžete… Celý článek

Moderní střechy se vším všudy aneb pusťte se do rekonstrukce

06.09.2020 | Tipy a rady

Je pěkné opravit fasádu, dát nová okna a pořídit lepší garážová vrata. Velký vliv na celkový vzhled domu má ovšem i střecha. S její rekonstrukcí… Celý článek

5 tipů jak na úspory vody v kuchyni

26.08.2020 | Tipy a rady

Právě v kuchyni umíme být, pokud jde o vodu, hodně rozmařilými. Kapající baterie, odpouštění teplé či studené vody nazdařbůh, ruční mytí nádobí – to… Celý článek

Reklama
Reklama